Neklidné kosti

Série příběhů ze středověké Anglie začíná barvitým románem, kde vypravěč Hugh de Singleton jako mladý lékař hledá obživu v Oxfordu. Příležitost se mu naskytne, když ošetří zraněného lorda Talbota a ten mu nabídne práci na svém panství. Dlouho netrvá a Hugh řeší záhadu kostí nalezených na hradě Bampton. Začíná pátrat po místní dívce, která před několika měsíci zmizela, a rozplétá předivo dramatických vztahů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/268278/neklidne-kosti-sve-vzpominky-sepsal-Et3-268278.jpg 3.9116

Paměti Hugha de Singletona, lékaře (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

The Unquiet Bones (2008)

Kniha Neklidné kosti

msjadepaton

Bylo to dobré. Taková pěkná oddychovka s dobrými historickými kulisami.
Osobně bych klidně vynechala tu záležitost s lady Joan, to by mi sedělo spíš do nějaké romance typu Suzanne Enoch, ale naštěstí do toho autor až tak nezabředl.
Co se týče samotného případu, tak mě celkem bavil. I když občas to bylo trochu frustrující. Ta vedlejší záležitost, kterou Hugh na konci ověřoval jako nějaký objev, to bylo taky něco. Hughu, zlato, já na tebe kvůli tomu už v půlce knihy ječela. Tos mě jako neslyšel? :D
Ačkoliv, kdyby něco takového Hugha napadlo, tak by ten plot twist asi nebyl tak dramatický, protože by tam byl druhý podezřelý a Hugh by mohl vznést pochybnosti.
Asi nejzajímavější na tom pro mě bylo Hughovo povolání: popisy lékařských postupů a ohledání těl a tak dále.
Občas jsem si říkala, jestli jsem neotevřela nějakou teologickou literaturu s těmi občasnými dialogy o Bohu. Myslím, že do jisté míry by se to dalo považovat za křesťanskou literaturu, protože i na to, aby to odráželo dobu tam toho bylo trochu moc. Ale nijak zvlášť mi to nevadilo.
Do dalšího dílu se rozhodně pustím.

vojteska70

Hezké poklidné čtení

Noctua8

Kniha mě zaujala už, když byla na pultech jako novinka, vlastně ani nevím čím. Asi obálkou a příslibem staré Anglie. Ke čtení jsem se dostala až nyní a jsem veskrze nadšená. Příběh pěkně plynul, nebyl úplně prvoplánový, i když to tak chvilku vypadalo a postavy jsou velmi sympatické. Zatím všechny. Fandím Hughovi i jeho pánovi Gilbertovi a těším se jak se jejich osudy rozvinou v dalších dílech.
Možná by šlo knihu trochu srovnat s případy bratra Cadfaela. I když Hugh jako mladý lékař - vyšetřovatel, není svázaný řeholí a o životě toho ještě tolik neví, a tak se od něj můžeme dočkat i nějakých vtipných přešlapů a milostných vzplanutí. Myslím, že mu to bude slušet. Vzhůru na další díl.

jablunka198

Na tuto knihu jsem se těšila. Nemohu říct, že by mě vyloženě zklamala, ale nadšená taky nejsem. Místy jsem se přistihla, že už se těším až bude konec.
Pokud má ale někdo chuť na lehké čtení, tak doporučuji.

qydko

Pro mě příjemná historická detektivka na jeden či dva večery.

ThomasRuhe
27.12.2018

Jako detektivka to byl spíše průměr. Nejzajímavější je hlavně doba kdy se příběh odehrává, a s tím spojené možnosti de Singletona jakožto vyšetřovatele.

Medunka041
15.12.2018

Já byla s knihou spokojená a jsem ráda, že mne Hugh nemusí léčit.

Dela111
06.10.2018

Příjemná historická detektivka, žádné drama. Hrad i jeho pán lord Gilbert Talbot nejsou vymyšlení, tady se autor inspiroval skutečností. Sympatický hlavní hrdina Hugh, mladý lékař a později i vyšetřovatel, je už smyšlená postava.
Celý příběh je celkem jednoduchý a velmi dobře se čte. Popisy lékařských postupů ve 14. století jsou bonus navíc.
Má první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední.

Mel Starr
americká