Frankensteinova nevěsta

Frankensteinova nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7864/frankensteinova-nevesta-7864.jpg 4 12 7

Ve slavném románu Mary Shelleyové Frankenstein z počátku devatenáctého století se doktor Frankenstein pokouší pro svého umělého člověka vytvořit družku. Pak však, zděšen možnými následky, ji zničí. O tom, jak by asi příběh pokračoval, kdyby Frankenstein své dílo dovedl do konce a společnici pro svého netvora stvořil, vypráví ve svém románu Frankensteinova nevěsta anglická autorka Hilary Baileyová. Její příběh začíná v roce 1825, kdy Jonathan Goodall, mladý zámožný muž, začíná budovat základy svého budoucího šťastného života. Za svého londýnského pobytu ke představen doktoru Frankensteinovi, který zde žije s ženou a dítětem. Goodall uchvácen Frankensteinovými hlubokými vědomostmi i jeho charismatem, přistoupí na návrh, aby se podílel na vědeckém experimentu, při němž se Frankenstein pokouší vrátit řeč půvabné, okouzlující a tajemné Marii Clementi. Goodall si však brzy uvědomí, jak hluboce dokáže kouzlo této ženy zasáhnout každého muže. Autorce se podařilo věrně a čtivě napodobit ducha románu Mary Shelleyové. Ponurý Londýn, sevřený ledovým chladem zimních měsíců, podivné a hrozné plány doktora Frankensteina i odvěká moc vášně – to vše před námi vyvstává na stránkách tohoto tajuplného příběhu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Frankenstein's Bride , 1995

StrYke
04.10.2023 5 z 5

Důstojné "pokračování" původního Frankensteina. Moc hezky napsané, a kdyby nebyla hlavní zápletka naznačena v názvu či přímo vyzrazena v anotaci knihy, bylo by i velmi napínavé. Chvílemi jsem se i skvěle pobavil (autorka měla nejspíš výborný smysl pro humor). Jedinou vadou jsou určité nesrovnalosti v příběhu v porovnání s původní knihou (např. matka Frankensteina), nad kterou se však dá přimhouřit oko. Vřele doporučuji!

adelinka
28.12.2020 4 z 5

Napriek tomu, že kniha je takým ako keby pokračovaním knihy Frankestein, je to len ako keby to mohlo dopadnúť, keby vytvoril Frankestein pre svoj výtvor aj družku. Zo začiatku som sa nevedela nastaviť na dej, nakoľko matka Frankesteina zomrela, ale tu vystupovala živá.... No napriek tomu sa čítala dobre...

sgjoli
03.11.2018 3 z 5

Z počátku jsem měla trochu dojem, že se autorka přiživuje na slávě Mary Shelleyové a jejím původním románu (a ten dojem mám neustále), ale zároveň nemohu autorce upřít fakt, že její dílko bylo celkem čtivé a já to měla přelousknuté celkem rychle. Kvalit původního románu to nedosahuje, ale na jedno přečtení proč ne – celkem ucházející odpočinková kniha na jedno odpoledne.

Snehulajn
30.03.2018 5 z 5

Miluju všechny knížky, ale tahle mě oslovila už názvem, a jsem moc ráda, že jsem si ji koupila.
Nádherný příbeh, mělo to smysl a líbilo se mi to. Klidně si to znovu moc ráda přečtu.

micha-ella
03.02.2018 3 z 5

Vysvětlil by mi někdo, co jsem nepochopila? Totiž Viktorovo předchozí manželství, o kterém mluvili jeho rodiče. Už se mi nechce k té knížce vracet.

martina.culik
24.02.2017 5 z 5

Bála jsem se, jak se autorka vypořádá z takovým námětem jako je Frakenstein, který je prostě klasika. Musím ale říct, že se toho zhostila opravdu se ctí.

Dep8
15.12.2012 5 z 5

K tomu není co dodat. Prostě krásně napsaná a čtivá kniha!

Hilary Bailey
britská, 1936 - 2017