Malá ručka

Malá ručka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110523/mala-rucka-110523.jpg 3 154 48

Když se antikvář Adam Snow náhodou ocitne v zahradě zpustlého starého sídla, stane se něco neuvěřitelného. Do dlaně se mu vplíží neviditelná malá ručka! Zpočátku je spíš zmatený, ale postupem času se dostaví záchvaty paniky, jako by ho někdo vlekl vstříc smrti. Jaké hrůzy se v polozbořeném domě a jeho kdysi skvostné zahradě, odehrály? Když mu však na cestě do odlehlého kláštera, kam si jede prohlédnout vzácnou knihu, v bouři skočí pod auto přízračné dítě, je jasné, že své děsy v Anglii nenechal. Všechno nabývá stále tajemnějších a zlověstnějších obrysů a s mrazivou jistotou spěje k nečekanému rozuzlení...... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Metafora

The Small Hand , 2010

Allena24
Allena24
30.12.2023 3 z 5

Kniha má své kouzlo. Na mě působila, že ji autorka napsala tak před "sto" lety.
Rušilo mě opakování vět.

matogeminimato
matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

Antikvár Adam Snow pri ceste domov zablúdi a ocitne sa u starého opusteného domu....zvedavosť mu nedá a vojde aspoň do záhrady ktorá ho obklopuje...zrazu ucíti zovretie dlane,akoby ho chytila detská ruka...neveríte na duchov?mali by ste

m2056
m2056
10.09.2023 2 z 5

Bohužel Kniha je krátká a příběh je zbytečné roztažen aby vyšel přes 100 stránek raději bych uvítal povídku i krátkou myšlenka nebyla špatná ale provedení je horší.

Victorie
Victorie
30.05.2023

Bohužel, nebavila mě, stejně jako ostatní čtenáři, nedokážu se na to soustředit.

LadyCharlene
LadyCharlene
11.12.2021 3 z 5

Nemohla jsem se vůbec začíst. Ale dobře, poslední dobou mám problém začíst se do čehokoliv, nicméně Žena v černém byla mnohem lepší, možná jsem trochu ovlivněna filmovou adaptací, ale z Malé ručky jsem žádnou atmosféru necítila, děj se táhnul, co mohlo být popsáno, bylo přeskočeno, naopak cinkot vzdálených kravských zvonců slyším doteď společně s "přízračností" šera... Nic proti popisům, leckdy umocňují napětí, ale tady napětí bylo asi jako ve vytahaných trenclích. 3 hvězdičky dávám opravdu jen za ten konec, i když se taky žádný zázrak nekonal.
Nudné, táhlé, předvídatelné, zkratkovité.

Pavlína2019
Pavlína2019
19.10.2020

Knihu jsem odložila, nedovedu se začíst. Bohužel mě nebaví.

Charmedka
Charmedka
13.04.2019 2 z 5

U Susan Hill mám hlavně problém s dlouhými a zbytečnými popisy. Na těch sto stránkách zvládne vše do detailu popsat tak, že na pořádné rozvinutí děje mnoho prostoru není. Příběh poměrně zajímavý, který se postupně rozvíjí a rozmotává, avšak špatně zpracovaný.

Já se u jejích knih prostě nebojím. Asi mě vyprávění tak otupí, že na strach už nemám sílu. Nemám už potřebu zkoušet další autorčiny knihy. Možná jedině v případě, že je seženu za 39Kč v Levných knihách jako tuto.

Čendovamáma
Čendovamáma
14.12.2018 3 z 5

Kniha se dobře četla hned od začátku, příběh měl spád a švih. Docela jsem se první večer četby bála :-)
Za mě příjemná duchařina, dávám 4*

katy238
katy238
06.12.2018 3 z 5

Není to žádná vysoká literatura a ani si na ni nezkoušela hrát. Sice mám vážné obavy, že už se k útlému dílku nevrátím, ale jako jednohubka do tramvaje to bylo dobré. Taková duchařina, u které se nebojíte.

Atanone
Atanone
23.09.2018 4 z 5

Já jsem se tedy moc nebála. Ale přesto se mi kniha líbila. Taková pomalá,spíš melancholická záležitost. Hezké popisy míst a obzvlášť zahrady bělostného domu . Děj narušovalo časté opakování vět. Možná mu měly přidat na dramatičnosti,ale mě spíš brzdily. Pokud už poněkolikáté čtete věty jako "tehdy jsem měl odejít" tak po čase máte chuť je přeskakovat,abyste se konečně dozvěděli proč.
Příběh má zajímavé rozuzlení,trefila jsem těsně vedle,asi jsem větší drsňačka,než autorka.

Petusa242
Petusa242
17.09.2017 5 z 5

Další z velice povedených knih od S. Hillové. Takový druh hororu se mi moc líbí.

Peti
Peti
15.08.2017

Tak to teda bylo čtení. Kniha s krátkým příběhem o jednom domě. Ovšem nakonec nic není jen náhoda. Strašidelné čtení, dočítala jsem ji o půlnoci a pak jsem usínala ne s úplně dobrým pocitem. Za mě dobrá kniha.

martina.culik
martina.culik
29.05.2017 3 z 5

Knihy Susan Hill mi připomínají gotické romány. Nejsou úplně hororové, ale jsou strašidelné. Při čtení Malé ručky jsem si ale připadala, jako bych četla román z mnohem starší doby a nějak nemůžu přijít na to, jestli je to dobře nebo špatně.

Pechule
Pechule
19.02.2017 2 z 5

Chtěla jsem se doopravdy bát, ale to bych si musela vybrat nějakou jinou knihu. Tato mě nijak nenadchla.

MartinaSladkova
MartinaSladkova
07.02.2017 5 z 5

Pokud se chcete doopravdy bát, tak Susan Hill a její knihy doporučuji.

Soda14
Soda14
02.01.2017 4 z 5

Ačkoliv nejsem extra nadšený, rozhodně bych ale knihu nezatracoval. Má své zajímavé kouzlo a je napsáno velmi příjemně, tedy příjemně se čte. Na kratší chvíli dokáže zabavit a těch pár stránek se přelouská samo. Není to žádná extra třída, ale klidně bych ji doporučil :)

HYPNOS88
HYPNOS88
04.12.2016 1 z 5

Ani nevím co jsem čekal. Ale bylo to to nejslabší co jsem za poslední dobu četl.

mija.chalka
mija.chalka
24.10.2016 2 z 5

Jako příběh celkem pěkný. Přečetla jsem ji ve vlaku. Kdyby byla delší, nevím, jestli bych dočetla do konce. Moc mě nebavila. Svůj účel ale splnila, na cestu byla dobrá.

Gyw
Gyw
04.10.2016 3 z 5

Knížku jsem dočetla,protože jsem chtěla vědět jak to dopadne,ale rozhodně se k ní vracet nebudu.Námět je dobrý,ale celkově je to trošku nuda.

Julli
Julli
17.09.2016 1 z 5

Jako milovník duchařských příběhu jsem po ní hned sáhla. Moc mě nebavila. Nápad dobrý, ale to je tak všechno. Kdyby autorka raději více popisovala děj, než okolí takhle podrobně. Kdyby měla více stran, asi bych ji ani nedočetla.