Žena v Orient expresu

Inspirováno životem Agathy Christie. Agatha Christie chce zapomenout na své nevydařené manželství, které po mužově nevěře skončilo rozvodem, a tak se zlomeným srdcem a pod falešným jménem nastupuje do Orient expresu, aby alespoň na nějaký čas utekla co nejdál. A není jedinou cestující, která skrývá tajemství. Její spolucestující Katharine Keelingová, jejíž manželství skončilo tragicky po šesti měsících, je velmi přitažlivá žena, za níž se muži otáčejí, ona si ale své ženství plně vychutnat nemůže. Trojlístek doplňuje čerstvě provdaná Nancy Nelsonová, která však pod srdcem nosí dítě jiného muže, s nímž se brzy shledá, nebo v to alespoň doufá. Všechny tři ženy pečlivě tají svou minulost, ale jak se vlak blíží na Blízký východ, jejich životní příběhy se překvapivě proplétají a nečekaně rozvíjejí. Ženy pomalu a opatrně sdílí svou bolest a utvářejí mezi sebou přátelské pouto s puncem sdíleného tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353956/big_zena-v-orient-expresu-Y8E-353956.jpg 471
Literatura světová, Historické romány

29.06.2020

nádherný příběh, velmi čtivé

babystar
11.06.2020

Nechápu tak nízké hodnocení. Mně se kniha líbila. Znám autorkou doporučené knihy - Vlastní životopis a Pověz mi, jak žijete- a tento román byl krásným doplňkem k životu Aghaty Christie. Z cesty v Orient expresu na mne dýchla koloniální exotika a při popisu života v Bagdádě i na vykopávkách mne napadlo, jak to tam asi po těch všech válkách vypadá teď. A nakonec i nějaký ten "adrenalin" v knize byl. Doporučuji tomu, kdo má rád knihy paní Christie. Není to detektivka, ale příjemné čtení dýchající exotikou.

myreadingplace
16.05.2020

Podobnou knihu jsem zatím asi nečetla. Hlavní hrdinka - Agatha Christie, kterou jsem znala pouze jako autorku detektivek. A zde byla zasazená ve svých 38 letech, v jednom z nějtěžších období jejího života a vylíčená jako obyčejná žena, která má problémy. Možná bylo taky dobré, že jsem od ní zatím nic nečetla a neměla zkreselnou představu.
Kniha byla pro mě spíše odpočinková, přesto se mi líbilo, jak si neustále udržovala tajemství a zajímalo mě, jak se věci budou vyvíjet. Čtení útočilo na všechny smysly a i když jsem přemýšlela, jak mohli v té době tak jednodušše cestovat a nebát se - obzvlášt v takových oblastech, měla jsem pocit, jakobych cestovala s nimi. Člověk se na taková místa jednodušše nedostane.
Po přečtení jsem měla pocit, jakoby mě kniha neskutečně obohatila a ihned jsem vyhledávala další informace z Agathina života. Doporučuju pátrat i po fotografiích z vykopávek na dokreslení :)

Dani3
26.06.2019

Docela zklamání, čekala jsem víc. Nejlépe se mi četlo posledních padesát stránek, za mě slabší průměr. Kdyby jako ústřední postava nebyla slavná spisovatelka opředená tajemstvím, vůbec bych to nečetla do konce.

ewi
13.04.2019

kniha ma prijemne prekvapila, autorka zaujimavym sposobom skombinovala fakty zo zivota Agathy Christie s fikciou ..bolo to idealne citanie na dovolenke ...pacila sa mi hlavne cestopisna cast s popisom miest, ktore dnes uz len tak nenavstivite- oblast byvalej Mezopotamie..

Sajdak
22.02.2019

Musím se přiznat, že knihy o slavných lidech nemám moc v lásce, ale tato kniha mě mile překvapila. Příběh o Agathe se mi líbil. Její život mě velmi fascinoval, i když nebyl celý skutečný. Myslím, že kniha splnila svůj úkol.:) Zjistila jsem si informace o Agathe a a sehnala jsem si její detektivku, na kterou se moc těším.
Na knize se mi také líbil popis míst, které Agatha v knize navštívila, a cesta vlakem byla pro mě úchvatná.

IYv
07.01.2019

Nečtu detektivky, paní Agathu uznávám, ale celkem jsem o ní nic moc nevěděla až na to proslulé zmizení.
Příběh z jejího života se mi líbil. Navzdory tomu, že je to fikce, je velmi uvěřitelný, na reálných základech, dobře vystavěný. Mám ráda, když mohu knize věřit a zároveň mě donutí dohledat si další informace (o Agathe, o Woollseyových, o Maxovi). Tohle se podařilo.

irskádívka
08.10.2018

Nebyla jsem si jistá, zda knihu číst, ale docela mile mě překvapila. Autorka se přidržela vlastního životopisu Agathy Christie a jemně dokořenila linkou o setkání tří žen ve vlaku, z nichž každá má své tajemnství, které nikomu nechce svěřit a přesto hledají někoho, s kým by se o ně podělit mohly.