martina.culik martina.culik komentáře u knih

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Úplně jiný pohled na Vánoce...

Marťan Marťan Andy Weir

Nejsem fanda sci-fi, ale tahle kniha mě od začátku až do konce bavila.

Loutkář Loutkář Wolf Serno

Celá loutkářova série mě opravdu bavila.

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

Vlivem několika filmů, které jsem viděla (based on Time Machine), jsem čekala trochu více děje. Hrdina postavil stroj, párkrát někam odcestoval, ale nic závratného se nedělo. Kniha mě nijak neuchvátila, i když očividně položila dobrý základ pro filmová zpracování.

24.02.2017 2 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Kniha mě uchvátila a velmi živě popisuje myšlení autistického chlapce. Na základě této knihy jsem shlédla i výborné divadelní představení, které bylo dle mého srovnatelné s knihou.

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Vím, že se jedná o autentický deník dívky, která prožila vše, co se tam píše a nakonec velmi mladá zemřela, ale mně se tato kniha nijak dobře nečetla. Anna líčí život v úkrytu, ve kterém se v podstatě nic neděje a pro mě není ani nijak moc sympatickou dívkou. Zkrátka jsem si Deník přečetla, ale nezanechal ve mně žádné hlubší dojmy.

24.02.2017 1 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Kniha mi hodně připomněla původní gotické romány a když jsem ji četla s tímto očekáváním, zjistila jsem, že se mi opravdu líbí. Jedná se sice o oddechovější četbu, u které se nebudu třást strachy, ale i takové jsou třeba.

Netvor z temnot Netvor z temnot Duane Swierczynski

Velice zajímavý nápad natočit ke knize i videa. Trochu mě mrzelo, že jsem musela představu hlavního hrdiny přizpůsobit k tomu filmovému, ale to byl jediný problém. Jedné se o drsnější krimi sérii, která je ale svým zpracováním opravdu zajímavá.

Frankensteinova nevěsta Frankensteinova nevěsta Hilary Bailey

Bála jsem se, jak se autorka vypořádá z takovým námětem jako je Frakenstein, který je prostě klasika. Musím ale říct, že se toho zhostila opravdu se ctí.

24.02.2017 5 z 5

Otrantský zámek / Starý anglický baron / Vathek / Sicilský román Otrantský zámek / Starý anglický baron / Vathek / Sicilský román Ann Radcliffe

Je zajímavé přečíst si počátky žánru gotického románu. Nejsou to nějaké moc strašidelné historky, ale přesto mají něco do sebe.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

"Čtvrtý díl trilogie" mě příjemně překvapil. Dobře se četlo a hezky uzavřelo celou sérii.

Vraždy podle Shakespeara Vraždy podle Shakespeara Jennifer Lee Carrell

Kniha mě bavila a moc jsem ocenila autorčino vysvětlení toho, co je a co není podložené.

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Kniha mě naprosto pohltila. Jelikož se příběh točí kolem vůní, filmové zpracování mě moc neoslovilo, ale děj v knize je úžasný.

Ostrov pokladů (komiks) Ostrov pokladů (komiks) Fiona MacDonald

Pěkné komiksové zpracování. Četla jsem jelikož zrovna nebylo nic jiného po ruce, ale rozhodně nelituju.

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Když jsem viděla poprvé českou pohádku Anděl Páně, napadlo mě - to je stejný šikula jako Nejhloupější anděl. Všechno dělá s dobrými úmysly, ale to neznamená, že to taky dobře dopadne.

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Nejdřív jsem si říkala, z toho se holka dostaneš a pak jsem jen s otevřenou pusou četla, co všechno se může stát. Hrdinku jsem si oblíbila a jakmile vyšly další díly, pustila jsem se i do nich.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Mně se kniha četla velice dobře - nevadí mi, že se z upírů stali ti "hodní", pokud se to někomu nelíbí, nemusí tyto knihy číst. Podle mě se jedná o normální romantický dívčí román, do kterého je míchnuté trochu fantasy resp. ve kterém se objevují nadpřirozené postavy. Filmové zpracování mě moc nenadchlo, ale knihy se mi líbily.

Pistolník Pistolník Stephen King

Sice se v této knize nestihne skoro nic stát, ale přesto je čtenář hned od začátku vtažen do temného světa, ve kterém se Pistolník pohybuje.

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Nějak jsem čekala trochu víc osvětlení, ale hlavní (opravdu nesympatický) hrdina je neviditelný hned od počátku bez nějakého podrobnějšího vysvětlení. Je samozřejmě zajímavé, co všechno se dá dělat, když vás ostatní nevidí, ale situace vylíčené v knize mi přijdou nudné a nezáživné.

24.02.2017 2 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Jedna z mála (konkrétně ze dvou) knih, které jsem nebyla schopná dočíst a odložila jsem je s tím, že už se o to opravdu nebudu dál pokoušet. V knize se nic neděje a když se nic neděje, tak já se nudím. Proto mě kniha opravdu nudila. Tento druh literatury pro mě opravdu není.

24.02.2017 1 z 5