Neposvěcená půda

Thomase nemá nikdo rád. Když tedy naleznou jeho mrtvé tělo viset z nedalekého stromu, vypadá vše jasně. Sebevražda. Ovšem Hugh a Kate zjistí, že vše by mohlo být jinak. Jejich pátrání však neháže pod nohy klacky pouze vrah, ale i předsudky lidí a církve, kteří odmítají připustit, že Thomasova smrt nebyla dobrovolná. A ten, kdo vzal sám sobě život jako Thomas, nemá na žádnou spravedlnost nárok. Čtvrtý díl populárních historických detektivek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394518/big_neposvecena-puda-5Gg-394518.jpg 4.156

Paměti Hugha de Singletona, lékaře 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Brána

Unhallowed Ground, 2011

Kniha Neposvěcená půda

moudivlacek

(+ SPOILER) Hugh je konečně ženatý a šťastný s Kate v Bamptonu. Ale záhy je objeveno oběšené tělo Thomase od mostu a zprvu vše vypadá na sebevraždu. A jen Hughovi se zas něco nepozdává. A právě Kate ho podporuje v tom, aby poslechl svou intuici a pustil se do pátrání. A aby toho všeho nebylo málo, někdo se zas pokouší silně znepříjemnit Hughovi život a nejen jemu a třeba nejen znepříjemnit. Ale Hugh zažívá i pěkné chvilky a hlavně ho čeká velmi radostná novinka v životě.
Kniha jako vždy nepostrádá dobré vylíčení života tehdejší doby i lidí, postavu Hugha jsem si oblíbila od první stránky prvního dílu. Jen nepochopím, že prostě u nás další díly se nepřeložily a nevydaly. Hned bych po nich sáhla. Tak snad jednou.....

ludek.n

Lékař a bamptonský bailiff lorda Gilberta Hugh de Singleton se oženil s Kate Caxtonovou a společně zažívají první radosti manželského života. Když je ale na křižovatce Cows-Leys Corner nalezen oběšenec, u něhož si Hugh není jistý, zda jeho smrt byla skutečně tak dobrovolná, jak si všichni ostatní v Bamptonu myslí, je zaděláno na další případ. Mel Starr se tentokrát pustil do řešení zajímavé otázky, zda si i člověk, který za svého života kolem sebe rozséval jen zlobu, zášť, bolest a nenávist, člověk, který kradl, znásilňoval a podváděl, zaslouží stejnou spravedlnost jako čestní a poctiví občané. A hned vzápětí tu je další problém: má být pohnán k zodpovědnosti ten, kdo ze společnosti vyřízne její hnisající vřed? Na pozadí detektivního pátrání se tak objevuje konflikt mnohem závažnější, než kdo je vrah, konflikt svědomí. Jeho řešení rozhodně nepatří k jednoduchým, a tak tápeme společně s Hughem de Singletonem blátivými bamptonskými cestami a hledáme východiska, která by uspokojila duši i právo. Zařazení msty zhrzeného nápadníka je úkrokem stranou a nezapadá tak docela do struktury příběhu. Cílem nejspíš bylo pozvednout adrenalinovou složku, která jinak vyprávění chybí. Závěr opět nabízí oslí můstek k dalšímu dílu, kterého jsme se už v Česku bohužel nedočkali.

Awča

Také tento díl se mi velmi líbil, i když jsem si říkala, zda má smysl rýpat do věcí, které se ke spokojenosti všech jevily jako uzavřené, a zda vyřešení případu nepřinese do malého společenství spíše neklid než úlevu.
Vyšetřování přivede Hugha nejen na nová zajímavá místa, ale i do velkého nebezpečí.
Celá série byla mému srdci blízká.
Škoda, že ještě nejsou dalsí díly k dispozici, ale možná bude malá přestávka na vydechnutí dobrá, aby čtěnáři, který zhltnul celou sérii během týdne, všechny díly příliš nesplývaly :-)

ZUZANA-123

Opravdu napínavé čtení,zaroveň i laskavè.Jestli to správnĕ chápu,tak je to autorův čtvrtý román o lèkaři Hughu de Singleton.Pokud tedy budu pokračovat s čtením jeho dalších romanů již u nás vydanými začala jsem od konce.

martina.culik
28.11.2021

Celá série je jednou z mých oblíbených. Postavy jsou sympatické a vyšetřovací metody trochu úsměvné, ale patří to k té době.

Django
05.10.2021

Jedním slovem spokojenost. Výsledný dojem předčil má očekávání. Příběh se odvíjí logicky, nemá hluchá místa a hlavní hrdina má správný morální kompas, což musí dokázat hned od začátku tím, že se rozhodne pátrat po vrahovi někoho, jehož smrt si odůvodněně přálo více lidí. Jako bonus se člověk dozví nějaké ty historické zajímavosti. Mohu jen doporučit.

marci8
06.09.2021

Kniha není napsaná tuctovým způsobem, je to dobré pokračování série. Autor se snaží nenásilně vžít do myšlení středověkého člověka a vypadá to, že se mu to docela daří. Kniha není nějak strašně napínavá, ale spíše taková příjemná oddechovka.

Ulala
07.12.2020

Trochu pomalejší děj, ale celou sérií mám ráda. Opět jsem se dozvěděla něco víc o životě ve středověké Anglii. Autor velmi dobře popisuje profese, osoby a jejich životy, včetně domovů a to přece jde. Poznat něco nového a užít si čtení - vžít se do děje a představit si sebe sama jak bych tam mohla fungovat. Asi těžce.