michaelaaa5

SpolubydlícíSpolubydlícíBeth O’Leary

Námět knihy zněl docela zajímavě, ale jedná se o klasickou oddechovou romantickou knihu..

08. listopadu

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Smutný ale krásný příběh o hledání psího štěstí u lidí..
"Do duše psů se totiž kromě bezmezný lásky k lidem vložila i bezmezná naivita."

Její konecJejí konecShari Lapena

Na další knihu oblíbené autorky jsem se jako vždy těšila. Jak už tady ale někdo napsal, skoro polovina knihy jsou manželčiny úvahy a obviňování manžela z vraždy, které se střídají s manželovou obhajobou. Čekala jsem úplně jiné rozuzlení na konci, ale tentokrát kniha nenaplnila očekávání. Knihu považuji za slabší kousek z autorčiny tvorby, takový průměrný thriller.

Kanibal z Nine ElmsKanibal z Nine ElmsRobert Bryndza

Přečetla jsem všechny dosud vydané knihy Roberta Bryndzy a myslím, že přestože je nová postava Kate Marshallová úplně jiná než Erika Fosterová, bude tato série stejně tak dobrá jako ta předchozí. Erika přišla během policejní razie o manžela a Kate má dítě se sériovým vrahem. Každá má svou minulost a každá je tedy úplně jiná, přesto doufám, že autor jejich životy někdy spojí..
Ačkoliv je kniha opět napsána velmi čtivě, měla jsem ji rozečtenou opravdu hodně dlouho. Těch brutálních a nechutných detailů bylo totiž až moc a připadá mi, že autor každou novou knihou přitvrzuje.

VířivkaVířivkaLucie Konečná

Krátký a jednoduše napsaný příběh. Kniha se mi líbila.

Dětské zoubkyDětské zoubkyZoje Stage

Nechápu to vysoké hodnocení, které kniha získala. Měla jsem ji rozečtenou tak dlouho, až jsem se rozhodovala, zda ji vůbec dočtu. Nicméně jsem jí dala šanci a dočetla až do konce, přestože mě Hanna s*ala již od první strany a naivní rodiče mi přestali být sympatičtí vzápětí. Kniha mohla být poloviční a rozhodně pro mě nebyla thrillerem. Neustále se opakuje matčina minulost a s ní spojená nemoc, pocity viny a myšlenky na selhání ve výchově opět zakořeněné v minulosti. Dále co musím vytknout jsou švédské výrazy, které neustále používá otec jako oslovení dcery a manželky. Hvězdičku dávám pouze za ten konec, kdy Hanna dostala co si zasloužila a doufám, že nebude pokračování.

HoupačkyHoupačkyLucie Konečná

O přátelství dvou seniorek, které odmítají žít důchodovým životem a tak si užívají život naplno. Oddychové, čtivé a vtipné. Kniha mě bavila.

Duchové rodiny FolcroftůDuchové rodiny FolcroftůDarcy Coates

Duchové rodiny Folcroftů byla moje první přečtená kniha z žánru hororů, takže jsem nevěděla co můžu od knihy očekávat. Nakonec se však nejednalo o žádný nervy drásající horor, ale příběh s duchy, na jehož konci dojde k odhalení rodinného tajemství Folcroftů.

Ve víruVe víruR. Caine (pseudonym)

Třetí díl ze série od jezera Stillhouse jak už tady zaznělo byl asi nejslabším z celé série. Hlavní dějová linka byla totiž uzavřena už v druhém díle a tak se děj této knihy motá již okolo jiného případu, do kterého se bývalá manželka sériového vraha zamotá i s celou její rodinou. Kniha se sice dobře čte, je akční i napínavá, ale předchozí díly jsou lepší.

Smrtící tajnostiSmrtící tajnostiRobert Bryndza

Závěrečný díl s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou byl jedním z nejlepších z celé série. Kniha se dobře četla a protože tentokrát není napsána i z pohledu vraha, byla napínavá až do
úplného konce, kdy přišel největší a nečekaný průlom v případu. Jediné co bych knize vytkla, jsou podle mě zbytečné perverznosti.

DilemaDilemaB. A. Paris (pseudonym)

Knihám od B. A. Paris se rozhodně nedá odepřít čtivost, čehož je důkazem i tato nová kniha. Celý příběh se odehrává během jednoho dne a je psán z pohledu obou manželů, kteří před sebou uchovávají bolestivá tajemství, aby nezničili toho druhého. Co jsem ale tentokrát postrádala, byl překvapivý zvrat na konci knihy, protože jsem si nevšimla, že se nejedná o thriller. Pokud mám tedy hodnotit jako psychologický román, nemám co vytknout.

29.12.2020

Ti druzíTi druzíC. J. Tudor

Kniha je napínavá již od první kapitoly a tak jde čtení úplně samo a velmi rychle. Celý příběh byl dost propletený, ale v podstatě byly vyřešeny všechny otazníky. Líbí se mi, že v knize nenajdete žádné zbytečné popisy, ale pouze napínavý příběh. Dějová linka s nadpřirozenými prvky mi na konci přišla zbytečná, ale až tak moc mi nevadila, protože jí autorka nevěnovala až tolik stran jako TĚM DRUHÝM..

22.12.2020

Proti prouduProti prouduR. Caine (pseudonym)

Pokračování knihy Na dně, ve kterém ale bylo na mě již dost brutality a proto ubírám jednu hvězdičku. Zatímco první díl byl pouze z pohledu manželky, druhý díl je psán z pohledu obou dětí i přítele, čímž je kniha čtivá až do konce. Jsem zvědavá, o čem bude další díl, když kniha měla takový konec..

17.11.2020

Na dněNa dněR. Caine (pseudonym)

Zajímavý a napínavý příběh z pohledu manželky odsouzeného vraha. Doporučuji tento psychothriller přečíst.

03.11.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Moje první přečtená kniha od spisovatelky Colleen Hooverové, protože její předchozí knihy nejsou mým oblíbeným žánrem. Tato kniha mě však svým hodnocením velmi lákala. A byla opravdu skvělá a čtivá již od první strany. Podařený thriller, můžu doporučit.

12.10.2020

Není únikuNení únikuCara Hunter

Famózní. Nejlepší díl z celé série. Těžko byste odhalili viníka, kniha je velmi dobře promyšlená a napsaná. Naprosto nepředvídatelné.

08.10.2020

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Skvěle napsaný příběh ze života dvou rodin žijících v řadovce Na Babě s výhledem na Prahu. Kniha začíná v roce 1975, takže se v ní vyvíjí životní příběhy hned dvou generací. Je psána vtipně, ale i smutně.

13.09.2020

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Thriller, ve kterém je podezřelý úplně každý. Shari Lapena prostě umí své čtenáře napínat až do poslední strany.

03.08.2020

V temnotěV temnotěCara Hunter

Naprosto skvělý detektivní thriller plný zvratů. Není co vytknout, tento díl je snad ještě lepší než první díl. Opět perfektní rozuzlení a epilog na konci knihy.

23.07.2020

Pláž v ChorvatskuPláž v ChorvatskuJulie Caplin

Tuhle knihu jsem si záměrně nechávala ke čtení v letních měsících, abych si užila atmosféru ze slunečného Chorvatska. Je to příjemná oddychovka, kterou jsem mezi thrillery uvítala. Kniha je romantická a dost předvídatelná, přesto se těším i na ostatní díly z autorčiny tvorby.

12.07.2020

Lovci hlavLovci hlavJo Nesbø

Tohle že napsal Jo Nesbo? Po přečtení Sněhuláka tedy musím říct, že pro mě byla kniha Lovci hlav velkým zklamáním. Do knihy jsem se již od začátku nemohla začíst, protože obsahuje zdlouhavé popisy vedlejších dějových prvků a moderní technologie. Jelikož má kniha vysoké hodnocení a já nerada odkládám rozečtené knihy, donutila jsem se ji nakonec dočíst s nadějí, že ten napínavý děj teprve přijde. Hvězdičku však uděluji pouze za ten propracovaný závěr a raději se vrátím k sérii s HH.

20.06.2020

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Po dlouhé době velmi strhující kniha. Je to téměř hororový příběh odehrávající se během mrazivého víkendu v hotelu uprostřed lesa. Velmi čtivě a napínavě popsána atmosféra v hotelu, kde přeživší bojují o život..Shari Lapena si umí zahrávat s myšlenkami čtenáře až do posledních stran..

24.05.2020

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Kniha psána z pohledu dcery a otce. Strhující a smutný příběh, v němž se otcova bolestná minulost prolíná do života celé rodiny. Jejich příběhy se na konci knihy spojí, aby vyšlo najevo největší tajemství, které sužuje rodinu několik let. Přečteno během jednoho dne.

19.04.2020

FámaFámaLesley Kara

Kniha velmi podobná thrillerům S.Lapeny. Kniha mě bavila, konec nepředvídatelný, přestože jsem dlouho dumala nad tím, kdo to může být, autorka dokonale vodí za nos až do konce.

23.03.2020

Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

První díl a seznámení s detektivem šéfinspektorem Erikou Fosterovou, která se zdá být na první pohled možná namyšlená, ale je to pouze maska zraněné ženy, neboť se po smrti svého manžela opět vrací k tomu, co umí nejlépe a to je vyšetřování vražd.
I přes rozkazy svých nadřízených si vždy stojí za svým názorem a nezalekne se ani vysoko postavených a vlivných lidí, což sice ne pokaždé přinese dobré výsledky, ale rozhodně přivede na dobrou cestu..

11.03.2020

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Ze života chirurga, kterému se hroutí život pod rukama, celá kniha je velmi negativní, ale chirurgické prostředí popsáno opravdu reálně.
Kniha napsána čtivým stylem, ale doufám že všichni doktoři nevidí své pacienty takovýma očima jako tento pan chirurg..

11.03.2020

Spřízněná dušeSpřízněná dušeNicholas Sparks

Pomalý rozjezd, velmi zdlouhavé popisy krajiny i rodinné historie a jen těžko uvěřitelný příběh o lásce, která skončila po pár dnech, ale přežila desetiletí..

07.03.2020

Noční lovNoční lovRobert Bryndza

Druhý případ detektiva šéfinspektora Eriky Fosterové, který je opět plný vražd. Noční lovec po sobě tentokrát zanechává mrtvé muže, které si rozhodně nevybírá náhodou..I když vraha známe již v půlce knihy, napínavá je kniha až do konce..protože pokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý..

02.03.2020

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Úžasně propracovaná a promyšlená detektivka, na jejímž konci do sebe zapadají i nejmenší detaily. Harry Hole jde tentokrát v patách sériovému vrahovi, jenž mu po svých činech zanechává sněhuláky. Nebo je sněhulák v patách Harrymu? Doporučuji.

04.02.2020

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Kniha byla opravdu chladnokrevná až příliš. Vraha jsme znali již od začátku, což pro mě nebylo až tak napínavé, ale jinak super detektivka.

19.01.2020