Hrob pro mého manžela

Erin je dokumentaristka a Mark investiční bankéř s velkými plány. Vášnivě zamilovaný pár se po svatbě vydá na kouzelné líbánky v ráji na Bora Bora. Při společném potápění v průzračném moři však najdou něco, co jejich životy obrátí vzhůru nohama. Novomanželská idylka se rázem změní v nekonečné lhaní a boj na život a na smrt. Pro fanoušky Ruth Ware či Pauly Hawkins....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402343/big_hrob-pro-meho-manzela-Sq7-402343.jpg 3.3173
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Something in the Water, 2018

Kniha Hrob pro mého manžela

Emma27

Na tuhle knihu jsem se dost těšila ,první stránky dobry,ale pak se to hodně táhlo.Mě moc nezaujala.

L.Helena

(+ SPOILER) První kapitola docela slibná, ovšem následujících cca sto stran šílená nuda. Už jsem myslela, že knihu odložím, pak naštěstí došlo k tomu v anotaci avizovanému nálezu, a příběh dostal konečně spád (nechápu, proč v anotaci vyzradí podstatný zvrat, který přijde až asi v půlce knihy!). Od té doby už to bylo dost zajímavé, celkem napínavé, i když místy trochu přitažené za vlasy. Nakonec jsem knihu dočítala s poměrně velkým zaujetím, celkově to však vidím tak nanejvýš na 3,5*.

MiskaMa
25.08.2021

Na knížku jsem narazila úplnou náhodou v knihovně. Líbila se mi zápletka, ale ke konci už se děj začal zbytečně zamotávat a zdlouhavě táhnout. Hlavní hrdinka byla podle mě dost naivní, příběh celkově v reálném životě je těžko uvěřitelný. Přesto můžu říct, že mě to vcelku bavilo. 3*

Johhanka79
03.08.2021

Knížka se čte dobře. Sice je naivní, přehnaná, nedomyšlená a opravdu by to v dnešním světě hlavní hrdince "neprošlo", ale co já se aspoň pobavila i nadlidskými schopnostmi naší hlavní hrdinky:-D

sassy4
26.06.2021

(+ SPOILER) Kniha je síce písaná dobrým štýlom, bohužiaľ ale nemá tak zaujímavý dej. Trvá asi do polovice, kým sa príbeh rozbehne. Hlavná hrdinka Erin je navyše nesympatická, naivná a robí hlúpe rozhodnutia. Pri niektorých pasážach som nerozumela jej chovaniu a ľahkovážnosti. No a záver, nepredpokladala som, že by ju zradil vlastný manžel. A dôvodom asi bude to, že to vôbec nedávalo zmysel. Jeho motivácia nebola dobre vysvetlená. Prečo by zradil ženu, s ktorou bol niekoľko rokov, ktorú miloval, vzal si za ženu a to všetko kvôli náhodne nájdeným peniazom? Nemohli z nich žiť obaja? Alebo ju nemiloval? Ak teda šlo o nejakého sociopata, autorka to neukázala. Namiesto linky s Holli sa mohla viac venovať Markovi a zodpovedať dôležité otázky. Škoda.

markyticka
13.06.2021

Kniha mne moc nebavila, nevím, jestli bych ji dočetla během 2 týdnů, kdybych ji nemusela vrátit majitelce. Zápletka samotná je zajímavá, ale forma dost pokulhává a konci nevěřím. Líbilo se mi jen, někdy jste patník a někdy pes.

Bee240
10.06.2021

Po dlouhých dvou týdnech mám přečteno.
Trvalo mi to dlouho a to z jediného důvodu - kniha mě nebavila...a přitom nápad na příběh to byl dobrý jen podle mého uchopený za špatný konec.
Ze začátku jsem se nemohla začíst a tento pocit jsem měla skoro až do konce knihy. Nejvíce se mi líbily poslední kapitoly a konečné rozpletení proč se kniha jmenuje Hrob pro mého manžela.
Hlavní postavou je Erin a její manžel Mark...jsou mladí, zamilovaní a čerstvě manželé, ale na líbánkách najdou jistou věc, která jim úplně otočí život a velmi mě překvapilo jak se člověk dokáže změnit během jednoho dne a jak se priority člověka otočí o sto šedesát stupňů.
Obě tyto postavy mi byli neskutečně nesympatické a to byl taky hlavní kámen úrazu. Tak přehraná láska byla do očí bijící a jejich jednání mě vytáčelo...hlavně jednání Erin než jsem se dobrala konce - poté jsem sice na ní názor nezměnila, ale bylo mi už celkem jedno jak se chovala.
Jak jsem již zmínila nápad na příběh zajímavý ale mě prostě styl napsání nesedl a také se příběh dost táhl a pořád se to motalo kolem stejné věci.

kackahracka
26.05.2021

I když měl příběh (krom první kapitoly) pomalý rozjezd, i když to místy drhlo jak zanedbaná artritida v koleni, i když byl závěr extrémně přitažený za vlasy, užila jsem si to a fakt jsem se bavila. Ten styl psaní, ta sebeironie, to polopatické podání myšlenkových pochodů. Super:

(...)
Mám přístup ke všemu. Moc ikonek s aplikacemi tam není. Některé poznávám, některé vypadají cize, ale většinou jde jen o základní aplikace, žádné dodatkové, žádná hra Candy Crush. Klepnu na mail. Vyskočí doručená pošta. Všechny emaily jsou v ruštině. Sakra. Napadlo mě, že by se něco takového mohlo stát. Tedy, no, hádám, že jsou v ruštině. Rozhodně je to abeceda, kterou neumím číst. Dobrá. Nejsnazší věc je to okopírovat a vložit do Google překladače. Není to zrovna elegantní, ale znova zdůrazňuju: já nejsem špion.
(...)

Čert vem absurdní zápletku, mě se to líbilo. Radím jediné, nečtěte anotaci (na přebalu ani jinde), připravíte se o pěkných pár momentů. Určitě doporučuju.