Najděte mě

od:


KoupitKoupit eknihu

Psychopat Ariel Castro unesl, věznil, týral a znásilňoval Michelle přes deset let. Jako další unesl Amandu a pak čtrnáctiletou Ginu. Dívky zažívají nepředstavitelná muka. Když mu Amanda porodí dítě, věznitel ji prohlásí za manželku a poněkud poleví v ostražitosti. Jednou je zapomene připoutat, a tak se zuboženým dívkám podaří pekelné vězení opustit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249922/najdete-me-kaV-249922.jpg 4.692
Orig. název:

Finding me (2014)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery, Biografie a memoáry
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Přidat komentář
Jack Bauer
17. srpna

Příběh podle skutečné události. Těžko uvěřit co vše si musela drobná dívka prožít po 11 let v zajetí psychopata. A ta odvaha o všech prožitých hrůzách napsat. Těmhle obětem je potřeba pomáhat, aby poznali, že na světě existuje i spousta dobra a dobrých lidí a ne nějakým migrantům, kteří migrují jen kvůli finančním výhodám a páchají tu jen zlo.

lucie2371
09. srpna

U čtení této knihy jsem měla smíšené pocity. Nejvíc ve mě převládal smutek nad tím, co všechno si musela autorka knihy prožít a zlost nad tím jak moc můžou být někteří lidé krutí, tak jako byl Chlap!

Knize dávám pět hvězdiček a smekám před autorkou, která si prožila hrůzy, které si většina z nás ani nedokáže představit a přesto měla stále vůli žít.

mynamail
22. května

Asi to bude poprvé, co se o knížce nerozepíšu....nemohu...strašný příběh, strašný.....

Peggy1990
17. května

Jeden večer jsem měla zaplou televizi a zrovna tam začal Clevelandský unos. Hned jak film skončil, začala jsem zjištovat na internetu a našla tuhle knihu. Bylo to před mými narozeninami, takže jsem o ní řekla kamaradce aby věděla co mi koupit :D Knihu jsem dostala a zhltla ji během 2 dnů. Většinou mi bylo těžko od žaludku a měla jsem husí kůži, ale jenom díky knize zjistíte, co prožívaly za peklo a přežili to tolik let! Tolik detailu, co si člověk neuvědomi a ve filmu neuvidí. Neskutečná kniha a neuvěřitelně silná žena.

katerina5544
12. května

Tato kniha je masakr. Nejdřív jsem viděla dokument o celém případu a pak si koupila knížku. Až z knihy se člověk dozví jaké to bylo opravdu peklo. Bylo mi Michelle strašně líto, takový život si nezaslouží nikdo. Některé pasáže jsem musela rozdýchávat jaká to byla hrůza. Je obdivuhodné jak se ze všeho dokázala dostat a teď už je konečně šťastná a nedávno i provdaná, moc jí fandím a knížku doporučuju. Přečtu si i další díl.

akina
26. dubna

Mám z knihy rozporuplné pocity: chápu šílenost všeho, co se dělo a nepřála bych to nikomu. Na druhou stranu nedokážu pochopit, jak matka může říct, že všude musela chodit pěšky, proto zmeškala druhou schůzku s dítětem, o které moc stála. Jenže možná i o tom je zpověď matky, která neudělala vždy všechno dobře, ale rozhodně si nezasloužila to, co se jí dělo potom. Kniha Pokoj mě dostala víc, ale klobouk dolů před každou takovou zpovědí.

ave55
28. února

5* dávám Michelle Knight za odvahu sdělit svůj příběh celému světu. Dalších 5* dávám za skvělé knižní zpracování.

Miuška1411
13. ledna

Fascinující kniha s přímo strašidelným ač skutečným příběhem.

Nika_bk
08. ledna

Odporúčam silný príbeh, ktorý sa vám dostane pod kožu.

PrincessIvi
14.12.2017

Tato knizka je naozaj brutalna, opisuje jednak technicku stranku prevedenych zverstiev a jednak aj emocnu stranku obete. Cele je to zvratene a neprijemne ale vyborne citanie, od zaciatku do konca ma kniha spravne tempo a clovek sa nenudi. Neodporucam pre slabe povahy :D

Miro67
21.10.2017

Fikce v knize Za zavřenými dveřmi, tvrdá skutečnost v příběhu Najděte mě. Co mají společného? Jen zvěrstva páchaná psychopatem, který den po dni týrá své oběti? Ne, je to především nevšímavost lidí, kteří raději " nehasí, co je nepálí", jež tyranům umožňuje zůstat mnoho let, a někdy i navždy, neodhalen. Jako v tomto případě vlastně až do doby, kdy je svým chováním i on sám unaven a hloupou chybou umožní svým obětem uniknout.

poter
19.10.2017

uf...byla to síla.Je nepředstavitelné,že tohle musel někdo prožít....Knihu jsem přečetla na jeden zátah za několik hodin,nešlo přestat:-)

olcab
10.10.2017

Brutální, otřesné, smutné...a bohužel pravdivé. Nemám více slov...

SimonaP
05.10.2017

Nepředstavitelné, strašné. Ani nevím, jestli mám někomu doporučovat. Ale já osobně jsem knihu přečetla za dva dny skoro jedním dechem.

katty-katka
29.06.2017

Když mi kamarádka řekla, co čte za knihu, hned se mi objevili obrázky ze zpráv, slyšela jsem, že se to stalo, zajímalo mě, co prožily, přečetla jsem knihu během dvou dnů, ale přemýšlím nad tím stále (četla jsem jí tak před dvěma lety), obzvlášt proto, že mám dvě dcery, neumim si představit, kdyby měly takto trpět, hnus a utrpení, škoda, že ten chlípák spáchal sebevraždu...

28401
18.06.2017

Hrozné, prostě hrozné..

Ametymka
27.05.2017

Příběh u kterého si uvědomíte, že se na světě může mít někdo opravdu hůř než vy, nebo kdokoliv jiný z vašeho okolí. Obdivuji hlavně Michele, že to všechno dokázala vydržet, ale i Ginu a Amandu....tady opravdu platí, že naděje umírá poslední.

proste.ja
22.05.2017

Příběh je občas trošku zmatený, ale pokud je založený na skutečnosti, klobouk dolů před jeho hrdinkami. Čte se jedním dechem s pocitem hrůzy a bezmoci...

Kelly99
22.05.2017

Přečteno jedním dechem. Opravdu silný příběh. Obdivuji Michelle sílu i to jak vůbec dokáže dál žít. Nechápu jak tohle vůbec někdo dokáže věznit dívky v takových podmínkách, neustále jim ubližovat a "vychovávat" do toho vlastní děti. Neskutečný příběh. Chvílemi mi bylo u čtení opravdu špatně.

Kamila59
21.04.2017

Knihu jsem přečetla ještě ten den, kdy mi přišla. Vůbec si nedovedu představit, že je něco takového možné. Michelle měla opravdu velkou sílu vypovídat sama u soudu před agresorem, který ji tak ubližoval, nechápu, jak to mohla těch deset let vydržet. Obdivuji její vnitřní sílu vypořádat se s neradostným dětstvím a vším tím utrpením, kterým musela projít. Jsem ráda, že se mi naskytla možnost si tuto knihu přečíst.

kikies
11.04.2017

To, že se unáší lidé, že nějaká zvrácená monstra cítí potřebu pořídit si svého vlastního "otroka" nás už nepřekvapí, v dnešním světě a v dnešní době jsme otrnuli. Co ale člověka překvapí, je doba, po jakou jsou schopni tito (ani nevím, jak je nazvat, lidmi rozhodně ne) tyto své aktivity vykonávat, na jak dlouho může někdo zmizet ze světa... Je to děsivé, zarážející a smutné, protože to dost vypovídá o tom, kam se propracovala tato společnosti. Každý se stará o své, nikdo se už dávno nerozhlíží pozorně kolem sebe, málokdo je schopen aktivně nabídnout pomoc. Netvrdím, že vždy je to možné a vždy se dá zločinu zabránit, ale jsem toho názoru, že Ariel Castro si nezasloužil lidský trest (vězení), nezasloužil si mít možnost zemřít vlastní rukou, měl být zbaven všech svých práv a zůstat naživu se svými démony - nejlépe v takových podmínkách a po tak dlouhou dobu, jako jeho vězeňkyně. To by byl adekvátní trest. Jak ve své zpovědi říkala sama Michelle, to, že Vás někdo v dětství zneužíval, nemusí znamenat, že budete unášet znásilňovat ženy!

Janeee
22.03.2017

No co na to napsat.... Po dobu čtení této knihy mi bylo opravdu zle!! Otřesný případ. Četla jsem rychle až do konce, abych věděla jak vše dopadne..

Nikusscha
02.02.2017

Knížku jsem přečetla a jedním dechem. Upřímně řečeno tak jsem u této knížky brečela ptž ono se to nedalo. Je opravdu hrozné, co si pro mě hrdinky, museli vytrpět.. jaké hrůzy..traumata...zlo....jen těžko uvěřit, co všechno museli zažít...vytrpět si..já bych to už dávno vzdala ale vůle přežít byla silnější ... opravdu hodně silná a emotivní knížka- Už dlouho jsem žádnou takovou nečetla. Opravdu to ve mě něco zanechalo...
Viděla jsem i film a i ten byl opravdu silný a opravdu není pro slabé povahy..
Opravdu stojí za přečtení ..a hlavně je k zamyšlení ...

Nikuskaaa
17.01.2017

Knih s podobnou tématikou už jsme přečetla hodně, ale tuhle jsem také zhltla jedním dechem.

ankaras
10.01.2017

Člověka děsí, že se jedná o skutečný příběh, je to šílené. Naprosto obdivuji sílu těchto dívek a odhodlání dál žít. Jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou.

hanako80
06.12.2016

Velice působivý příběh podle skutečné události. Obdivuji statečnost dívek.

putpuda
17.11.2016

Vše bylo napsáno v ostatních komentářích....co můžu dodat? Nejhorší je, že se to vážně stalo :( . Je až neuvěřitelné, jaké zrůdy se pohybují mezi námi a my o tom nemáme ani potuchy. A člověk slyší ve zprávách prakticky denně, jaké hrůzy se dějí....bohužel :(

evago
01.09.2016

přečteno jedním dechem,neuvěřitelné co vše se může stát,obdivuji statečnost dívek...

motolka
29.04.2016

Dost drsný příběh únosu. Obdivuji Michelle, že to těch 11 let vydržela a ostatní dvě dívky také. Neskutečné, jak brutální mohou lidé (zrůdy) být :o(

Helena Lacková
31.12.2015

Nechtěla bych se dostat do situace těchto žen, já bych to ani nepřežila. Po dočtení knhy mě trápilo kolik lidí někdě takto trpí. Mé hodnocení knihy =statečnost, výdrž přežít těchto žen.


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

zneužívání únosy

Autoři knihy

Michelle Knight

Michelle Knight
americká

Michelle Burford

Michelle Burford
americká

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených129x
v Čtenářské výzvě6x
v Doporučených15x
v Knihotéce38x
v Chystám se číst102x
v Chci si koupit23x
v dalších seznamech2x