michaelaaa5

Přečtené 51Mizející dívky
? - listopad 2021
Mizející dívky 2020, Lisa Regan

Myslím, že mám další oblíbenou sérii detektivek. Kniha má krátké a jednoduše psané kapitoly, je čtivá a napínavá až do konce. Doporučuji fanouškům Roberta Bryndzy, protože styl psaní je podobný. První díl s Josie Quinnovou mě bavil, takže určitě budu ve čtení pokračovat.


Spolubydlící
? - listopad 2021
Spolubydlící 2019, Beth O’Leary

Námět knihy zněl docela zajímavě, ale jedná se o klasickou oddechovou romantickou knihu..


Gump – pes, který naučil lidi žít
? - červenec 2021
Gump – pes, který naučil lidi žít 2019, Filip Rožek

Smutný ale krásný příběh o hledání psího štěstí u lidí.. "Do duše psů se totiž kromě bezmezný lásky k lidem vložila i bezmezná naivita."


Její konec
? - červenec 2021
Její konec 2021, Shari Lapena

Na další knihu oblíbené autorky jsem se jako vždy těšila. Jak už tady ale někdo napsal, skoro polovina knihy jsou manželčiny úvahy a obviňování manžela z vraždy, které se střídají s manželovou obhajobou. Čekala jsem úplně jiné rozuzlení na konci, ale tentokrát kniha nenaplnila očekávání. Knihu považuji za slabší kousek z autorčiny tvorby, takový průměrný thriller.


Kanibal z Nine Elms
? - červenec 2021
Kanibal z Nine Elms 2019, Robert Bryndza

Přečetla jsem všechny dosud vydané knihy Roberta Bryndzy a myslím, že přestože je nová postava Kate Marshallová úplně jiná než Erika Fosterová, bude tato série stejně tak dobrá jako ta předchozí. Erika přišla během policejní razie o manžela a Kate má dítě se sériovým vrahem. Každá má svou minulost a každá je tedy úplně jiná, přesto doufám, že autor jejich životy někdy spojí.. Ačkoliv je kniha opět napsána velmi čtivě, měla jsem ji rozečtenou opravdu hodně dlouho. Těch brutálních a nechutných detailů bylo totiž až moc a připadá mi, že autor každou novou knihou přitvrzuje.


Vířivka
? - duben 2021
Vířivka 2019, Lucie Konečná

Krátký a jednoduše napsaný příběh. Kniha se mi líbila.


Dětské zoubky
? - duben 2021
Dětské zoubky 2019, Zoje Stage

Nechápu to vysoké hodnocení, které kniha získala. Měla jsem ji rozečtenou tak dlouho, až jsem se rozhodovala, zda ji vůbec dočtu. Nicméně jsem jí dala šanci a dočetla až do konce, přestože mě Hanna s*ala již od první strany a naivní rodiče mi přestali být sympatičtí vzápětí. Kniha mohla být poloviční a rozhodně pro mě nebyla thrillerem. Neustále se opakuje matčina minulost a s ní spojená nemoc, pocity viny a myšlenky na selhání ve výchově opět zakořeněné v minulosti. Dále co musím vytknout jsou švédské výrazy, které neustále používá otec jako oslovení dcery a manželky. Hvězdičku dávám pouze za ten konec, kdy Hanna dostala co si zasloužila a doufám, že nebude pokračování.


Houpačky
? - únor 2021
Houpačky 2021, Lucie Konečná

O přátelství dvou seniorek, které odmítají žít důchodovým životem a tak si užívají život naplno. Oddychové, čtivé a vtipné. Kniha mě bavila.


Duchové rodiny Folcroftů
? - únor 2021
Duchové rodiny Folcroftů 2020, Darcy Coates

Duchové rodiny Folcroftů byla moje první přečtená kniha z žánru hororů, takže jsem nevěděla co můžu od knihy očekávat. Nakonec se však nejednalo o žádný nervy drásající horor, ale příběh s duchy, na jehož konci dojde k odhalení rodinného tajemství Folcroftů.


Ve víru
? - leden 2021
Ve víru 2020, R. Caine (pseudonym)

Třetí díl ze série od jezera Stillhouse jak už tady zaznělo byl asi nejslabším z celé série. Hlavní dějová linka byla totiž uzavřena už v druhém díle a tak se děj této knihy motá již okolo jiného případu, do kterého se bývalá manželka sériového vraha zamotá i s celou její rodinou. Kniha se sice dobře čte, je akční i napínavá, ale předchozí díly jsou lepší.


Smrtící tajnosti
? - leden 2021
Smrtící tajnosti 2019, Robert Bryndza

Závěrečný díl s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou byl jedním z nejlepších z celé série. Kniha se dobře četla a protože tentokrát není napsána i z pohledu vraha, byla napínavá až do úplného konce, kdy přišel největší a nečekaný průlom v případu. Jediné co bych knize vytkla, jsou podle mě zbytečné perverznosti.


Dilema
? - prosinec 2020
Dilema 2020, B. A. Paris (pseudonym)

Knihám od B. A. Paris se rozhodně nedá odepřít čtivost, čehož je důkazem i tato nová kniha. Celý příběh se odehrává během jednoho dne a je psán z pohledu obou manželů, kteří před sebou uchovávají bolestivá tajemství, aby nezničili toho druhého. Co jsem ale tentokrát postrádala, byl překvapivý zvrat na konci knihy, protože jsem si nevšimla, že se nejedná o thriller. Pokud mám tedy hodnotit jako psychologický román, nemám co vytknout.


Ti druzí
? - prosinec 2020
Ti druzí 2020, C. J. Tudor

Kniha je napínavá již od první kapitoly a tak jde čtení úplně samo a velmi rychle. Celý příběh byl dost propletený, ale v podstatě byly vyřešeny všechny otazníky. Líbí se mi, že v knize nenajdete žádné zbytečné popisy, ale pouze napínavý příběh. Dějová linka s nadpřirozenými prvky mi na konci přišla zbytečná, ale až tak moc mi nevadila, protože jí autorka nevěnovala až tolik stran jako TĚM DRUHÝM..


Proti proudu
? - listopad 2020
Proti proudu 2019, R. Caine (pseudonym)

Pokračování knihy Na dně, ve kterém ale bylo na mě již dost brutality a proto ubírám jednu hvězdičku. Zatímco první díl byl pouze z pohledu manželky, druhý díl je psán z pohledu obou dětí i přítele, čímž je kniha čtivá až do konce. Jsem zvědavá, o čem bude další díl, když kniha měla takový konec..


Na dně
? - listopad 2020
Na dně 2019, R. Caine (pseudonym)

Zajímavý a napínavý příběh z pohledu manželky odsouzeného vraha. Doporučuji tento psychothriller přečíst.


Pravda, nebo lež
? - říjen 2020
Pravda, nebo lež 2020, Colleen Hoover

Moje první přečtená kniha od spisovatelky Colleen Hooverové, protože její předchozí knihy nejsou mým oblíbeným žánrem. Tato kniha mě však svým hodnocením velmi lákala. A byla opravdu skvělá a čtivá již od první strany. Podařený thriller, můžu doporučit.


Není úniku
? - říjen 2020
Není úniku 2020, Cara Hunter

Famózní. Nejlepší díl z celé série. Těžko byste odhalili viníka, kniha je velmi dobře promyšlená a napsaná. Naprosto nepředvídatelné.


Malý pražský erotikon
? - září 2020
Malý pražský erotikon 2014, Patrik Hartl

Skvěle napsaný příběh ze života dvou rodin žijících v řadovce Na Babě s výhledem na Prahu. Kniha začíná v roce 1975, takže se v ní vyvíjí životní příběhy hned dvou generací. Je psána vtipně, ale i smutně.


Jeden z nás
? - srpen 2020
Jeden z nás 2020, Shari Lapena

Thriller, ve kterém je podezřelý úplně každý. Shari Lapena prostě umí své čtenáře napínat až do poslední strany.


V temnotě
? - červenec 2020
V temnotě 2019, Cara Hunter

Naprosto skvělý detektivní thriller plný zvratů. Není co vytknout, tento díl je snad ještě lepší než první díl. Opět perfektní rozuzlení a epilog na konci knihy.


Pláž v Chorvatsku
? - červenec 2020
Pláž v Chorvatsku 2020, Julie Caplin

Tuhle knihu jsem si záměrně nechávala ke čtení v letních měsících, abych si užila atmosféru ze slunečného Chorvatska. Je to příjemná oddychovka, kterou jsem mezi thrillery uvítala. Kniha je romantická a dost předvídatelná, přesto se těším i na ostatní díly z autorčiny tvorby.


Lovci hlav
? - červen 2020
Lovci hlav 2011, Jo Nesbø

Tohle že napsal Jo Nesbo? Po přečtení Sněhuláka tedy musím říct, že pro mě byla kniha Lovci hlav velkým zklamáním. Do knihy jsem se již od začátku nemohla začíst, protože obsahuje zdlouhavé popisy vedlejších dějových prvků a moderní technologie. Jelikož má kniha vysoké hodnocení a já nerada odkládám rozečtené knihy, donutila jsem se ji nakonec dočíst s nadějí, že ten napínavý děj teprve přijde. Hvězdičku však uděluji pouze za ten propracovaný závěr a raději se vrátím k sérii s HH.


Nevítaný host
? - květen 2020
Nevítaný host 2019, Shari Lapena

Po dlouhé době velmi strhující kniha. Je to téměř hororový příběh odehrávající se během mrazivého víkendu v hotelu uprostřed lesa. Velmi čtivě a napínavě popsána atmosféra v hotelu, kde přeživší bojují o život..Shari Lapena si umí zahrávat s myšlenkami čtenáře až do posledních stran..


Do posledního dechu
? - květen 2020
Do posledního dechu 2018, Robert Bryndza


Tiché roky
? - duben 2020
Tiché roky 2019, Alena Mornštajnová

Kniha psána z pohledu dcery a otce. Strhující a smutný příběh, v němž se otcova bolestná minulost prolíná do života celé rodiny. Jejich příběhy se na konci knihy spojí, aby vyšlo najevo největší tajemství, které sužuje rodinu několik let. Přečteno během jednoho dne.


Temné hlubiny
? - duben 2020
Temné hlubiny 2017, Robert Bryndza


Fáma
? - březen 2020
Fáma 2020, Lesley Kara

Kniha velmi podobná thrillerům S.Lapeny. Kniha mě bavila, konec nepředvídatelný, přestože jsem dlouho dumala nad tím, kdo to může být, autorka dokonale vodí za nos až do konce.


Chirurg
? - březen 2020
Chirurg 2020, Petra Dvořáková

Ze života chirurga, kterému se hroutí život pod rukama, celá kniha je velmi negativní, ale chirurgické prostředí popsáno opravdu reálně. Kniha napsána čtivým stylem, ale doufám že všichni doktoři nevidí své pacienty takovýma očima jako tento pan chirurg..


Spřízněná duše
? - březen 2020
Spřízněná duše 2019, Nicholas Sparks

Pomalý rozjezd, velmi zdlouhavé popisy krajiny i rodinné historie a jen těžko uvěřitelný příběh o lásce, která skončila po pár dnech, ale přežila desetiletí..


Noční lov
? - březen 2020
Noční lov 2017, Robert Bryndza

Druhý případ detektiva šéfinspektora Eriky Fosterové, který je opět plný vražd. Noční lovec po sobě tentokrát zanechává mrtvé muže, které si rozhodně nevybírá náhodou..I když vraha známe již v půlce knihy, napínavá je kniha až do konce..protože pokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý..


Dívka v ledu
? - březen 2020
Dívka v ledu 2016, Robert Bryndza

První díl a seznámení s detektivem šéfinspektorem Erikou Fosterovou, která se zdá být na první pohled možná namyšlená, ale je to pouze maska zraněné ženy, neboť se po smrti svého manžela opět vrací k tomu, co umí nejlépe a to je vyšetřování vražd. I přes rozkazy svých nadřízených si vždy stojí za svým názorem a nezalekne se ani vysoko postavených a vlivných lidí, což sice ne pokaždé přinese dobré výsledky, ale rozhodně přivede na dobrou cestu..


Sněhulák
? - únor 2020
Sněhulák 2012, Jo Nesbø

Úžasně propracovaná a promyšlená detektivka, na jejímž konci do sebe zapadají i nejmenší detaily. Harry Hole jde tentokrát v patách sériovému vrahovi, jenž mu po svých činech zanechává sněhuláky. Nebo je sněhulák v patách Harrymu? Doporučuji.


Prvok, Šampón, Tečka a Karel
? - leden 2020
Prvok, Šampón, Tečka a Karel 2012, Patrik Hartl

Příběh čtyř kamarádů, kteří si díky výzvě převrátí své životy vzhůru nohama.. Kniha psána s nadsázkou a vtipem, tak jak jsme u Hartla zvyklí. Těším se na film.


Přiveď mě zpátky
? - leden 2020
Přiveď mě zpátky 2019, B. A. Paris (pseudonym)

Z knihy mám tentokrát smíšené pocity. Děj příliš monotónní, neustálé nacházení matrjošek a úvahy co by, kdyby..Závěr to ale zachránil, ten byl překvapivý a naprosto šokující.


Chladnokrevně
? - prosinec 2019
Chladnokrevně 2018, Robert Bryndza

Kniha byla opravdu chladnokrevná až příliš. Vraha jsme znali již od začátku, což pro mě nebylo až tak napínavé, ale jinak super detektivka.


Život ve dvou
? - listopad 2019
Život ve dvou 2017, Nicholas Sparks

Emotivní příběh ze života, který se může stát každému. Dvaatřicetiletý Russel má vše, co si může přát, úspěšnou kariéru, krásnou ženu a mladou dcerku. Najednou se ale všechno změní a on se musí postarat o svou pětiletou dcerku sám. Když už se zdá, že hůř být nemůže, zasadí mu život další ránu..


Ztracené dcery
? - listopad 2019
Ztracené dcery 2019, Joy Ellis

Napínavá detektivka, parta sympatických detektivů odkrývá tajný klub i dávná tajemství v sanatoriu na Windrushi..


Hrob pro mého manžela
? - říjen 2019
Hrob pro mého manžela 2019, Catherine Steadman

Líbánky na Bora Bora, co se po nálezu mnoha peněz zvrhnou o boj o život. Touha po penězích, která vás ale připraví o všechno co máte..nebo nemáte?


Okamžiky štěstí
? - říjen 2019
Okamžiky štěstí 2016, Patrik Hartl


Nejlepší víkend
? - červenec 2019
Nejlepší víkend 2018, Patrik Hartl

Kniha ze života, oddychové letní čtení :-)


1