Harry Potter 1–7 (box) – Sedm let v Bradavicích

Dárkové balení všech sedmi dílů Harryho Pottera (1. vydání v této úpravě). V prodeji pouze jako komplet (7 brožovaných svazků v kartonovém obalu). Takhle pohromadě celý příběh sedmi dlouhých let – to tu ještě nebylo! Pozor, pozor! Expres do Bradavic je připraven k odjezdu! Ale od začátku: Nejdříve jsme v domě číslo 4 v Zobí ulici… A potom už postupně poznáváme Harryho, Rona, Hermionu, Hagrida, Albuse Brumbála, Malfoye, Voldemorta a mnoho dalších a dalších postav a postaviček, z nichž každá má v této sáze své důležité místo. Tento komplet obsahuje díla vydaná samostatně: Harry Potter a kámen mudrců (ISBN 978-80-00-02215-4); Harry Potter a tajemná komnata (ISBN 978-80-00-02216-1); Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ISBN 978-80-00-02217-8); Harry Potter a ohnivý pohár (ISBN 978-80-00-02218-5); Harry Potter a Fénixův řád (ISBN 978-80-00-02219-2); Potter a princ dvojí krve (ISBN 978-80-00-02220-8); Harry Potter a relikvie smrti (ISBN 978-80-00-02221-5)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72572/big_sedm-let-v-bradavicich-HDu-72572.jpg 4.9859

Harry Potter

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter Volumes 1–7 Boxed Set

Kniha Harry Potter 1–7 (box) – Sedm let v Bradavicích

Teri_P
10.09.2021

Prostě láska…:) Z hloubi duše bych si přála, aby tuhle sérii moje dcera milovala stejně tak moc jako já. Abych tenhle ničím nepřekonaný kouzelný svět mohla objevovat spolu s ní zas a znova. :)
Jediné co mé náctileté já nikdy nepřestane mrzet je vystřižená scéna z posledního dílu, kde Draco hází Harrymu hůlku, aby se mohl bránit…chyběla v knize. To Rowlingové prostě neodpustím, Draco měl mít svůj happy end! :D :)

DarkAvenger
19.07.2021

Pro fandy HP doporučuji už jen z praktických a estetických důvodů. Já mám tebto komplet taky i když v jiném vydání ale líbí se mi. A svět HP s kterým sem vyrostla mám prostě ráda.

DK197
06.07.2021

AUDIOKNIHA: Po třech letech jsem si potřetí přečetla celého Harryho Pottera. A konečně si přiznala fakt, že pokud se mně někdo zeptá na nejoblíbenější knížku, měla bych říct právě jméno tohoto brýlatého čaroděje. Je to jediné dílo, k němuž se vracím. Jediný svět, z něhož se mi ani po opakovaném čtení nikdy nechce ven. A u něhož mi stále tečou slzy, ačkoli dávno vím, co všechno se má stát. Jsem ztracená v marném čekání na můj dopis do Bradavic. Záměrně jsem napsala, že mou nejoblíbenější knihou je Harry Potter bez uvedení konkrétního dílu. Série je skvělá celá a opakované čtení mě poučilo v tom, že díl, který si zrovna nejvíc užiju se dost liší podle okolností a různých faktorů. Tentokrát to třeba byla trojka. Ale dost jsem si užila i šestku, která mě minule bavila nejméně.

Přemýšlela jsem, čím to je, že HP - přestože původně knížka pro děti - uchvacuje už celé generace napříč věkem. A došla jsem k závěru, že slova fantasy, komplexní svět a Harry vs. Voldemort jsou všechno podružné důvody. V sedmi knihách se rozvíjí neskutečně rozsáhlá, ačkoli mnohdy jen v nejnutnějších bodech nastíněná, historie. A tím hlavním tahounem jsou právě osudy postav a jejich charaktery. Ať už vzpomenu ty nejkontroverznější jako je Severus Snape a Albus Brumbál, nebo třeba Lily a Jamese Potterovi, coby symbol věčné lásky. Ale nejde jen o ty provařená jména. Zajímavá je i Meropa, nebo Petúnie. Ten seznam by mohl pokračovat téměř donekonečna... Ano, je to těmi postavami. Jsou nečernobílé, komplikované, naživu.

Napsala jsem, že celá série je skvělá, schválně nikoli dokonalá. Domnívám se, že žádné dílo nejde napsat tak, aby na něm někdo něco nenašel. Ačkoli Rowlingová se dost snažila. Pokud bych ale schválně měla vypíchnout něco, kde jí to ujelo, pak myslím, že přespřílišná démonizace koleje Zmijozelu (a to i v závěrečné bitvě). Je to dost s podivem, že zrovna tohle nechala bez povšimnutí, když i řady samotných smrtijedů nakonec vykreslí v šedých tónech.

Co mi ovšem obzvlášť v poslední době vadí je toto: Když autorka napsala sedmý díl s tím, že končí, chápala jsem to. Říkala jsem si, že po takové době touží určitě po změně, vše dobré bylo napsáno, nápady vyschly. Pak přišel pottermore a prý, že jí zůstalo pár nevyužitých poznámek. Samozřejmě, že měl člověk radost. Lepší než nic. Jenže pak přišlo Prokleté dítě a Fantastická zvířata a mě to došlo. Není to o pár poznámkách, ona ty nápady pořád dostává. V takovém případě ovšem nechápu, proč se zpronevěřuje původní základně fanoušků, kteří milovaly knihy H. Pottera a o osudech jeho dětí se dozvídáme z divadelní hry (která samozřejmě dost ořezává a překrucuje to, na co jsme zvyklí, s ohledem na naprosto jiný a nutný formát zpracování - to, že ale vůbec není špatná, když se správně interpretuje a bere s nadhledem, budiž vám dokázáno touto krátkou dramatizací - https://www.youtube.com/watch?v=LdZ8A2_cvBY ) a život Mloka Scamandera a bitvu s Grindelwaldem poznáme už jen z filmového plátna (scénář si fakt kupovat nehodlám, to už je opravdu ždímání krávy). Tohle všechno mě štve. Chci knížky a dostanu divadelní hru a pětidílnou filmovou sérii. Zatímco rodinnou historii Minervy McGonagallové, či historii ministrů kouzel Velké Británie najdeme na pottermore. Proč? Proč když autorka je stále aktivní spisovatelka? Nějak tomu nerozumím, jsem roztrpčená a zklamaná.

A proč to sem vypisuju? Protože budete taky. Až to dočtete, až vám oschnou slzy a budete chtít víc. A zjistíte, že pro knihomoly není co. Nezoufejte, popadněte Bajky barda Beedleho a otevřete webovou stránku Wattpad. Některé ty fanfikce stojí za to a žízeň po nových příbězích z Bradavic spolehlivě ukojí. A snad se jednou dočkáme originálu...

lucietekk7997
12.05.2021

Moje naprosto nejoblíbenější série a to už 20 let.

pudelgirl
21.03.2021

V tejto verzii všetko super. Príbeh ako klasika. Má to však jeden vážny problém a to paperback. Brožovaná, to je naozaj pre tých, čo to chcú pre seba. Akonáhle takúto knihupožičiaš, urobila si chybu. Presne vidieť na stave, ktorá kniha bola požičaná a ktorá nie. Už radšej nepožičiam.

Renatka11
08.03.2021

Harry Potter je teď už klasika, která by neměla chybět v žádné knihovně. Celou sérii jsem před pár lety četla mým dětem na dobrou noc a okouzlila mě stejně jako je. Navíc jsem na těch 3,5 tisíce stránek předčítání po dobu téměř dvou let náležitě hrdá. ;-) V té dobe jsme ujížděli i na Harryho filmovém zpracovani, které, ač bylo skvělé, se knížní sérii v mých očích nevyrovná.

Madli
03.03.2021

Ještě stále čtu relikvie smrti, ale jinak jsem to celé přečetla od Vánoc do teď. (◕ᴗ◕)

Beta.Knizkova
02.03.2021

Nejlepší na Harry Potterovi je že se tam pořád něco děje!