Klíč k Rebece

Klíč k Rebece https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15469/bmid_klic-k-rebece-l7o-15469.jpg 4 206 56

Příběh německého špióna, krásné Židovky a anglického důstojníka tajné služby se odehrává za 2. světové války v Káhiře. Německý špion vychovávaný v arabské rodině má za úkol podávat zprávy o pohybu britských vojsk generálu Rommelovi. Potřebné údaje se mu podaří zjistit a předat, ale od počátku je mu na stopě britský důstojník tajné služby. Ten využije k jeho odhalení i krásnou židovskou dívku, která se dá do služeb britské špionáže, aby mohla odcestovat do Palestiny...... celý text

Literatura světová Válečné Thrillery
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Key to Rebecca , 1980

vERko
12.10.2018 5 z 5

První čtená Follettova kniha. Od první strany chytlavé čtení. I přes dotek historie, zeměpisu, špinonážní oblasti, není potřeba znát události kolem, čtení je pro každého, každý všemu porozumí. Kniha se drží po celou dobu na vrcholu napětí, na konci přichází ještě něco víc a nedá se příběh přerušit. Osobně jsem si myslela, že kniha skončí jinak, takže pro mě byl závěr překvapením - nebyl ale zklamáním. Skončilo to prostě jinak, než bych to psala já :-) Těším se na další Follettovy knihy, podle recenzí mě tedy čekají ještě lepší kousky. Už tohle byl TOP.

Endy17
16.12.2017 3 z 5

Zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autora četl. Mám Folletta moc rád, žánr je mi blízký, přesto to tentokrát nebylo ono.

Schamila
06.08.2017 5 z 5

Follett - ať je to cokoliv, je to nádhera. Znovu jsem musela číst furt a rychle, napětí nepolevovalo ani na chvíli, bylo tam vše, trochu dějepisu, zeměpisu, erotiky. Zkrátka bezva špionážní thriller, nádherně přeloženo - četlo se to samo. Moc doporučuji, pro mne Follett zase jednička.

ivakola
28.07.2017 3 z 5

Knížka se mi docela líbila, ale autor má lepší knihy. Přečetla jsem ji na základě čtenářské výzvy a vracet se k ní již nebudu. Nějak mi nesedl ten špionážní thriller.

Killingjoke
26.07.2017 5 z 5

Tak jsem si díky nemoci chtěl splnit literární resty a přečíst si aspoň pár prvních stránek. Po pár hodinách jsem knihu nakonec zavíral na poslední stránce... Perfektní špionážní thriller odehrávající se během 2.SV v exotickém a žhavém prostředí válečného Egypta. Agent britské kontrarozvědky Vandam je na stopě německému agentovi Wolffovi, jenž má z Káhiry podávat důležité informace pro Rommelův Africa Corps. Příběh je prošpikován množstvím napínavých událostí, honiček, sexu a samozřejmě i romantickou linkou. Ano, na první pohled to zavání šestákovým románem ze staré školy, ale co, já mám zrovna tyto romány hodně rád. Příběh je postupně gradující a posledních sto stránek jsem si vyloženě pomlaskával blahem. Od Kena Folleta jsem nic jiného nečetl a po téhle knize jsem vyloženě sáhl dle anotace, takže nemůžu srovnávat s jeho ostatními knihami. Klíč k Rebecce mi sedl opravdu neskutečně a doporučuji všem jako velmi dobře napsané, napínavé, avšak odpočinkové čtivo...

Kerberos
26.06.2017 4 z 5

Špionážní román z války,který se četl sám.

Jack Bauer
19.02.2017 5 z 5

Kniha se čte od začátku do konce jedním dechem. Velmi nádherný špionážní román, napínavý, barvitě popsaný, prostě skvělý tak jako mnoho jiných románů od tohoto úžasného spisovatele.

kaja.marik
05.07.2016 4 z 5

Vidim to podobně jako další čtenáři. Pěkná kniha, zajímavá, oddechovka. Autor sice už napsal u lepší, ale jestli se vám autorův sty líbil, tak by bylo škoda nechat si tuto knihu utéct.

tuldas
09.04.2016 2 z 5

nejslabší kniha kterou jsem tohoto autora četl,málo napětí,v pulce strany najednou skok na jinou dějovou zápletku,nic moc

Luciga
14.03.2014 4 z 5

Napínavé a strhující, přesně takové, jaké od F. v případě špionážního románu očekávám :o). Knížku jsem si užila, pro mne super oddychovka.

guru
09.03.2014 3 z 5

Kniha mi prišla ako slabší odvar Oka ihly. Podobný vývoj deja, len ma nedokázala tak vtiahnuť.

LenaDonan
23.09.2012 3 z 5

Priemerná štylistická obratnosť, autor musel všetko opísať, aby zobrazil to, čo chcel. A to je slabota, keď nedokáže zachytiť dojem. Miestami geniálne nepresvedčivé - scéna z vlaku. Tiež nechápem, prečo majú niektorí spisovatelia pocit, že len silný sexuálny podtón, prípadne zobrazenie nejakej deviácie, dokáže knihu napumpovať a ozvláštniť. Ale, sekundárna zápletka o Vandamovi a Elen sa vydarila. Rozpor ich povolaní a životných poslaní je viac ako čítaniahodný.
Inak ničím pútavé, zvlášť po prečítaní špionážnych diel od Doľd-Mychajlyka.

evajs.evajsek
05.08.2012 5 z 5

super čtivá kniha, děj má spád, žádná zbytečná vata okolo... jak píše dalimoni nechybí dramatické okamžiky, napětí a samozřejmě láska

dalimoni
06.07.2012 5 z 5

Opět špionážní thriller z druhé světové války, tentorkát geograficky zasazený do Egypta. Kniha má spád, napětí, lásku, napínavé a dramatické okamžiky. Follett píše velmi čtivě a opět nezklamal. Kavky se mi líbily o chloupek více, ale tato kniha je také výborná.

HannyC
26.06.2012 5 z 5

Úžasná kniha ... naprosto neodolatelná ... pokud potřebujete jít do práce ... raději rovnou zavolejte, že si berete den volna ... protože věřte, že prostě nedokážete přestat číst ... zapomente i jíst ... nemluvě o tom, že 100% zapomente i na to kdo jste a kde jste ... a pokud máte potomky, tak je raději pošlete k babičkám, protože jakékoliv vyrušení bude (jejich) životu nebezpečné ... no, jen mě ještě napadá, že na co skutečně nezapomenete je sex, protože je ho v knížce dost a dost :)

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

....na tuhle knihu si velmi dobře pamatuji, když jsem ji koupil - zrovna ten den byla příhodná konstalace hvězd a konjukce 8 planet na takovou knihu - sedl jsem k ní ......... a vstal /na jedno vrznutí přečtená !!!!!/