martina.culik martina.culik komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Propagace mě asi navnadila na něco ještě trochu víc... nevím, co...
Byla jsem ale trochu zklamaná, jelikož kniha mě zase tolik neuchvátila.

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

V knize se člověk kromě řešení detektivní zápletky, dozví i dost o tehdejším lékařství, což je opravdu zajímavé.
Příběhy Hugha se Singletona mě hodně baví.

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Mám ráda detektivky z anglického prostředí, které jdou trochu do minulosti. Proto mě kniha bavila a navnadila mě i na další knihy autora.

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

V knize není ani tak důležité, kam se vlastně poděla Elizabeth. Hlavním motivem je vhled do toho, jaké to je, když někdo ztrácí paměť. Jak to ovlivňuje jeho každodenní život i život jeho blízkých.

Revival Revival Stephen King

Kniha mě nebavila tolik jako jiné Kingovy knihy. Jsem zvyklá na rozvinutější (delší) a temnější knihy od tohoto autora.

01.01.2019 3 z 5

Kacíř Kacíř S. J. Parris (p)

V knize je hodně historických odkazů a je zajímavé dozvědět se více o Giordano Brunovi i o jeho době.

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Každý má v životě nějaké strachy a problémy, jen se s nimi vyrovnává různě. Leonard se rozhodne řešit to hodně radikálně. Vše je ale třeba pořádně promyslet.

Loutkářova hra Loutkářova hra Wolf Serno

První díl mě bavil o něco více, ale i zde jsem spokojená se zápletkou i stylem autora.

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Klasická červená knihovna vhodná pro oddychové čtení. Knihu jsem přečetla rychle a s potěšením, ale nezanechala ve mně hlubší dojem.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

V době, kdy jsem tuto sérii četla, jsem byla plně uchvácená dystopiemi, takže je možné, že mé hodnocení není zcela objektivní. Všechny knihy mě ale bavily a se zaujetím jsem četla příběhy hlavních postav, i když nejsem úplně bezvýhradnou fanynkou Tris.

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Celá série Labyrintu mě bavila a hlavně se velmi dobře a rychle četla. Tento díl mi sice přišel nějak trochu neučesaný, ale přesto jsem spokojená.
Hlavně protože konečně vím, jak to všechno je a jak to dopadlo. Proto mě dost (bohužel nepříjemně) překvapilo filmové zpracování, kde je všechno úplně jinak.

01.01.2019 4 z 5

Tak u toho jsem se opravdu hodně bavila. Tento typ humoru mi vyhovuje, i téma je zajímavé.
Mnohem raději si budu představovat smrtku se síťkou na motýly než s kosou.

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Nejsem úplně fanda povídek, raději mám delší příběhy, kde se mohou postavy i děj více rozvíjet.
Tato kniha mě bohužel utvrdila v tom, že povídky pro mě nejsou to pravé.
Příběhy měly sice zajímavé zápletky, ale nijak zvlášť mě nebavily.

01.01.2019 2 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Mám ráda sérií Eriky a Patrika a rozhodně nečtu příběhy jen pro samotné detektivky, ale i pro to, abych zjistila, jak se vyvíjí život hlavních postav z policejní stanice. Proto mi nevadí, že se autorka zabývá i tímto aspektem (jako některým jiným čtenářům), naopak jsem za to ráda.
Opět mě hodně bavilo prolínání současného vyšetřování a historie. Styl autorky (krátké kapitoly týkající se různých postav i z historie) mi vyhovuje a hodně mě baví.

Neslušná sázka Neslušná sázka Kieran Kramer

Jednou za čas si ráda přečtu knihu s historického prostředí a tahle mě opravdu bavila. Doporučuji, pokud hledáte něco pro oddych, protože u téhle knihy není třeba nijak výrazně přemýšlet a stačí si jen vychutnat jednoduchý ale dobře napsaný příběh.

Toxin Toxin Robin Cook

Je to až děsivě reálný příběh, který mě vtáhl do děje a donutil zamyslet se nad spoustou věcí.

Neotvírej tuhle knihu! Neotvírej tuhle knihu! Andy Lee

Je to zajímavý nápad a věřím, že dětem se kniha líbí. Mě zase tolik neuchvátila, ale na druhou stranu nejsem cílová věková skupina.

Musím své hodnocení upravit - četla jsem knihu se svými malými synovci a oni se nemohli udržet smíchy. Vypadá to, že pro děti cca od 3 do 7 let je tato kniha ideální.

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Knihu jsem si přečetla díky jejím nádherným ilustracím. Příběh byl zajímavý, ale přišel mi trošičku nedotažený - s velkými dějovými skoky. Kdybych četla knihu s dětmi asi by bylo třeba něco trochu dovysvětlit.
Ilustrace jsou ale opravdu nádherné a doporučuji si knihu alespoň prolistovat, pokud se ji nechystáte číst. Na druhou stranu se kniha dá přečíst během chvíle, takže spíš doporučuji si ji rovnou přečíst.

Paní kamene Paní kamene Kazu Kibuishi

Nečtu moc komiksy, ale rozhodla jsem se u jednoho si trochu odpočinout. Sáhla jsem po Amuletu a příjemně mě překvapil.
Je to trochu temné vyprávění, ale grafika i příběh se mi trefil do vkusu a nejspíš budu číst i následující díly, abych věděla, kam se hrdinové budou ubírat dál.

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

První setkání Sherlocka a Watsona hodně přibližuje obě postavy a vysvětluje proč se chovají, tak jak se chovají. Trochu mě překvapila "odbočka" od samotného příběhu pro vysvětlení motivu vraha, ale vše do sebe dobře zapadalo a výborně se četlo.