Nemusí být vždycky kaviár

Šíleně odvážná dobrodružství a vybrané kuchařské recepty tajného agenta proti své vůli T. Lievena

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1832/big_nemusi-byt-vzdycky-kaviar-ob3-1832.jpg 4.3295
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Galaxie

Es muss nicht immer Kaviar sein, 1984

Kniha Nemusí být vždycky kaviár

Alíša236

Dlouhé, dlouhé, příliš dlouhé. Škoda, je to pěkné, svěží... ale pořád dokola to stejné. Kdyby byla kniha třetinová, tak téměř nemá chybu.

arcs

Moje první Simmelovka a úžas. Člověk je až nesvůj, jak si s ním autor dokonale hraje, jak má zmáknutý řemeslo (což pochopíte po třetí, čtvrté). Škoda, že to pak už přechází do pohádky - jak mu to vždycky díky kulinářtví zázračně vyjde a vyklouzne.
Hmm, a jak mi po čase trochu splývají - byly tady čínský sáňky? Nevíte někdo, jak se to dělá?

DedecekJa

Perfektní román, perfektní recepty. Doporučuji a) přečíst, b) ochutnat.

martineknatasa
10.09.2021

Kniha se mi moc líbila. Opět Simmel nezklamal.

Kerberos
05.09.2021

Jiný Simmel než jsem zvyklá.Bondovky nemusím a když budu chtít recepty tak si vezmu kuchařku.

baji42
29.05.2021

Další z perel mého oblíbeného autora.

boxas
12.02.2021

Vaříte rádi? Ano? Tak si přečtěte tuto knihu!
Na začátku každé kapitoly je recept a v průběhu děje příslušné kapitoly ho hlavní hrdina - dvojitý, vlastně trojitý, vlastně já ani nevím kolikerý špión uvaří. A jak praví název knihy - není to vždycky kaviár. Základní surovinou jednoho z receptů jsou např. i staré chlebové kůrky.
Kniha je vtipná, čtivá a agentovi všech možných rozvědných služeb od anglické, ruské, německé a já nevím jaké budete určitě fandit!

jinbr
19.01.2021

Tuto kniha jsem četla už před drahnými léty, ale moc se mi líbila. Ačkoliv zásadně nečtu knihy z války, tahle ji měla jen jako pozadí. Byl to vtipný příběh, velmi dobře se četl. Inspirovalo mě to k dalším knihám od Simmela, ale Simmel je všeobecně dost depresivní, alespoň pro mě. Nicméně tako kniha pro mě stála za to.