Neviditelná Zuzanka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zuzanka je sama, a přece sama není. Vedle ní poskakuje po chodníku neviditelný pejsek. Vymyslila si ho... Ale ještě mnohem raději by si to vyzkoušela sama! Zuzanka je taková docela obyčejná, hodná holčička, která chodí do první třídy. Doma má brášku Oldříška, dědečka v houpacím křesle a kocoura Lajdu, a ve škole spoustu kamarádů. Ale ne se všemi se kamarádí, protivné, vzteklé Evě se raději zdaleka vyhne. A ráda si vymýšlí pohádky. Když do jejího pokoje jednoho dne vletí zvláštní barevný ptáček, dá se s ním do řeči a dozví se, jak to udělat, aby se stala neviditelnou. Je to docela jednoduché. Ale jak to má udělat, aby ji zase všichni viděli? Klasické vyprávění z jednoduchého, ale zároveň nesmírně barvitého světa malých dětí pro začínající čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99998/neviditelna-zuzanka-KPj-99998.jpg 4.435
Žánr
Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Neviditelná Zuzanka

Přidat komentář
Damato
07. dubna

Knížku jsme s vnučkou dočetli tenhle víkend. Moc hezké povídání s krásnými ilustracemi. Chvilku mě to vrátilo do dětství, kdy jsem u knihy O letadélku Káněti u ilustrací paní Zmatlíkové naprosto propadla kouzlu této ilustrátorky a s textem pana Petišky je to prostě dokonalá dětská kniha plná fantazie. Pravda Aktékram prostě nedám ani já, ale Ykram, ale to už je v pohodě, to dám.... Vřele doporučuji pro děti na prvním stupni, tahle knížka opravdu stojí za přečtení.

Lucissia
13.04.2019

Pan Petiška nezklamal. Já jako malá jsem knihu nikdy nečetla, až teď se syny. Nádhera, krásně se mi po tři večery předčítalo. A co dodat k paní Zmatlíkové? Když se na její ilustrace podívám, připomenou mi dětství. Tajně doufám, že přesně tohle jednou řeknou i moji synové. :-) A po přečtení jsme chvíli zkoušeli: Eicul, Akrij, Lachim, Rímoraj... :-)


hroneczek
13.02.2019

Knihu jsme četli na ZŠ, moc se mi líbila a přála jsem si být také neviditelnou, jenže to nešlo tak jednoduše...

BookLoverJane
01.03.2018

Další knížka, kterou jsem si vybrala v knihovně ve třetí třídě. Moc se mi líbil originální námět na knihu a taky nezaměnitelné ilustrace Heleny Zmatlíkové.

whale77
05.01.2018

Dalším výtvarníkem (hned po A. Bornovi), díky kterému stojí za to koupit si knížku, i kdyby to literárně byla úplně podivnost, je Helena Zmatlíková. A Petiškou u dětské literatury taky nic nezkazíte. Tohle dílo bylo prý vydáno až po jeho smrti a i když téma příběhu nebylo nijak „bohaté“ a bylo mravoučné, tak stálo za to si ho (i až nyní, v dospělosti) přečíst.
Vyprávění sice pojednává o holčičce z první třídy, ale u nás to miluje i předškolačka (od 4 let) – je to psané velice milým stylem, ve kterém se většina malých holčiček najde.

martina.culik
23.02.2017

Mám pocit, že asi tak půl roku po přečtení této knihy jsem si každé jméno snažila přeříkat i pozpátku. Škoda, že Anitram nefungovalo stejně jako u Aknazuz.

Košišta
04.06.2016

Další z knížek přečtená mým dcerkám. Do budoucna jistě oceněníme velké písmo ideáln í pro prvňáčky. Příběh se dětem líbil a to je důležité :)

Annie G.
11.12.2014

Tahle knizka me z nejakeho duvodu moc nebavila - a to sem cetla hodne rada.

1

Doporučujeme

Klub divných dětí
Klub divných dětí
Eleanor & Park
Eleanor & Park
Devátá stezka
Devátá stezka
Mrazení
Mrazení