Hrob pro mého manžela

Erin je dokumentaristka a Mark investiční bankéř s velkými plány. Vášnivě zamilovaný pár se po svatbě vydá na kouzelné líbánky v ráji na Bora Bora. Při společném potápění v průzračném moři však najdou něco, co jejich životy obrátí vzhůru nohama. Novomanželská idylka se rázem změní v nekonečné lhaní a boj na život a na smrt. Pro fanoušky Ruth Ware či Pauly Hawkins....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402343/hrob-pro-meho-manzela-Sq7-402343.jpg 3.4147
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Something in the Water, 2018

Kniha Hrob pro mého manžela

markyticka
předevčírem

Kniha mne moc nebavila, nevím, jestli bych ji dočetla během 2 týdnů, kdybych ji nemusela vrátit majitelce. Zápletka samotná je zajímavá, ale forma dost pokulhává a konci nevěřím. Líbilo se mi jen, někdy jste patník a někdy pes.

Bee240

Po dlouhých dvou týdnech mám přečteno.
Trvalo mi to dlouho a to z jediného důvodu - kniha mě nebavila...a přitom nápad na příběh to byl dobrý jen podle mého uchopený za špatný konec.
Ze začátku jsem se nemohla začíst a tento pocit jsem měla skoro až do konce knihy. Nejvíce se mi líbily poslední kapitoly a konečné rozpletení proč se kniha jmenuje Hrob pro mého manžela.
Hlavní postavou je Erin a její manžel Mark...jsou mladí, zamilovaní a čerstvě manželé, ale na líbánkách najdou jistou věc, která jim úplně otočí život a velmi mě překvapilo jak se člověk dokáže změnit během jednoho dne a jak se priority člověka otočí o sto šedesát stupňů.
Obě tyto postavy mi byli neskutečně nesympatické a to byl taky hlavní kámen úrazu. Tak přehraná láska byla do očí bijící a jejich jednání mě vytáčelo...hlavně jednání Erin než jsem se dobrala konce - poté jsem sice na ní názor nezměnila, ale bylo mi už celkem jedno jak se chovala.
Jak jsem již zmínila nápad na příběh zajímavý ale mě prostě styl napsání nesedl a také se příběh dost táhl a pořád se to motalo kolem stejné věci.

kackahracka

I když měl příběh (krom první kapitoly) pomalý rozjezd, i když to místy drhlo jak zanedbaná artritida v koleni, i když byl závěr extrémně přitažený za vlasy, užila jsem si to a fakt jsem se bavila. Ten styl psaní, ta sebeironie, to polopatické podání myšlenkových pochodů. Super:

(...)
Mám přístup ke všemu. Moc ikonek s aplikacemi tam není. Některé poznávám, některé vypadají cize, ale většinou jde jen o základní aplikace, žádné dodatkové, žádná hra Candy Crush. Klepnu na mail. Vyskočí doručená pošta. Všechny emaily jsou v ruštině. Sakra. Napadlo mě, že by se něco takového mohlo stát. Tedy, no, hádám, že jsou v ruštině. Rozhodně je to abeceda, kterou neumím číst. Dobrá. Nejsnazší věc je to okopírovat a vložit do Google překladače. Není to zrovna elegantní, ale znova zdůrazňuju: já nejsem špion.
(...)

Čert vem absurdní zápletku, mě se to líbilo. Radím jediné, nečtěte anotaci (na přebalu ani jinde), připravíte se o pěkných pár momentů. Určitě doporučuju.

hey123

Dala bych nejradeji 3,5 hvezdy.
Ale zacatek pribehu me nejak nudil ani nevim proc. Nemohla jsem se zacit, ale nejspis je to tim, ze nemam rada takto husty text ke cteni.
Nektere pasaze mi prisly zbytecne dlouhé, natahovane.
Konec byl ovsem za me super. To jsem necekala.
Myslim, ze by to byl i super film. Erin jsem moc na chut nepřišla, ale ne vzdy vam hlavni postava sedne.

SilvieSisinka

(+ SPOILER) Bavilo a celkem dost,až konec nic moc.Prala bych si také najít poklad a nechat si ho.

Keporkakyně
26. březnaodpad!

VAROVÁNÍ!!! Čtením této knihy hrozí, že vám klesne IQ o pár bodů. Co jiného by taky mohlo nastat čtením pitomé knihy, se super pitomým dějem a extrémně pitomou hlavní postavou, než že se trocha té pitomosti přenese i na nebohého čtenáře, který se chtěl jen nezávazně pobavit a teď jsou v dohlednu trvalé následky.

SilviiM

Oba dva hlavní hrdinové mně byli velmi nesympatičtí od prvních stránek. O to hůř se mi kniha četla. Pro jejich velkou hranou lásku, která při první příležitosti šla do háje. Za mě průměrná kniha.

Petraxxx
24.12.2020

Četla se dobře, ale předvídatelný závěr.