Paní kamene

Po rodinné tragédii se Emily, Navin a jejich maminka stěhují do tajemného domu po pradědečkovi. Hned první noc unesou maminku chapadlovitá stvoření a sourozenci jsou vtažení do skrytého světa, kde existují nadpřirozená stvoření i mluvící zvířata, létající lodě i roboti, chodící domy i temní elfové. A kde naštěstí čekají noví přátelé a hrdinové. Aby toho nebylo málo, Emily se stává nositelkou mocného amuletu, který jí může propůjčit velkou sílu a usnadnit její cestu. Ale za jakou cenu? Velkolepá fantasy sága se stala fenoménem a základním kamenem komiksové tvorby pro děti a mládež. Čerpá ze všeho, co měl její autor sám jako mladý nejraději – Star Wars, Pán prstenů, Alenka v říší divů nebo série o Harrym Potterovi, jejíž americkou edici k 15. výročí Kibuishi ilustroval....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379446/big_amulet-U3n-379446.jpg 4.390

Amulet 1.

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Paseka

Amulet: The Stonekeeper, 2008

Kniha Paní kamene

Shaxx
15.11.2021

Vypadá to jako slibný rozjezd série. Nemá to nijak originální start, ale nějak se děcka do kouzelného světa dostat musí, že?
Kresba je zajímavá, někdy je krásně detailní a někdy působí tak prostě a jednoduše. Neskutečně mě štvalo, jak je nakreslená máma hlavních hrdinů. Proč má sakra tak placatou, šišatou a protáhlou hlavu?! :D Zdá se, že by Amulet, ačkoli je to komiks pro mladší čtenáře, mohl mít padoušskou stránku hezky temnou, žádné bububu na oko a to oceňuju.

Radoľa
07.05.2021

Otec rodiny umiera pri nešťastnej, ním nezapríčinenej autonehode. Protiidúce auto ho osvetlí a ten sa i s autom zrúti do svahu. Mamička s dcérou vyviaznu bez zranení. Ocka však nedokážu vytiahnuť z auta. To sa následne zrúti do priepasti. O nejaký čas neskôr sa vdova aj s dvoma malými deťmi sťahuje do rodinného domu po predkovi. Nedlho po presťahovaní sa dovtedajší realisticko-pochmúrny dej s náznakom mystéria mení na čistokrvný fantasy príbeh o krajine za stenou. Žijú tam prapodivné tvory. Deti medzi nimi nájdu priateľov, nepriateľov i nezaraditeľné ambivalentné bytosti. Vyzerá to, že v ďalších dieloch bude čo odhaľovať. Kresba vydarená, príbeh v prvej polovici tiež, ku koncu umelo naťahované v štýle, ako doriešime ten mamin únos. Inak ok.

EmaKnizkova
02.03.2021

Komiks mě bavil!!!
Do komiksů se vždycky začtu a přečtu je hned!
Ale vždycky to stojí za to.

Hadati
08.01.2021

První čtyři díly jsem přečetl prakticky na jeden zátah, takže zpětně nedokážu moc odlišit, co v kterém díle přesně bylo. Každopádně musím říct, že je to po dlouhé době komiks, který mě nadchl jako klasická fantasy série.
Začátek není nijak originální. Přišlo mi to jako kombinace Zámku a klíče, Narnie a Abhorsenky. Matka se svou dcerou a mladším synkem se po traumatizujícím zážitku přestěhují na staré sídlo své rodiny, aby se vzpamatovali. Děti pak zjistí, že se v tomto sídle děje cosi podivného. Nakonec jim nezbyde nic jiného, než se vydat do jiného světa, aby zachránili svou matku, kde pak zjistí, že každý z nich má nějakou vlastnost, která jim v tomto světě v jejich úkolu pomůže.
Kromě této menší výtky za neoriginální začátek (ale řekněme si, dá se v dnešní době vymyslet ještě nějaký origiální způsob, jak přenést hrdiny z našeho světa do toho magického?) však mám dále už jen slova chvály.
Přestože jsou hlavní hrdinové děti, tak jsou inteligentní a nedělají žádné nesmyslné chyby. A to je podle mě výjimečné, protože mě napadá jen další podobná dětská postava, a to je Lyra z Jeho temných esencí.
Magický svět je pak různorodý. Jsou tu zajímaví obyvatelé i zajímavé netradiční nestvůry. Fantasy jako jsou lidé proměnění kletbou do humanodních zvířat, tu doplňují roboti, ať už se jedná o ty malé doprovázející hlavní hrdiny, nebo ty velké, ve kterých hrdinové cestují. Protředí se také neustále mění, jak hlavní postavy putují za splněním svých cílů, a i cíle se víceméně mění, jak příběh pokračuje.
Velmi mi také vyhovuje kresba, na kterou je radost se podívat. Kresby jsou detailní a nádherně kolorované, a při kresbách zobrazujících města z dálky se až tají dech, jak si kreslíř dal práci s detaily. Není zde ani nešvar mnohých kolorovaných komiksů, že u kreseb, které se odehrávají v temnotě, nevidíte, co se tam děje.
Pro mě po dlouhé době komiksová série, u které přemýšlím, že bych si ji pořídil celou do své knihovny.

viola5163
20.12.2020

Zábavný komix pro děti co se ke čtení knih teprve dostávají. Zažijí mnoho dobrodružství, emocí a prozkoumají místa která se běžně ve fantasy neobjevují.

robin9739
25.11.2020

Amulet je na první pohled krásný počin. Komiks je v pevné vazbě a stránky jsou z velmi kvalitního papíru, ilustrace na nich vypadají úžasně. Nejvíce se mi líbí kresby, které zabírají větší části obzoru nebo jsou z velké dálky. Jsou nádherné a mystické, krásně nám dokreslují celkový vzhled magického světa. Moc povedené jsou také ilustrace různých monster a bytostí. Jsou propracované, docela temné a strašidelné. Celkově zapadají do stylizace komiksu. Velkou roli hraje i barevnost, použití barev je rozmanité podle potřeby děje. Navozuje to tu správnou atmosféru. Mám jenom jednu výtku, a to že oproti všem kresbám máme docela jednoduchý vzhled dvou hlavních postav. Ale je to maličkost a nijak to nenarušuje celkový koncept komiksu, jehož vizuální stránka je velmi osobitá a pěkná.
Příběh je dobrý, hned od první události nás vtáhne do děje a nutí číst a objevovat magický svět, spolu s hrdiny.
Svět, jenž objevil jejich pradědeček, o kterém si mysleli, že dávno umřel ale není tomu tak. Praděd žije na magickém místě, který čeká právě na ně. Až jim odhalí všechna svá tajemství.
V komiksu by mohlo být o trochu více textu, ale kresby doplňují chybějící informace a o tom komiks je. Už se těšíme na další díly, kde se dozvíme, jak pokračuje objevování nejen nového světa ale i nových schopností. Naši malý hrdinové mají před sebou spoustu dobrodružství a náročných úkolů.
Mně se komiks líbil hlavně pro svoji atmosféru a velkou fantazii autora. Dostáváme do rukou nový krásný svět a jsem zvědavý co nám přinese dál.

salamandrina
14.02.2020

No nevím. Mám pocit, že ani jako dítě by mě to nebavilo. Možná se to v dalších dílech rozjede jak příběhově, tak výtvarně, ale asi nemám potřebu to zkoumat.

Kate18
01.02.2020

Emily a Navin s maminkou se přstěhují do starého domu po pradědečkovi. První noc, kdy usínají u svíček zaslechnou nějaký zvuk ze sklepa. Maminka se tam jde podívat a unese je divné chapadlovité stvoření. Děti se vydají maminku zachránit. A jejich jediná pomoc je zvláštní amulet, který má Emily z půdy. Dostanou se na zvláštní místo, které je plné různých bytostí, ale která z nich jsou hodná a která ne?