Třetí hlas

Zaměstnanec švédské celní správy Bengt Sahlmann byl nalezen oběšený ve svém domě – jeho nedobrovolná smrt nejspíš souvisí se zabavením velké dodávky drog. V Marseille objevili brutálně zavražděnou slepou ženu, kdysi asistentku proslulého cirkusového vrhače nožů. Stockholmský komisař (a bývalý bezdomovec) Tom Stilton se na žádost přítele vydává do Francie zjistit, co se ve skutečnosti stalo. Olivia Riverová (dříve Rönningová, studentka Policejní akademie) znala Sahlmanna a chce vypátrat jeho vraha. Oba případy se záhy protnou a donutí Toma a Olivii ke spolupráci, ač se navzájem nemohou vystát. Sužováni nočními můrami se ocitají tváří v tvář další... První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220289/treti-hlas-Mmu-220289.jpg 4.1229

Tom Stilton & Olivia Rönningová 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub

Den tredje rösten, 2013

Kniha Třetí hlas

tatiana2045
27.07.2019

Před pár měsíci pořádal Luxor velkou slevovou akci na knihy. Výběr měli docela omezený, ale stejně jsem v něm našla pět knih, které jsem si pořídila, právě díky hodnocení zde. Tohle byla jedna z nich.
A teď lituji, že jsem to udělala.
Příběh jako takový není špatný, zápletka je celkem zábavná. Ale chování postav a jejich charakteristika mi přijde velmi nereálná. A právě postavy jsou také právě tím, co tomuto dílu dělá problém. Říká se, že v jedné knize by se mělo vyskytovat maximálně šest hlavních postav - tak, aby to čtenář zvládl ukočírovat. Zde jich je, pokud jsem dobře napočítala, minimálně 10.
Kniha je rozdělena do "kapitol", každá z nich je zase rozdělena do několika pasáží, většinou se každá pasáž věnuje jedné z těch deseti postav. Nejvíc jsem trpěla u postavy Olivie. Nepřekonatelná Mary Sue, která "trošku šilhá na jedno oko", vlastnost, kterou jí autoři přiřadili "aby se neřeklo". Její myšlenkové pohnutky a sobecké chování jsem nedokázala vystát. A jak je možné, že si tato nesnesitelná "krásná mexičanka" dostane bez větších potíží do postele kohokoliv, koho chce, a zájem vzbudí úplně ve všech, to mi nějak nešlo do hlavy. Naštěstí ty postavy zachraňuje alespoň Tom Stilton, který sice nese na zádech klišé typického skandinávského detektiva, ale aspoň jsem mu nechtěla v každé jeho pasáži urvat hlavu. Abbas, na druhou stranu, je ten typ postavy, který dodával tomuto mrtvému broukovi alespoň trochu života.
Detektivka se čte v celku dobře, případ byl celkem zajímavý, ale ty postavy jsou prostě úděsné.

Sumatrae
21.07.2019

Vice se mi libil dil prvni, ktery jsem si kvuli tomuto dilu musela precist znovu, ale i tato kniha se mi moc libila

jana1941
13.06.2019

Kniha se celkově četla dobře, ale chybělo mi tam napětí, což z knihy dělá obyč průměrnou detektivku, která extra nenadchne, ale ani neoslní.

vojteska70
02.06.2019

První díl jsem nečetla. Tohle se mi libilo

smardice
15.05.2019

Druhý díl byl rozhodně lepší než první - Skočný příliv

PabloFuentes
29.04.2019

Stejně jako ostatním i mně se líbil druhý díl více jak ten první. Veškeré děje na sebe krásně navazovaly a i přes několik náhod mi to nepřišlo tak překombinované, jako u první knihy. Čtení bylo příjemné a hezky to ubíhalo. Těším se na díl třetí.

Katulinka69
27.02.2019

Druhý díl byl lepší než první,hned jdu do dalšího

marie8567
22.12.2018

Druhý díl mě nadchl stejně jako první,zajímavá velmi čtivá kniha.Lituji jen,že den nemá více hodin....vůbec se mi od nich nechtělo.....