Zločin u kostela

Hugh de Singleton, lékař a bailiff na panství lorda Gilberta Talbota, stojí před novým záhadným případem. Noční strážný městečka Bampton je nalezen mrtvý nedaleko kaple svatého Ondřeje. Vše nasvědčuje tomu, že jeho smrt má na svědomí divoké zvíře, ale Hugh má jiný názor. Podrobné pátrání ho zavede na stopu dalšího zločinu. Detektivní román se odehrává ve středověké Anglii v oblasti Oxfordska....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/268283/zlocin-u-kostela-dXG-268283.jpg 3.881

Paměti Hugha de Singletona, lékaře (2.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

A Corpse at St Andrew´s Chapel (2009)

Kniha Zločin u kostela

Chesterton

Odpočinkově pomalá, laskavě středoškolská, velmi autentická středověká atmosféra. Celoživotní povolání a vzdělání autora se nezapře v mnoha detailech. Představuji si ho jako moudrého, pohodového muže. Od níže zmiňovaného českého mistra pera VV se liší úhlem pohledu na morálku. Četla jsem i lepší, ale hlavní postava má svou osobitost . . . .

martina.culik

V knize se člověk kromě řešení detektivní zápletky, dozví i dost o tehdejším lékařství, což je opravdu zajímavé.
Příběhy Hugha se Singletona mě hodně baví.

anibeni
09.11.2018

Oproti prvnímu dílu byla tato kniha trošku slabší... Nicméně i tak je to povedená detektivka.

Dela111
18.10.2018

Oproti prvnímu dílu je Zločin u kostela pomalejší, místy je vyprávění až zdlouhavé. Autor dobře vykreslil všední starosti středověkého městečka.
Detektivní zápletka je jednoduchá. Hugh při pátrání tentokrát dostal tolikrát po hlavě, až je s podivem, že mu to ještě myslelo... ;-)
Hodnotím jako průměrné, oddechové čtení.

Marika Vanova
12.09.2018

Druhý díl je pro mě o něco slabší, ale i tak jde o dobrou detektivku, která i pobaví i poučí.

JaniMa
12.09.2018

První kniha mě velmi zaujala zejména Ich-formou vypravování. Velice mě oslovila hlavní postava příběhu, už jen proto jsem se nemohla dočkat až se pustím do čtení druhé knihy.
Velice se mi líbí autorův styl psaní a snaha přiblížit čtenáři život lidí ve středověké Anglii. Pátrání po zločincích se mi jeví jako logická a celkem intuitivní, i když někdy trochu naivní. Příběh má ale po většinu času spád a čtenář má po celou dobu čtení důvod být zvědavý, co se dozví na následujících stránkách. Jen mi přišlo, že v druhém díle bylo pár pasáží, kde se děj trochu vlekl a autor se motal jen v kruzích toho, co již bylo napsáno dříve. Přesto i čtení druhé knihy byl dobře strávený čas a moc se těším na další díl.

minek
25.06.2018

Knihu jsem si půjčil v knihovně zcela náhodou, takže jsem první díl nečetl a nemůžu srovnávat. Kniha více než detektivní zápletkou uchvacuje popisem tehdejšího života obyčejných lidí v Anglii. Zajímavé je i spojení hlavní postavy s tehdejším reformátorem J.Wiclifem.
Jinak mi bylo Hugha docela líto, jak byl neustále bit :-))

miloslav0399
05.03.2018

První díl se mi moc líbil, druhý je bohužel o dost slabší. Hugh pátrá po vrahovi tím způsobem, že někam jde, tam dostane ránu do hlavy, omdlí, probere se a vrátí se do hradu. Když se to stalo potřetí, už mi to bylo trochu divné. Pointa také není kdovíjak překvapivá. Docela se mi líbila dějová linie s prodavačkou pergamenu. Časem si asi další díl přečtu, ale už s mnohem menším očekáváním...