Žena v Orient expresu

Inspirováno životem Agathy Christie. Agatha Christie chce zapomenout na své nevydařené manželství, které po mužově nevěře skončilo rozvodem, a tak se zlomeným srdcem a pod falešným jménem nastupuje do Orient expresu, aby alespoň na nějaký čas utekla co nejdál. A není jedinou cestující, která skrývá tajemství. Její spolucestující Katharine Keelingová, jejíž manželství skončilo tragicky po šesti měsících, je velmi přitažlivá žena, za níž se muži otáčejí, ona si ale své ženství plně vychutnat nemůže. Trojlístek doplňuje čerstvě provdaná Nancy Nelsonová, která však pod srdcem nosí dítě jiného muže, s nímž se brzy shledá, nebo v to alespoň doufá. Všechny tři ženy pečlivě tají svou minulost, ale jak se vlak blíží na Blízký východ, jejich životní příběhy se překvapivě proplétají a nečekaně rozvíjejí. Ženy pomalu a opatrně sdílí svou bolest a utvářejí mezi sebou přátelské pouto s puncem sdíleného tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353956/zena-v-orient-expresu-Y8E-353956.jpg 455
Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Jota

The Woman on the Orient Express (2016)

Kniha Žena v Orient expresu

Dani3
včera

Docela zklamání, čekala jsem víc. Nejlépe se mi četlo posledních padesát stránek, za mě slabší průměr. Kdyby jako ústřední postava nebyla slavná spisovatelka opředená tajemstvím, vůbec bych to nečetla do konce.

ewi

kniha ma prijemne prekvapila, autorka zaujimavym sposobom skombinovala fakty zo zivota Agathy Christie s fikciou ..bolo to idealne citanie na dovolenke ...pacila sa mi hlavne cestopisna cast s popisom miest, ktore dnes uz len tak nenavstivite- oblast byvalej Mezopotamie..

Sajdak

Musím se přiznat, že knihy o slavných lidech nemám moc v lásce, ale tato kniha mě mile překvapila. Příběh o Agathe se mi líbil. Její život mě velmi fascinoval, i když nebyl celý skutečný. Myslím, že kniha splnila svůj úkol.:) Zjistila jsem si informace o Agathe a a sehnala jsem si její detektivku, na kterou se moc těším.
Na knize se mi také líbil popis míst, které Agatha v knize navštívila, a cesta vlakem byla pro mě úchvatná.

IYv

Nečtu detektivky, paní Agathu uznávám, ale celkem jsem o ní nic moc nevěděla až na to proslulé zmizení.
Příběh z jejího života se mi líbil. Navzdory tomu, že je to fikce, je velmi uvěřitelný, na reálných základech, dobře vystavěný. Mám ráda, když mohu knize věřit a zároveň mě donutí dohledat si další informace (o Agathe, o Woollseyových, o Maxovi). Tohle se podařilo.

irskádívka
08.10.2018

Nebyla jsem si jistá, zda knihu číst, ale docela mile mě překvapila. Autorka se přidržela vlastního životopisu Agathy Christie a jemně dokořenila linkou o setkání tří žen ve vlaku, z nichž každá má své tajemnství, které nikomu nechce svěřit a přesto hledají někoho, s kým by se o ně podělit mohly.

michaela2338
31.07.2018

Poněkud mě zmátla anotace na obale knížky. Domnívala jsem se, že jde o detektivní román, kde záhadu rozplétá samotná Agatha Christie. Ve skutečnosti jde o samotnou Agathu a její životní příběh okořeněný fikcí.

Mark2000
01.06.2018

Musím říct, že mě kniha velice mile překvapila. Jakmile jsem viděla, že je kniha inspirována životem Agathy Christie, měla jsem strach, aby mi autorka nezkazila mé představy, popřípadě ji moc "nevyumělkovala". Kniha byla vážně skvělá - Agatha Christie je zde vyobrazena jako milující matka, zoufalá ze svého nevydařeného manželství, což ještě dokresluje přítomnost dalších dvou hlavních hrdinek. Zároveň obdivuji autorčino líčení vykopávek a života v táboře. Je vidět, že i když příběh není úplně pravdivý, věnovala mu dost času a to se také velice pozitivně projevilo v celém románu. Určitě doporučuji!

medlovice
27.05.2018

O Agathě Christie jsem si myslela, že je to taková ta suchopárná hubená anglická lady, vždy perfektně upravená s fiží pod krkem a v padnoucím kostýmku. V tomto románu je ale jiná. Uteče od rozvodové deprese, nasedne na vlak a jede sama pryč. Po cestě pozná dvě dost rozdílné ženy s kterýma naváže nerozlučné přátelství a zažije neskutečné žážitky, které by v Anglii nezažila. Vidí poušt a její barvy , ochutná exotické pokrmy a to nejdůležitější, najde pravou lásku. Velmi čtivý román nejen pro ženy a nádherná obálka.