martousek martousek komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pro mě byla kniha Šikmý kostel velkým přínosem pohledu do historie a prostředí okolí Orlové, Karviné. Upřímně se stydím, jak málo o této oblasti české historii vím.

31.07.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Za mě jedna z nejlepších knih od Mornštajnové. Dva, v první chvíli samostatné příběhy, které se v závěru spojí v jeden. Vypráví nám o životě jaký doopravdy je, jednou jsi dole, jednou nahoře. Mít blíž k této době, určitě knihu ocením ještě víc.

20.03.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knihu si koupila kamarádka, ale k jejímu přečtení neměla dostatek času, na základě recenzí jsem si knihu od ní půjčila a byla jsem nadšená. Pro mě osobně strhující příběh mladé a neskutečně statečné ženy, která se dokázala poprat se vším, co jí život postavil do cesty. Za mě jednohlasně doporučuji.

27.07.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Za mě asi nejlepší knížka od Hanišové, krásné prostředí přírody, rozdílné osudy. Všichni holt nemají na růžích ustláno.

21.05.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Carter je pro mě neskutečná nálož. Mám ráda trochu složitější kriminální příběhy a Chris Carter mezi mě určitě patří. Krátké kapitoly navíc udávají čtení přímo "vražedné" tempo. Čtu knihy v pořadí, jak jsou napsány, ale každá tvoří samostatný případ, lze číst i tak, jak Vám přijdou pod ruku.

28.10.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Některé případy jsou až neuvěřitelně promyšlené, ale vždy perfektně vtáhnou do děje. Minier patří mezi moje oblíbené autory. Doporučuji.

18.08.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Ikdyž se případy Roberta Huntera někomu zdají příliš "děsivé", pro mě jsou knihy Chrise Cartera srdcová záležitost. Čtu jednotlivé díly postupně a vždy to je nálož, za pár dní mám přečteno.

23.03.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nám se teda líbila, moc, už máme v knihovně zamluvený další díl. Čte se úplně sama, pobaví, po ukázkách na film mají ve Vaší fantazii i herci konkrétní obličeje. Nic neřešte, čtěte a smějte se, za mě osobně úvod naprosto nejlepší část.

11.11.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Vůbec netuším, jak mi knihy tohoto autora mohli uniknout. Naprosté nadšení, čtu hlavně kriminálky a v tuto chvíli Carter jeden z nejlepších autorů, co se mi dostal pod ruce:-). Doporučuji, vše má spád, ani chvilku se nenudíte a pořád Vás to žene číst a číst;-).

08.12.2016 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Mně osobně by kniha dala mnohem víc, kdyby celý příběh byl napsaný pouze z jednoho pohledu, příběh Edity jsem četla s napětím, bavil mě, najednou otočíte stránku a nevíte, kde vlastně jste. I přes tyto lehké nedostatky dávám pět hvězd a jsem ráda, že jsem na autorku narazila.

28.03.2021 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Miniera v tuto chvíli řadím mezi své nejoblíbenější autory, ubírá mu pouze fakt, že knihy jsou až nesmyslně tlusté a tudíž nepraktické na převoz v kabelce, čtečce knih jsem ještě na chuť nepřišla????.

12.07.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Na čtení Hotýlku jsem se těšila a užívala si ho, patří určitě k těch lepším knihám paní Mornštajnové. Klidné odpočinkové čtení.

08.10.2019 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Hledala jsem změnu od tzv. severských kriminálek, které čtu už několik let. A hele, povedlo se!
Promlčení se mi četlo velice snadno, obě roviny příběhu se mi líbili, přírodu Paseček jsem si dokázala představit a jako velké plus knihy je pro mě její závěr. Konec druhé světové války očima lidí, kteří museli z pohraničí odejít. V české literatuře jsem se s tímto pohledem setkala poprvé.

21.01.2019 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Moje první kniha od Castillo a hned dávám 5*, kniha měla rychlý spád a možnost nahlédnout aspoň trochu do života amišů jí přidává na zajímavosti. Trochu jsem se bála hladkého a lehce odhadnutelného závěru, ale byla to chyba. Všechno dopadlo úplně jinak. Doporučuji a už teď mám v knihovně zamluvené její další knihy.

04.10.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Wau. Hodnotím jako jednu z těch lepších knížek od Nesba, kniha měla spád, těšila jsem se na příběh a nebyla (výjiměčně) tak překombinovaná, jak to u Nesba bývá. Harry nedělal tolik kopanců a ani Bellman mi nebyl vyloženě proti srsti:-).

07.02.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbo patří mezi moje oblíbené autory a nezkamala ani tato kniha, pět hvězdiček. Zase trochu jinak napsaná, trochu překvapivá, nevyzpytatelná. Zkrátka Jo Nesbo, žádná pohádka.

15.10.2017 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Bohužel pro mě byl Marco nejslabší z celé série o Carlovi, chybí mi pouze poslední díl. Vůbec jsem nepochopila, proč se za něj na konci knihy oddělení Q postaví, pro mě to byl celou dobu "zmetek", nebyl mi ani trochu sympatický, ikdyž se jedná o mladého kluka, všechno bylo překombinované a zbytečně zamotané. Za tři hvězdičky může být autor rád, kdyby předchozí knihy nebyly tak čtivé, dám nejspíš i méně.

08.10.2016 3 z 5

Skála Skála Peter May

Za mě se nejedná o typickou kriminálku, vyšetřování vraha je v podstatě okrajová záležitost, která vyplyne ze situace. Celý příběh je spíš románem o Finnově životě, pohledem na jeho dětství a prostředí ostrova.

08.10.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Naprosto odlišný Nesbo, než jsme byli doposud zvyklí. Ale i tak skvělý. Celý příběh je mnohem víc psychologicky prokreslený, popis vesnického prostředí, přírody...nic nemá chybu.

22.05.2021 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Jsem ráda, že jsem narazila na knihu Izolovaný a tím si našla i dalšího oblíbeného autora. Příběh až dosti neuvěřitelný, brutální, ale dobře čtivý. Líbilo se mi i zapojení "stockholmského" syndromu, nepotřebuji mít vždy šťastný pohádkový konec. Ke kriminálním příběhům to patří.

02.04.2021 5 z 5