Malá ručka

Když se antikvář Adam Snow náhodou ocitne v zahradě zpustlého starého sídla, stane se něco neuvěřitelného. Do dlaně se mu vplíží neviditelná malá ručka! Zpočátku je spíš zmatený, ale postupem času se dostaví záchvaty paniky, jako by ho někdo vlekl vstříc smrti. Jaké hrůzy se v polozbořeném domě a jeho kdysi skvostné zahradě, odehrály? Když mu však na cestě do odlehlého kláštera, kam si jede prohlédnout vzácnou knihu, v bouři skočí pod auto přízračné dítě, je jasné, že své děsy v Anglii nenechal. Všechno nabývá stále tajemnějších a zlověstnějších obrysů a s mrazivou jistotou spěje k nečekanému rozuzlení......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110523/mala-rucka-110523.jpg 3.2142
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Metafora

The Small Hand, 2010

Kniha Malá ručka

Pavlína2019
19.10.2020

Knihu jsem odložila, nedovedu se začíst. Bohužel mě nebaví.

Charmedka
13.04.2019

U Susan Hill mám hlavně problém s dlouhými a zbytečnými popisy. Na těch sto stránkách zvládne vše do detailu popsat tak, že na pořádné rozvinutí děje mnoho prostoru není. Příběh poměrně zajímavý, který se postupně rozvíjí a rozmotává, avšak špatně zpracovaný.

Já se u jejích knih prostě nebojím. Asi mě vyprávění tak otupí, že na strach už nemám sílu. Nemám už potřebu zkoušet další autorčiny knihy. Možná jedině v případě, že je seženu za 39Kč v Levných knihách jako tuto.

Čendovamáma
14.12.2018

Kniha se dobře četla hned od začátku, příběh měl spád a švih. Docela jsem se první večer četby bála :-)
Za mě příjemná duchařina, dávám 4*

katy238
06.12.2018

Není to žádná vysoká literatura a ani si na ni nezkoušela hrát. Sice mám vážné obavy, že už se k útlému dílku nevrátím, ale jako jednohubka do tramvaje to bylo dobré. Taková duchařina, u které se nebojíte.

Atanone
23.09.2018

Já jsem se tedy moc nebála. Ale přesto se mi kniha líbila. Taková pomalá,spíš melancholická záležitost. Hezké popisy míst a obzvlášť zahrady bělostného domu . Děj narušovalo časté opakování vět. Možná mu měly přidat na dramatičnosti,ale mě spíš brzdily. Pokud už poněkolikáté čtete věty jako "tehdy jsem měl odejít" tak po čase máte chuť je přeskakovat,abyste se konečně dozvěděli proč.
Příběh má zajímavé rozuzlení,trefila jsem těsně vedle,asi jsem větší drsňačka,než autorka.

Petusa242
17.09.2017

Další z velice povedených knih od S. Hillové. Takový druh hororu se mi moc líbí.

Peti
15.08.2017

Tak to teda bylo čtení. Kniha s krátkým příběhem o jednom domě. Ovšem nakonec nic není jen náhoda. Strašidelné čtení, dočítala jsem ji o půlnoci a pak jsem usínala ne s úplně dobrým pocitem. Za mě dobrá kniha.

martina.culik
29.05.2017

Knihy Susan Hill mi připomínají gotické romány. Nejsou úplně hororové, ale jsou strašidelné. Při čtení Malé ručky jsem si ale připadala, jako bych četla román z mnohem starší doby a nějak nemůžu přijít na to, jestli je to dobře nebo špatně.