Klíč k Rebece

Příběh německého špióna, krásné Židovky a anglického důstojníka tajné služby se odehrává za 2. světové války v Káhiře. Německý špion vychovávaný v arabské rodině má za úkol podávat zprávy o pohybu britských vojsk generálu Rommelovi. Potřebné údaje se mu podaří zjistit a předat, ale od počátku je mu na stopě britský důstojník tajné služby. Ten využije k jeho odhalení i krásnou židovskou dívku, která se dá do služeb britské špionáže, aby mohla odcestovat do Palestiny......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15469/klic-k-rebece-l7o-15469.jpg 4.2129
Literatura světová, Válečné, Thrillery
Vydáno, Laser-books (Laser)

The Key to Rebecca, 1980

Kniha Klíč k Rebece

TheSarcasm
12.11.2020

No, myslím, že Ken Follet napsal už lepší knihy. Celý ten příběh mi připadal takový nějaký naivní a amatérský, nelogičností tam bylo až přespříliš (především ten závěr). Přitom Follet tento typ literatury psát umí, třeba Sršeň, Kavky, Oko jehly nebo i Smrtící kód se mi líbily mnohem víc.

jprst
25.10.2020

Povedený špionážní příběh s patřičnou dávkou napětí. Do úplné špice mu přece jen kousek chybí, autor už předvedl i lepší příběhy, ale ani tento mě nezklamal a za přečtení rozhodně stál.

zdenaR
05.10.2020

Po delší době špionážní román a nehistorický Follett.
Děj z druhé světové války, Egypt, arabsko-německý špion, britský špion, krásné spolupracovnice, trocha erotiky, napětí (ale bohužel i několik ne příliš realistických situací) - to vše je záruka čtivého příběhu.
Autor zklamat nemůže :-)))

Péťa1950
05.09.2020

U knihy mě nejvíce zaujalo myšlení a pohled na válku jednotlivých postav. Kdo je pro místní obyvatele nepřítel? Hitler nebo Britové? O špionáži nevím nic , přišlo mi to jako boj dvou mužů, využívajících pro své cíle krásné ženy a jejich nenávist. Nakonec trochu jako akční pohádka, dobro vítězí. Skutečné boje a Rommelův význam je jen kulisa.

Mája777
14.08.2020

Knihy Kena Folletta mám ráda, ale více mě oslovily ty ze středověku. Toto je také zajímavé čtení, neurazí, zaujme, ale přeci jen... ať si každý udělá obrázek sám.
(14. 8. 20 - 19 836 - 47)

derminator
11.07.2020

Ken Follet je sázka na jistotu což opět potvrzuji touto přečtenou knihou. Mám všeobecně rád romány z války. Kniha má dobrý děj je napínavá a přečtená byla za pár dnů. Mohu jedině doporučit. Kniha si zaslouží svých 85%.

broskev28
08.07.2020

V rámci žánru určitě patří k lepším knihám, ale já asi nejsem správný fanda tohoto žánru. Pilíře země mi připadaly skvělé, tady jsem se tolik neangažovala. Ale zaujaly mě relevantní informace v komentáři encyklopedia, překvapilo mě, nakolik se autor držel reálné předlohy.

"Věřila, že Hitler měl správný nápad, ale špatný cíl. Nebyli to Židé, jejichž rasová slabost zamořila svět - byli to Britové. Židé v Egyptě byli víceméně jako kdokoli jiný: někteří byli bohatí, jiní chudí, někteří hodní, jiní zlí. Ale Britové byli všichni arogantní, chamtiví a suroví."

Wladimirski
25.05.2020

Ken Follett opět nezklamal. Pěkný špionážní thriller z druhé světové války odehrávající se v Egyptě, který mi přinesl i nové poznatky o pohledu egypťanů na Němce a spojence. Příběh má napětí, dynamický vývoj, velmi srozumitelně a přirozeně se čte.