Nemusí být vždycky kaviár

Šíleně odvážná dobrodružství a vybrané kuchařské recepty tajného agenta proti své vůli T. Lievena

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1832/nemusi-byt-vzdycky-kaviar-ob3-1832.jpg 4.2278
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Galaxie

Es muss nicht immer Kaviar sein, 1984

Kniha Nemusí být vždycky kaviár

boxas

Vaříte rádi? Ano? Tak si přečtěte tuto knihu!
Na začátku každé kapitoly je recept a v průběhu děje příslušné kapitoly ho hlavní hrdina - dvojitý, vlastně trojitý, vlastně já ani nevím kolikerý špión uvaří. A jak praví název knihy - není to vždycky kaviár. Základní surovinou jednoho z receptů jsou např. i staré chlebové kůrky.
Kniha je vtipná, čtivá a agentovi všech možných rozvědných služeb od anglické, ruské, německé a já nevím jaké budete určitě fandit!

jinbr

Tuto kniha jsem četla už před drahnými léty, ale moc se mi líbila. Ačkoliv zásadně nečtu knihy z války, tahle ji měla jen jako pozadí. Byl to vtipný příběh, velmi dobře se četl. Inspirovalo mě to k dalším knihám od Simmela, ale Simmel je všeobecně dost depresivní, alespoň pro mě. Nicméně tako kniha pro mě stála za to.

olga8832

Trošku jiný Simmel, ale skvělý. Je to velmi vtipná špiónská kuchařka.

irca3468
12.09.2020

Moc dobře jsem se bavila. Kniha mi sedla. Od autora jsem zatím nic dalšího nečetla, to ale určitě napravím.

jprst
27.02.2020

Tudy cesta ke knihám pana Simmela asi nevede, pokud ale začnete jinými (např. Láska je jen slovo nebo Všichni lidé bratři jsou), zkusíte pravděpodobně i další knihu a už to může být i tato. Pak už je to jen krůček, aby se ocitnul mezi vašimi oblíbenými, což rozhodně není chyba.

tccrsx
21.01.2020

Jednoznačně řadím mezi nejlepší knihy co jsem kdy četl. Akční příběh, který hravě překoná knihy o Jamesi Bondovi. A Ještě se člověk naučí vařit. :-)

Horal123
20.01.2020

Skvělé, nemůžu jinak než doporučit. Druhá světová válka a humor ? Autor to dokázal. Na podkladě reálných událostí, vykonstruhoval příběh x-násobného tajného špióna, který byl do tohoto kolotoče vtáhnut omylem.

bamba
25.08.2019

Recepty beriem ako reklamu vo filme - dôvod pretočiť stranu a ísť ďalej. Za recepty určite o hviezdičku menej. Nepáči sa mi kríženie dobrej špionážnej knihy s priemernou kuchárkou.