Michaela01 Michaela01 komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tuto úchvatnou knihu snad ani nejde popsat slovy...
S tématem holocaustu jsem se setkala poprvé a nemohla jsem si pro to snad zvolit lepší příběh.
Kniha plná naděje, štěstí, lásky, ale i nenávisti, smutku a neštěstí.
U konce mi už nezbylo nic jiného, než zůstat zírat s ústy dokořán.
Tohle je moje druhá kniha od autorky a opět jsem naprosto nadšená.
Zasáhla mě a určitě nad ní budu ještě dlouho přemýšlet.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

24.06.2016 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Skvělá kniha! Přečetla jsem ji jedním dechem a konec mě ohromě překvapil. Určitě si přečtu i další knihy od autorky. Tato byla mojí první a musím říci, že to byla super volba. Nemohla jsem se odtrhnout a na konci ukáplo i pár slz. Knihu můžu určitě s klidným svědomím doporučit. Určitě nad ní budu ještě dlouho přemýšlet. Napínavě napsaný příběh s koncem, který myslím nikdo nečekal :-)

17.04.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha Zmizelá se mi nijak zvlášť nelíbila, proto jsem Dívce ve vlaku nedávala příliš velké naděje. Nakonec jsem ale byla velmi mile překvapena.
O Zmizelé se hodně psalo, že je plná temna, nečekaných zvratů a že si pohrává s vaší myslí.
To jsem od ní očekávala a bohužel jsem se toho nedočkala. Dívka ve vlaku však tato má očekávání splnila naprosto dokonale. Doporučuji.

04.07.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Musím říci, že číst tuto knihu pro mě bylo často až utrpením. Ne snad proto že by mě nudila, ale hlavně proto, že je opravdu krutá. K tomuto tématu ale krutost prostě patří. Autorka svůj příběh vypráví velmi otevřeně, na nic si nehraje. Nejvíce mě rozhodně dostala dětská prostituce, to je zkrátka hrůza. Dříve jsem si neuměla o životě narkomanů nic představit, tato kniha mě ale poučila až dost. Měli by si ji přečíst všichni dospívající i jejich rodiče. Je dobře že vznikla kniha, která dokáže mladistvé od drog spolehlivě odradit. U mě se jí to tedy rozhodně povedlo a to jsem o užívání drog nikdy ani neuvažovala. Rozhodně doporučuji k přečtení.

04.06.2016 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Tak tohle byl opravdu velkolepý závěr celého příběhu. Doslova jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Opět velice napínavé a vtipné, místy se snad až hororovou atmosférou.
Jedno je u mě jisté. Třetí díl dokonale předčil díl první i druhý. Vsadit do příběhu již zestárlé hrdiny klasických pohádek, jako je třeba Popelka, mi přijde naprosto geniální a moc jsem se nasmála.
Konec byl nádherný, není co vytknout. Jsem opravdu ráda, že jsem na tuto sérii narazila :-)

03.06.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Naprosto úchvatná kniha! Příběh je napínavý, plný zvratů a já se nemohla odtrhnout. Konec byl smutný a krásný zároveň, doporučuji! :-)

03.04.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Perfektní kniha!Děj je opravdu promyšlený a velice napínavý.U četby jsem se vůbec nenudila.Dávám plný počet hvězd,tato kniha si je podle mě jednoznačně zaslouží.Rozhodně doporučuji! :-)

13.03.2016 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mne opravdu bavila.Je velice čtivá a já se nemohla odtrhnout.Konec mě opravdu překvapil,vůbec jsem to nečekala :-) Vtipné a napínavé čtení.

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Kniha je naprosto úžasná.Dokáže čtenáře přímo vtáhnout do děje a konec je ohromě překvapivý.
Opravdu doporučuji! :)

Šest let Šest let Harlan Coben

Opět vynikající thriller se zajímavou zápletkou.
Kniha byla napínavá, čtivá a konec mě sice nepřekvapil tak jako u Cizince, ale přesto jsem spoustu věcí nečekala. Hlavně zakončení příběhu bylo nádherné. Znovu nemám co vytknout, moc mě to bavilo.

08.07.2016 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Perfektní kniha!
Hlavního hrdinu jsem si hned oblíbila a když si oblíbíte hlavní hrdiny, hned se čte ještě lépe.
Navíc je kniha neuvěřitelně napínavá, čtivá a plná zvratů. Přečetla jsem ji během tří dnů.
Tohle byla moje první kniha od autora a určitě si přečtu i další.
Za mě tedy rozhodně velká spokojenost a doporučuji. Nemám co vytknout.

29.06.2016 5 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Hodně dobrá kniha. Máte díky ní možnost blíže poznat středověkou Prahu a ještě k tomu výhody i nevýhody katovského řemesla. Četla se dobře a děj rychle plynul. Čtyři hvězdičky dávám jen proto, že tu mohla být lépe popsána Mydlářova práce a mučení celkově, to mi tu trochu chybělo.
Konec mi přišel trochu rychlý, ani jsem se nedozvěděla co se stalo se všemi příslušníky rodiny Mydláře mladšího. Jinak to ale bylo opravdu dobré a kvalitní počtení. Dozvíte se tu také, (alespoň mně to tak připadalo) že kat byl povahově často lepší, než jiní lidé. Rozhodně doporučuji!

07.05.2016 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Velice napínavý a dobře promyšlený příběh. Je vidět, že autorka dokáže nastavit laťku hodně vysoko. Nebyl čas se u knihy nudit, pořád se něco dělo. Psychologie hlavních hrdinů byla vykreslena perfektně, spousta zvratů také nechybí. Jen konec mi přišel poněkud uspěchaný.
Určitě si přečtu i další knihy od autorky.

25.04.2016 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Nádherný a dojemný příběh.Je vidět,že si autorka vše opravdu prostudovala a kniha je velmi propracovaná.Vše je dobře popsané a já se hned začetla.Vřele doporučuji! :-)

28.03.2016 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Naprosto úžasná a promyšlená kniha.Konec je opět ohromě překvapivý a já se rozhodně nenudila.U Wulfa Dorna snad nuda ani nikdy nehrozí.Tohle je jedna z mála knih,při jejímž čtení opravdu mrazí v zádech.Doporučuji! :-)

06.03.2016 5 z 5

Všechny díly mě opravdu bavily.Moje velká srdcovka,prostě nádhera :-))

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha je nádherná.Nemohla jsem se od ní odtrhnout a místy jsem dokonce měla slzy v očích.Opravdu dojemné a napínavé čtení :-)

Carrie Carrie Stephen King

Kniha se mi opravdu líbila.Velice napínavé a krvavé čtení :-)
Jediné,co mi tak trochu vadilo je to,že tam autor vkládal úryvky z jiných knih.Člověk se kvůli tomu nemůže pořádně začíst do děje.Konec mohl být mnohem lepší,ale jinak dobré počtení.

02.03.2016 4 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Kniha byla podle mě napsána trochu těžce,nezačetla jsem se tak snadno.Potom jsem ji ale přečetla jedním dechem a konec byl naprosto úchvatný. :)

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Na rozdíl od prvního dílu byly Lístky ve větru o něco klidnějším čtením.
Sice je to stejně strhující, ale už se to nedá pokládat za horor.
Spíše rodinné drama. Mně se každopádně i tento díl moc líbil, i když v něm bylo na můj vkus až moc vztahů. Hlavně onen vztah s Paulem pro mě byl naprosto nepochopitelný.
Konec mi navíc přišel hrozně rozvleklý a pořád jsem si kladla otázku, kdy už konečně na tu pomstu dojde, nebo zda to bude autorka pořád odsouvat :D
Ve výsledku se mi tedy tento díl líbil v podstatě stejně, jako jednička, jen ten nekonečný konec bych tomu vytkla.

11.08.2016 5 z 5