Žena v Orient expresu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Inspirováno životem Agathy Christie. Agatha Christie chce zapomenout na své nevydařené manželství, které po mužově nevěře skončilo rozvodem, a tak se zlomeným srdcem a pod falešným jménem nastupuje do Orient expresu, aby alespoň na nějaký čas utekla co nejdál. A není jedinou cestující, která skrývá tajemství. Její spolucestující Katharine Keelingová, jejíž manželství skončilo tragicky po šesti měsících, je velmi přitažlivá žena, za níž se muži otáčejí, ona si ale své ženství plně vychutnat nemůže. Trojlístek doplňuje čerstvě provdaná Nancy Nelsonová, která však pod srdcem nosí dítě jiného muže, s nímž se brzy shledá, nebo v to alespoň doufá. Všechny tři ženy pečlivě tají svou minulost, ale jak se vlak blíží na Blízký východ, jejich životní příběhy se překvapivě proplétají a nečekaně rozvíjejí. Ženy pomalu a opatrně sdílí svou bolest a utvářejí mezi sebou přátelské pouto s puncem sdíleného tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353956/big_zena-v-orient-expresu-Y8E-353956.jpg 4.181
Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Jota
Originální název:

The Woman on the Orient Express, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Žena v Orient expresu

Marika Vanova
09.09.2022

Příběh o třech ženách, jejichž životy se střetly ve slavném Orient Expresu se četl dobře, ale ne nejlíp. Ze začátku, než jsem pochopila, jak se ty ženy prolínají, jsem v tom měla trochu guláš, ale pak si to sedlo.

alekis
14.07.2022

SPOILER
Tři dámy se setkávají v Orient expresu... Nastoupily do proslaveného vlaku každá s nějakým úmyslem. Autorka vše rozkrývá pomalu. A tak se začátek příběhu, než se nám dostane vysvětlení, dost vleče. Až později se děj zdramatizuje, objeví se romantická linka, narodí se dítě, beduínský šejk zastřelí necitelného manžela... Atd.
Přes mnohé peripetie příběh dopadne vcelku šťastně. Vezmou se. Spisovatelka Agatha Christie a o čtrnáct let mladší archeolog Max Mallowan. Až na ten lehce rozvleklý začátek se to opravdu dobře čte.
Většina příběhu je fiktivní. To v závěru autorka potvrzuje. Ale je to jeden obrázek ze života velké spisovatelky, který je možné si v mysli představit a rozvinout.
Skutečností je, že s prvním manželem měla ACH problematický život a rozvod určitě pro ni nebyl snadný. Bulvár měl celebrity v hrsti tehdy jako teď. Podle mě pro ni její druhé manželství s archeologem MM a cestování po jeho boku na starověká naleziště muselo být inspirující, dobrodružné, zajímavé. Doufám, že si to užívala a díky tomu vznikla také spousta jejích detektivek z exotických prostředí.
Přemýšlela jsem, že přes dost značný věkový rozdíl se tito dva lidé vzali a prožili spolu pravděpodobně docela šťastných 30 let. Na většině fotografií je spisovatelka zachycena již jako starší dáma, ale na pár obrázcích z mladších let je vidět, že to byla půvabná bytost... a navíc tehdy už dost známá autorka detektivek. No nekup to, Maxi :-)!
Musím si rozhodně přečíst životopis ACH.


Eicherik
10.07.2022

(+ SPOILER) Případné čtenáře musím upozornit, že se nejedná o detektivku, nýbrž o román pro ženy, inspirovaný životem Agathy Christie. Každá ženská postava tady má nějaké svoje trápení a tajemství, která se postupně odhalují. Příběh, jenž navíc obsahoval cestu v mém velmi oblíbeném Orient expresu, se mi hodně líbil, jen smrt Felixe Nelsona byla trochu kýčovitá. Na závěr ještě pochválím zdařilou obálku s lokomotivou a naprosto elegantní mladou dámou.
Citace: Důvěřujte tomuto vlaku. Má vlastní slova, která jsem napsala tehdy před lety, když jsem si myslela, že můj život skončil. Protože ten vlak, stejně jako život, musí jet dál, dokud nedorazí do cílové stanice. Nemusí se vám vždycky líbit, co vidíte za oknem, ale pokud stáhnete roletu, přijdete spolu s tím ošklivým i o to krásné.

MujZajda
07.06.2022

Příběh mě bavil. Mohu doporučit.

Aghatte
02.04.2022

Překrásný příběh.
Agatha by měla radost.
Může někdo vymyslet chytřejší postavu než je on sám?
Zamilovala jsem si všechny postavy a posledních 100 stran probrečela. Tady třetinu knihy.
Paráda, přečteno za jednu noc.

Eliwen.84
29.06.2020

nádherný příběh, velmi čtivé

babystar
11.06.2020

Nechápu tak nízké hodnocení. Mně se kniha líbila. Znám autorkou doporučené knihy - Vlastní životopis a Pověz mi, jak žijete- a tento román byl krásným doplňkem k životu Aghaty Christie. Z cesty v Orient expresu na mne dýchla koloniální exotika a při popisu života v Bagdádě i na vykopávkách mne napadlo, jak to tam asi po těch všech válkách vypadá teď. A nakonec i nějaký ten "adrenalin" v knize byl. Doporučuji tomu, kdo má rád knihy paní Christie. Není to detektivka, ale příjemné čtení dýchající exotikou.

myreadingplace
16.05.2020

Podobnou knihu jsem zatím asi nečetla. Hlavní hrdinka - Agatha Christie, kterou jsem znala pouze jako autorku detektivek. A zde byla zasazená ve svých 38 letech, v jednom z nějtěžších období jejího života a vylíčená jako obyčejná žena, která má problémy. Možná bylo taky dobré, že jsem od ní zatím nic nečetla a neměla zkreselnou představu.
Kniha byla pro mě spíše odpočinková, přesto se mi líbilo, jak si neustále udržovala tajemství a zajímalo mě, jak se věci budou vyvíjet. Čtení útočilo na všechny smysly a i když jsem přemýšlela, jak mohli v té době tak jednodušše cestovat a nebát se - obzvlášt v takových oblastech, měla jsem pocit, jakobych cestovala s nimi. Člověk se na taková místa jednodušše nedostane.
Po přečtení jsem měla pocit, jakoby mě kniha neskutečně obohatila a ihned jsem vyhledávala další informace z Agathina života. Doporučuju pátrat i po fotografiích z vykopávek na dokreslení :)

1