Neklidné kosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Série příběhů ze středověké Anglie začíná barvitým románem, kde vypravěč Hugh de Singleton jako mladý lékař hledá obživu v Oxfordu. Příležitost se mu naskytne, když ošetří zraněného lorda Talbota a ten mu nabídne práci na svém panství. Dlouho netrvá a Hugh řeší záhadu kostí nalezených na hradě Bampton. Začíná pátrat po místní dívce, která před několika měsíci zmizela, a rozplétá předivo dramatických vztahů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268278/big_neklidne-kosti-sve-vzpominky-sepsal-Et3-268278.jpg 4148
Série:

Paměti Hugha de Singletona, lékaře 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Unquiet Bones, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (53)

Kniha Neklidné kosti

essene
27. srpna

Příjemná detektivka

emilieselden
19. července

Historická oddechovka. V pohodě ale nic víc od toho nečekejte.


Rade
21. června

Celkem fajn historická detektivka, plus za anglické venkovské prostředí 14. století i za trochu drsný pohled na tehdejší léčení neduhů a provádění operací. Zaujalo mě i líčení tehdejších kulinářských výtvorů.
Klidné čtení bez výrazně akčních scén, což mi celkem vyhovuje, na druhou stranu mi tady „něco“ chybělo, nemělo to tu jiskru či šmrnc, které přece jen u odpočinkové četby očekávám.

Haduwig
27. května

Příjemná, čtivá a nijak zvlášť násilná detektivka, která je zasazená do středověkého prostředí. Postavy jsou sympatické, uvěřitelné a vkrádá se sem jemný, občas ironický, humor. Já jsem spokojená a těším se na další díl.

renefer
08. ledna

Zajímavá historická detektivka. Dobře napsaná, zajímavá zápletka. Hvězdička dolů za konec, nechci moc napovídat, ale myslím, že s pachateli by se ve středověku nemazlili, určitě se bral vždy ohled na společenské postavení a na nějakou spravedlnost se kašlalo.

Ava365
15.12.2020

Zajímavá historická detektivka. Ponuré prostředí i příběh. Bavily mě i popisy lékařských zákroků tehdejší doby.

Lumír23
05.09.2020

Výborný, moc mě to bavilo, spád, děj, pochopení jednání, fakt moc povedené. Až se divím že hodnocení je tak nízké.

Ookmalej
23.08.2020

Ja tedy nevim, nedokazala jsem se zacist. Cekala jsem trochu vic tajemna a ne jen detektivku... Omlouvam se vsem fandum autora, tohle me nechytlo.

1