michaela3483 michaela3483 komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásná kniha. Čtivá, nemohla jsem se odtrhnout a na konci i slza ukápla.
Slavíka jsem četla jako druhou knihu a stejně, jako Velká samota, mě utvrdil, že určitě sáhnu po další autorčině knize.
Rozhodně doporučuji.

02.10.2021 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Takový novodobý Robinson Crusoe...
Po knize jsem sáhla díky Výzvě 2023 a jsem za to ráda. Kniha se mi moc líbila

28.04.2023

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě a rozhodně jsem nečekala, že mě tak chytne.
Ke konci jsem měla i několikrát na krajíčku. Určitě zkusím nějakou další autorčinu knihu.

29.07.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jako první jsem viděla film, poté jsem četla pokračování a Sama sebou... Nakonec jsem sáhla i po knize, abych to měla komplet.
Než jsem tě poznala se mi líbilo, ale film asi víc. V něm mi opravdu přišlo, že jsou city oboustranné a knižní pokračování mi dávala smysl. Možná jsem už prostě jen cynik.
Každopádně celou sérii doporučuji, stoji za přečtení a Lou člověku přiroste k srdci.

17.10.2020

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Po této knize jsem sáhla díky Výzvě...

Z počátku mi dělalo problém se začíst. Mám raději knihy, kde je víc přímé řeči a tady převažuje popis a vyprávění. Když jsem se do knihy znovu začetla, tak skončila...
A já jsem, samozřejmě, zvědavá, jak to s Betty, Aničkou a Bobem dopadlo...

Popravdě mi ale kniha nepřišla úplně jako vtipné vyprávění. Docela dobře jsem si dovedla představit, jak to pro Betty muselo být těžké, přestože nebyla nijak niškovná a zručná. Každopádně mám v plánu přečíst si volné pokračování.

20.06.2022 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nebýt čtenářské výzvy, nečetla bych ji a přišla tak o moc pěknou knihu. Neměla jsem problém se stylem, jakým je kniha psaná, naopak se mi líbilo střídání příběhů.
Rozhodně doporučuji.

05.08.2019 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

(SPOILER) Za mě celkem zklamání. Čekala jsem vyprávění víc do hloubky, když už autorka říká, že se toto téma moc neřeší.
Čekala jsem, že bude konkrétnější, popíše situace... ale doba jejiho pití byla v knize poměrně krátká.
Z popisu mi její manžel byl dost nesympatický a sobecký. A vyhrožovat dítětem může jen ubožák. S tím bych už pak nechtěla nic mít.
A konec...no, autorka má můj obdiv, že se s pitím zvládla vypořádat, zároveň mě ale překvapuje, že to zvládla na první dobrou.
Zvědavost jsem ukojila a vím, že se ke knize nevrátím, škoda peněz.

Vlastně i její pokračování Zápisník abstinentky je takové vyprávění letem světem.

28.07.2023 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

K téhle knize jsem se dostávala dlouho. Velmi se mi líbil název, ale především obálka a kladné recenze mě k této knize táhli.
První polovina mě vyloženě bavila. Jak se Animant sžívala s prací v knihovně a knihovníkem mě velmi bavilo. Ale hned za půlkou knihy mě děj přestával bavit. Animant už mi nepřišla tak zajímavá...už ji začal zajímat někdo jiný než knihy a její neustálé nářky nad situací mě vážně nebavili.
Konec mi přišel vyloženě uspěchaný. X stránek řeší nějaký problém, ale na konci se ten problém vyřeší během několika vět. Ano, měli uběhnout 3 měsíce, ale stejně bych chtěla trochu víc vět :)

Pro mě naštěstí, se Animantin "problém" vyřešil pěkně... přesto bych čekala nějaký epilog, když byla Ani rozhodnuta co se svou budoucností udělá...

Celkově hodnotím knihu jako lepší průměr. Velmi dobře se četla a jelikož práce s knihami je mým snem dávám * navíc-

20.06.2022 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Oproti druhému dílu se mi Sama sebou líbila o hodně víc a Louisa mi přirostla k srdci. První díl jsem pouze viděla zfilmovaný, ale nejspíš po něm brzy sáhnu i v knižní podobě, abych je měla přečtené všechny.

24.09.2020 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Třetí kniha od Jodi, co jsem četla a opět nezklamala.
Četla se jedním dechem a ten konec... Měla jsem na krajíčku.

26.08.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

První jsem viděla film, pak četla knihu a dnes jsem pro srovnání znovu pustila film.
A musím říct, že kniha se mi líbila víc, jen konec se mi líbil víc ten filmový.

03.02.2019

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nemám ráda válečné téma, proto jsem nečekala, že se mi kniha bude tolik líbit.
Dokonce i slza ukápla a ráda bych si ji pořídila do své knihovny.

11.02.2018 4 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Přesto, že se mi Psí cesta líbila, první kniha mi přišla o fous lepší.

28.01.2018 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Asi jsem neměla po Ztracené naději sáhnout hned po přečtění Bez naděje, často jsem měla nutkání přesakovat části, které jsem si z "prvního" dílu pamatovala.
Líbil se mi konec, který celý příběh završil.

25.01.2018 3 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Dlouho jsem si chtěla knihu přečíst a až díky výzvě 2022 jsem se k ní dostala. A bylo to pro mě velké zklamání. Nemohla jsem se dočkat konce.
A když byly pasáže s rozhovorem s Catherine a jejich věčné "miláčku, rozkošný, holčička...", Lezlo mi to krkem.

18.10.2022

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

(SPOILER) Tato kniha mi přišla dost jako nastavována kaše. Neurazí, ale ani moc nenadchne. Příběh v podstatě o ničem...
Líbilo se mi, že je kniha vyprávěna z pohledu více postav, nejen Rhyse a Feyre.
Štvala mě Mor, nechápu, proč tolik staletí nechává Aze doufat. Kdyby mu řekla jak to je, věřím, že by to bylo ku prospěchu obou. Azriel by se mi víc libil po boku Elein, které, jak to tak vypadá, není úplně lhostejný. Minimálně si ho všímá víc než svého druha.
A jak jsem si v předchozím díle říkala, že Dvůr mrazu a hvězd rozhodne jestli si přečtu i nejnovější pokračování, tak jsem si "Stříbrné plameny" dnes pořídila. Nesta sice v této novele moc nevystupuje, ale i ta trocha její přítomnosti ve mně vzbudila zájem.... Tak uvidíme.

01.03.2022

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Asi tak posledních 150 stránek stálo za to. Čekala jsem něco trochu jiného a to se objevilo až když se na scéně objevil Rhysand....
Úplný konec me zas tak moc nenadchl, ale když už jsem začala, mám v plánu sérii dočíst, abych si mohla udělat celkový obrázek.

04.02.2022

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Moc pěkná kniha. Místy zbytečně natahovaná, ale zas tolik mi to nevadilo.
Silný příběh se smutným koncem. Určitě si ji ještě někdy přečtu.

23.10.2020 4 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Z knihy mám rozporuplné pocity.
První polovina mě vyloženě nebavila, nudila a kdybych knihu nezvolila do Čtenářské výzvy, asi bych ji i odložila.
Ale pak se to zlomilo, i moje nálada na čtení se zlepšila a já se do knihy začetla. Bohužel jeden z posledních dopisů to zase zazdil a já se nutila do čtení. Konec byl příjemný, i když trochu přehnaný.

U téhle knihy jsem poprvé poznala, že záleží v jaké náladě čtu. Možná, kdybych měla lepší náladu, by se mi Levandulový pokoj líbil víc a časté nářky by mi tolik nevadili.. Za mě průměrná kniha, po které už nejspíš nesáhnu.

23.10.2020 2 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Konečně dotčena, asi po dvou měsících.
Nemohla jsem se vůbec začíst, styl psaní mi nesedl. Přišlo mi to celé takové zmatené, ale protože nemám ve zvyku knihu nedočíst, dala jsem jí ještě šanci a prokousala se ke konci.
Téma mě zaujalo, anotace nalákala, ale kniha taková mě zklamala.

17.10.2020 2 z 5