Malované pohádky

Malované pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72869/malovane-pohadky-72869.jpg 5 76 19

Deset krátkých pohádek pro nejmenší s návody pro malé umělce, jak kreslit obrázky. Obsah : - Kuřátko a káčátko - Tři koťátka - Hříbek - Kdo řekl MŇAU - Kolečka - Hůlka Šikulka - Jablíčko - Myšáček a tužka - Rozmazlené kotě - Stromek

Literatura světová Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Malyš

Skazky i kartinky , 1965

petym
02.03.2024 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem dostal ve školce. A je nádherná. 5*

haWranka
09.12.2023 5 z 5

Nádherná knížka. Moc se mi líbí propojení textu a krásných ilustrací. Děda Mráz není sice dnes kdovíjak aktuální, ale to se pro ten zbytek rádo promine.

Hoblinka
11.09.2023 5 z 5

Tahle kniha se u nás dědí z generace na generaci, je to skvost.

Slunik127
15.12.2022 5 z 5

Nejkrasnejsi kniha pro prvni cteni s detmi. Krasne malovana, genialni pribehy, ktere deti nauci vsimat si veci kolem sebe a premyslet nad nimi.

Osice
28.03.2022 5 z 5

Úlovek z darů v knihovně:-) Byla sice dost rozpadlá, ale stejně jsem neodolala. Doma už máme knihu Tři koťátka od stejného spisovatele, tak jsem věděla, že se bude dětem líbit. Líbí se tak, že ji čteme pořád dokola. Když Barča při čtení vytuhne, tak chce Arnoštík (3,5 r.) číst obvykle tuhle knihu. Několikrát jsme na popud dětí sehráli příběhy Hříbek, Tři koťátka a O myšáčkovi a tužce, při kterém děti ke kreslení využily podlahu v obýváku:-D Po vzoru zvířátek jsme vyráběli trakař, kolovrátek a studnu. K výrobě nám skvěle posloužila stavebnice Seva, která obsahuje různě velká kolečka:-) A děti si samozřejmě z lesa přitáhly své hůlky šikulky. … Knížku nám bezvadně opravila kolegyně z knihovny. Teď je skoro jako nová. Díky moc, Zdeni!

Malované pohádky, stejně tak jako Tři koťátka DOPORUČUJI. Škoda, že obsahují hodně stejných příběhů. Ale ilustrované jsou jinak. Spíš se nám líbí obrázky v Malovaných pohádkách, protože zachycují víc situací. Arnoštík mi tuhle, když už jsem nemohla kvůli ucpanému nosu číst, podle obrázků převyprávěl Tři koťátka a ještě má v plánu, že mi jako rozmazlené koťátko bude říkat, co mu mám nakreslit:-)

PS. Omlouvám se za tolik osobních zážitků. Malované pohádky jsou u nás teď zkrátka knihou Number One:-)

jerisno
03.03.2022 5 z 5

Nádherná kniha (včetně ilustrací). V dětství jsem ji četl velmi rád a později jsme ji koupili i pro naše děti.
Manželka pracuje s prvním stupněm ZŠ a každou chvíli nosila domů památník k namalování nějakého obrázku. Občas (když se to nahromadilo) jsem ji pomáhal a tato kniha byla, jako předloha a inspirace, ideální. Teď jsem si uvědomil, že památníky asi už tolik "neletí", protože jsme dlouho nic nemalovali ...
Velmi milé a laskavé příběhy pro nejmenší čtenáře, či posluchače.

Metla
28.11.2021 5 z 5

Objevila jsem ji zapadlou v polici obecní knihovny, nezdála se mi povědomá, ale cácorka má ráda příběhy se zvířátky, tak jsem po knížce sáhla pro večerní předčítání. A zažila návrat do útlého dětství - občasné víkendy či prázdniny u prarodičů v Opavě, starý velký byt s vysokými stropy, fortelný nábytek, duchny tak obrovské, až mě děsily (zvláště v dobách nemoci)... a tahle knížka, dávno zapomenutá. Dokonce mi právě z ní obšlehla babička obrázky do památníčku a ségře taky: tužkou, rychlými tahy jen tak od ruky, samé složitější motivy, vše vybarvila pastelkami. Bez přehánění, babička vystřihla lepší výtvarnou techniku než mají povedené originály pana Sutějeva. Kéž bych se jí mohla zeptat, jestli svůj talent někdy uplatnila i jinde, než pro radost vnoučatům.
Pohádky jsou spíše pro caparty ze školek: milé, hravé, s jednoduchým ponaučením, příjemně se čtou a hlavně je v nich plno fauny, lidstvo jen výjimečně. I bez nostalgie by to bylo na pět hvězd. 90%

Sjuzana
02.11.2020 5 z 5

Krasne ilustrace i pribehy

Leat
22.08.2020 5 z 5

Tuto knihu mám velmi ráda. Patří k mým nejoblíbenějším. Pro malé děti ideální. Texty jsou přiměřeně dlouhé. Velmi povedené jsou ilustrace, které text výstižně doplňují. Příběhy mají pointu a nápaditost.

Shui-Xian
27.04.2019 5 z 5

Ještě mám v paměti babiččino krásné předčítání, a už se do něj vžívám já se svými dětmi... A že synek ho vyžaduje opravdu často. :-)
Věřím, že kdyby děti neupoutaly hned půvabné obrázky, přitáhlo by si je samo povídání. Překlad Hany Vrbové má nádhernou zvukomalebnost a i když je poetický, zůstává dostatečně srozumitelný. Na své si přijdou jak malí posluchači, tak ti odrostlejší. Tato knížka je plným právem rodinný poklad...

Dasa48
26.03.2019 5 z 5

Knížka mého dětství, báječné příběhy. NEMŮŽU JI SEHNAT. V antikvariátu vždycky vyprodáno.

ohovnenychobot
08.12.2018 5 z 5

Vytahli jsme ji z krabice na pude.Me deti ji zboznuji.

Lukas60699
30.07.2018 5 z 5

Strašně jsem ji zbožňoval, teď ji sháním dětem

JancaMia
17.07.2018 5 z 5

jako malá jsem ji milovala.

Ajinka126
11.02.2018 5 z 5

Knizka daleko starsi nez js a presto me k ni vaze tolik krasnych vzpominek:).

martina.culik
23.02.2017 5 z 5

Toto je moje srdcovka. Tři koťátka jsem milovala. Mám vyzkoušeno, že kniha baví i dnešní děti.

Lucissia
14.03.2016 5 z 5

Nádhera, klasika mého dětství. Hodně krásných obrázků a tak akorát písmenek :-) Teď přečteno dětem a moc se jim to líbilo. Pouštíme se do pokračování :-)

efka.saf
25.12.2015 5 z 5

Tuto knížku naprosto miluju! Ilustrace i texty mě provází od dětství, přes studium až do dospělosti a těším se, že jednou budou provázet i mé děti.

jindulka
07.09.2013

Nádherné ilustrace, při jejím prolistováním, jako bych se vrátila zpět do svého dětství