Loutkářova hra

LOUTKÁŘ SE VRACÍ! Berlín, anno 1783 Břichomluvec Julius Klingenthal je v šoku. Se svými šesti loutkami se chystá vjet do města, ale náhle je mu protiprávně zabavena celá jeho peněžní hotovost. V nouzi se osobně obrací na Fridricha Velikého, jenž projeví milost a pomůže mu. Avšak při odchodu ze zámku na Julia čeká další problém: Do náručí mu padne umírající muž – a loutkář se znovu zaplétá do objasňování mysteriózních vražd…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231441/big_loutkarova-hra-2-AwB-231441.jpg 3.953

Loutkář 2.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Das Spiel des Puppenkönigs, 2008

Kniha Loutkářova hra

Adapa
20.11.2021

Slabší pokračování předchozího románu, přesto ale čtivé a rychle vtáhne do děje. Břichomluvec Julis, který mi je nesympatický neustálými rozhovory s loutkami, se v Postupimi setkává s plačkou Alenou, kterou stále miluje a připlétá se k vraždám šlechticů. Břichomluvec se setkává s pruským králem, stává se oblíbencem madam Eve, u které je Alena jako sekretářka a u které se pořádají setkání vlivných šlechticů. Promíchejme zde vraždy, sex, politiku a 18. století a dostáváme hlavní obsah knížky.

Pachatelka vražd byla od počátku tak zřejmá, že jsem se říkal, že to nemůže být ona a čekal jsem stále zvrat. Zda přišel nebo ne, raději neprozradím.

moudivlacek
23.08.2021

Břichomluvec Julius a plačka Alena se setkávají v Postupimi, kde jsou oba záhy vtaženi do série vražd. Julius je zvědavý a hodlá odhalit vraha, Alena má strach, ale stojí při něm. Toto pátrání doplňují skvělá setkání u místní madam Eve, která zve pány a představuje jim novodobé vynálezy a experimenty. A svou úlohu tu má i pruský král "Starej Fritz" a jeho nepřátelé špioni z různých šlechtických dvorů a zemí. Pro mne to bylo vše vzájemně umně propojené a velmi čtivé. Závěr mě potěšil, obzvlášť ohledně Julia a Aleny. Moc se těším na další díl.

smisekL
30.09.2020

Začátek se lehce táhne, ale ve chvíli, kdy se to rozjede, nelze přestat číst.

Sarah01
15.09.2019

Příliš mě nebavily ty obsáhlé popisy různých loutkářových představení, příšerně zdlouhavé, navíc vrah mi byl jasný nejméně od půlky. Potěšil mě alespoň závěr, takže jsem docela zvědavá, jak budou osudy loutkáře Julia a plačky Aleny pokračovat v závěrečném dílu.

LenkaKa
24.07.2019

Asi jsem přečetla pokračování něčeho, Zřejmě to nevadilo a docela se mi to líbilo, tak třeba někdy zkusím i tu předchozí knihu.

pingu1
27.02.2019

Pokračování Loutkáře, dle mého už ne tak dobré jako první díl. Ale dalo se ... :-)

martina.culik
01.01.2019

První díl mě bavil o něco více, ale i zde jsem spokojená se zápletkou i stylem autora.

sarekaslukova
11.12.2018

Po prvním díle, který mě opravdu velmi nadchnul, jsem teď dost zklamaná. Přišlo mi to úplně bez akce, až na poslední kapitolu tedy. Působilo to na mě jako kdyby to bylo psané horkou jehlou. Tak uvidíme co nám přinese další díl.