martina.culik martina.culik komentáře u knih

Letní msta Letní msta Robert Lawrence Stine

Byla to první kniha ze série Stopy hrůzy, kterou jsem četla. Ty od R. L. Stinea se mi líbil asi nejvíc, i když jsem raději střídala autory, protože každý psal své příběhy dost podobně. Byly to takové jedno-dvoudenní oddychovky.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Začala jsem číst asi v šesté třídě a knihu jsem odložila, když jsem byla asi v polovině, protože mě nebavila. Zhruba po roce jsem se k ní vrátila, začala znovu od začátku a najednou jsem byla s ostatními na ostrově a hltala jsem každou další stránku. Nakonec se mi tedy kniha moc líbila.

Malované pohádky Malované pohádky Vladimír Sutějev

Toto je moje srdcovka. Tři koťátka jsem milovala. Mám vyzkoušeno, že kniha baví i dnešní děti.

Neviditelná Zuzanka Neviditelná Zuzanka Eduard Petiška

Mám pocit, že asi tak půl roku po přečtení této knihy jsem si každé jméno snažila přeříkat i pozpátku. Škoda, že Anitram nefungovalo stejně jako u Aknazuz.

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Většinu básniček si pamatuji dodnes a už je umí i můj 3letý synovec. Někdy si je čtu jen tak, protože mě prostě pořád baví.

Jakub a Jáchym Jakub a Jáchym Jørgen Clevin

Podle mě se jedná o první interaktivní knihu - jako malá jsem zvonila na zvonek, zhasínala světlo a moc mě to bavilo. Kniha se u nás četla nám a teď už baví další generaci.

Ema Naopak Ema Naopak Gunilla Wolde

Tato knížka je úplně první z těch, co jsem si přečetla sama a měla jsem ji moc ráda. Dětem se očividně líbí, jelikož můj synovec si ji nechává také číst pořád dokola.