michaelaaa5 michaelaaa5 komentáře u knih

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Naprosto skvělý detektivní thriller plný zvratů. Není co vytknout, tento díl je snad ještě lepší než první díl. Opět perfektní rozuzlení a epilog na konci knihy.

23.07.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tuhle knihu jsem si záměrně nechávala ke čtení v letních měsících, abych si užila atmosféru ze slunečného Chorvatska. Je to příjemná oddychovka, kterou jsem mezi thrillery uvítala. Kniha je romantická a dost předvídatelná, přesto se těším i na ostatní díly z autorčiny tvorby.

12.07.2020 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Tohle že napsal Jo Nesbo? Po přečtení Sněhuláka tedy musím říct, že pro mě byla kniha Lovci hlav velkým zklamáním. Do knihy jsem se již od začátku nemohla začíst, protože obsahuje zdlouhavé popisy vedlejších dějových prvků a moderní technologie. Jelikož má kniha vysoké hodnocení a já nerada odkládám rozečtené knihy, donutila jsem se ji nakonec dočíst s nadějí, že ten napínavý děj teprve přijde. Hvězdičku však uděluji pouze za ten propracovaný závěr a raději se vrátím k sérii s HH.

20.06.2020 1 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Po dlouhé době velmi strhující kniha. Je to téměř hororový příběh odehrávající se během mrazivého víkendu v hotelu uprostřed lesa. Velmi čtivě a napínavě popsána atmosféra v hotelu, kde přeživší bojují o život..Shari Lapena si umí zahrávat s myšlenkami čtenáře až do posledních stran..

24.05.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha psána z pohledu dcery a otce. Strhující a smutný příběh, v němž se otcova bolestná minulost prolíná do života celé rodiny. Jejich příběhy se na konci knihy spojí, aby vyšlo najevo největší tajemství, které sužuje rodinu několik let. Přečteno během jednoho dne.

19.04.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Kniha velmi podobná thrillerům S.Lapeny. Kniha mě bavila, konec nepředvídatelný, přestože jsem dlouho dumala nad tím, kdo to může být, autorka dokonale vodí za nos až do konce.

23.03.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

První díl a seznámení s detektivem šéfinspektorem Erikou Fosterovou, která se zdá být na první pohled možná namyšlená, ale je to pouze maska zraněné ženy, neboť se po smrti svého manžela opět vrací k tomu, co umí nejlépe a to je vyšetřování vražd.
I přes rozkazy svých nadřízených si vždy stojí za svým názorem a nezalekne se ani vysoko postavených a vlivných lidí, což sice ne pokaždé přinese dobré výsledky, ale rozhodně přivede na dobrou cestu..

11.03.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Ze života chirurga, kterému se hroutí život pod rukama, celá kniha je velmi negativní, ale chirurgické prostředí popsáno opravdu reálně.
Kniha napsána čtivým stylem, ale doufám že všichni doktoři nevidí své pacienty takovýma očima jako tento pan chirurg..

11.03.2020 4 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Pomalý rozjezd, velmi zdlouhavé popisy krajiny i rodinné historie a jen těžko uvěřitelný příběh o lásce, která skončila po pár dnech, ale přežila desetiletí..

07.03.2020 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Druhý případ detektiva šéfinspektora Eriky Fosterové, který je opět plný vražd. Noční lovec po sobě tentokrát zanechává mrtvé muže, které si rozhodně nevybírá náhodou..I když vraha známe již v půlce knihy, napínavá je kniha až do konce..protože pokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý..

02.03.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Úžasně propracovaná a promyšlená detektivka, na jejímž konci do sebe zapadají i nejmenší detaily. Harry Hole jde tentokrát v patách sériovému vrahovi, jenž mu po svých činech zanechává sněhuláky. Nebo je sněhulák v patách Harrymu? Doporučuji.

04.02.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Kniha byla opravdu chladnokrevná až příliš. Vraha jsme znali již od začátku, což pro mě nebylo až tak napínavé, ale jinak super detektivka.

19.01.2020 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Z knihy mám tentokrát smíšené pocity. Děj příliš monotónní, neustálé nacházení matrjošek a úvahy co by, kdyby..Závěr to ale zachránil, ten byl překvapivý a naprosto šokující.

19.01.2020 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Příběh čtyř kamarádů, kteří si díky výzvě převrátí své životy vzhůru nohama.. Kniha psána s nadsázkou a vtipem, tak jak jsme u Hartla zvyklí. Těším se na film.

19.01.2020 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Emotivní příběh ze života, který se může stát každému. Dvaatřicetiletý Russel má vše, co si může přát, úspěšnou kariéru, krásnou ženu a mladou dcerku. Najednou se ale všechno změní a on se musí postarat o svou pětiletou dcerku sám. Když už se zdá, že hůř být nemůže, zasadí mu život další ránu..

19.11.2019 3 z 5

Ztracené dcery Ztracené dcery Joy Ellis

Napínavá detektivka, parta sympatických detektivů odkrývá tajný klub i dávná tajemství v sanatoriu na Windrushi..

09.11.2019 5 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Líbánky na Bora Bora, co se po nálezu mnoha peněz zvrhnou o boj o život. Touha po penězích, která vás ale připraví o všechno co máte..nebo nemáte?

27.10.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha ze života, oddychové letní čtení :-)

27.07.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napínavý thriller od začátku do konce. Příběh z pohledu alkoholičky, která řeší problémy lidí, které nezná a nadělá tím více škody než užitku jak sobě, tak ostatním. Příběh, kdy nevíte co jsou skutečné vzpomínky a co pouze vymyšlené sny.

11.05.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Velmi čtivá kniha s překvapujícím koncem. Moc se mi líbila, uděluji plný počet hvězdiček a doufám, že se od autorky dočkáme dalšího bestselleru!

15.04.2019 5 z 5