martina.culik martina.culik komentáře u knih

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Hlavní hrdinka je restaurátorkou hřbitovů a proto je v knize (mimo jiného) i spousta vysvětlení hřbitovní symboliky, což mě bavilo možná ještě více, než samotný děj knihy.

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Nemít žádné vzpomínky musí být tak hrozně děsivé, jako je popsáno v této knize. Musíte mít někoho, na koho se můžete spolehnout, jak ho ale poznat, když si nic nepamatujete?

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Pravidla moštárny jsou hodně o tom, jaké to bylo v této době nechtěně otěhotnět. Bylo to dost beznadějné, přesto se našel někdo, kdo pomohl - doktor v St. Clouds. Jeho chráněnce Homera Wellse jsem si oblíbila a pozorně jsem sledovala jeho osudy. Kniha není moc veselá, spíš nutí k zamyšlení, ale i takových knih je zapotřebí.

29.05.2017 5 z 5

Kniha byla originální a z fotografií mě občas mrazilo. Zatím ale nejsem přesvědčená, že chci číst i další díly.

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Kniha je určená dětem a možná právě proto mě to zase tolik nebavilo. Další knihy s doktorem Proktorem určitě číst nebudu.

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Knihy Susan Hill mi připomínají gotické romány. Nejsou úplně hororové, ale jsou strašidelné. Při čtení Malé ručky jsem si ale připadala, jako bych četla román z mnohem starší doby a nějak nemůžu přijít na to, jestli je to dobře nebo špatně.

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Knihu i film jsem si oblíbila - nemá cenu rozebírat tu děj, jelikož se jedná o životopis a tak to prostě bylo. Jsem ráda, že jsou v knize i úryvky z deníku Wilma Hosenfelda, kde je ukázáno, že i příslušníci wehrmachtu byli jen lidé a dodávají nám tak náhled na celou situaci i z druhé strany.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Do první poloviny mi to tak nějak bylo jasné, ale pak to teprve nabralo grády. Trochu mě děsí, že by se něco takového opravdu mohlo stát.

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Knihu jsem četla dlouho a ne úplně snadno - přesto mě příběh bavil. Je to prostě něco úplně jiného. Nemám moc ráda poetické a filozofické knihy, mezi které bych tuto alespoň z části zařadila, ale Zimní příběh mě bůhví proč oslovil.0
Fandila jsem Peterovy, bylo mi líto Beverly a oblíbila jsem si bílého koně, který je jednou z nejdůležitějších postav v příběhu.

Aliance Aliance Veronica Roth

Poslední díl mě nebavil tolik jako předchozí dva - asi za to může až moc informací. Autorka jakoby se v posledním díle snažila vše vysvětlit a toto vysvětlování je zde na úkor samotného příběhu.
Konec mě nechal s nevěřícným "Cože?!", ale když jsem to vstřebala, nedovedu si moc představit, že by to dopadlo jinak.

Divergence Divergence Veronica Roth

Ne každý dystopický román se povede, ale tato série se povedla. Bavila mě moc a našla jsem si několik oblíbenců, i když jsem své názory musela upravovat, podle toho, jak se postavy v knize vyvíjely. Každopádně se jedná o akční, neotřelou knihu, kterou můžu vřele doporučit. U této série nemám v zásadě nic ani proti filmovému zpracování.

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Knihy se mi moc líbí - sp0láeniště bylo úplně jiné než labyrint, ale určitě nebylo horší. Pro fanoušky knižní série jen upozorňuji, že filmové zpracování z mého pohledu není moc povedené. První díl se ještě docela drží knižní předlohy, ale další se začnou bůhví proč docela radikálně odklánět a úplně mění smysl, který je v knihách vysvětlován.

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Knižní série Labyrint mě moc bavila - filmové zpracování mě znechutilo. Pokud se vám knihy líbí a máte z nich dobrý pocit, nedoporučuji moc dívat se i na filmy. Pokud přeci jen neodoláte, doporučuji brát je hodně s rezervou. První díl se ještě docela drží knižní předlohy, ale další se začnou bůhví proč docela radikálně odklánět.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Myslím, že leckoho překvapí vývoj postav a jejich (ne)přežití do konce knihy. Poslední díl mě bavil stejně jako předchozí. Autorka se mi opravdu trefila do vkusu.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Další díl pokračuje ve stejném tempu jako ten předchozí - během čtení určitě není čas na nudu.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Bohužel jsem dříve než knihu viděla film - přesto jsem se do knihy hned po první stránce začetla a bavila mě až do konce. Spoustu toho vysvětlila a akční spád nedovolil, aby se čtenář začal nudit.

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Takovéto historické detektivky mě baví a je fajn, když autor ví o čem píše - vystudované středověké lékařství dodává příběhu na věrohodnosti.

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Další dystopický román se svým vlastním světem. Provázání dvojčat a způsoby řešení Alf, jak se bránit před Omegy, kteří je ohrožují - ať už přímo nebo nepřímo, mě zaujal.

Elixír Elixír Alma Katsu

Knihu jsem několikrát odložila, ale nakonec jsem se rozhodla ji pokořit - začetla jsem se a nakonec se mi příběh moc líbil. Mám ráda knihy, které se neodehrávají pouze v naší realitě a jsou líznuté trošku něčím navíc.

29.05.2017 4 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Milá čtivá pohodová oddechová knížka.