Dřív než půjdu spát

Vzpomínky: právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat. A právě takto žije Christine, která po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když usne. Každý nový den je pro ni první a zároveň poslední. Její manžel Ben jí každé ráno trpělivě vypráví její vlastní život a obětavě se o ni stará… Anebo je vše trochu jinak? Christine se podaří za pomoci mladého doktora začít psát deník, a jeho stránky jí jednoho dne prozradí: Nevěř svému muži. Napsala to však vůbec sama? Jak se lze dopátrat pravdy o minulosti, když jediné, co znáte, je dnešek?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92705/big_driv-nez-pujdu-spat-8kd-92705.jpg 4.3676

Vydáno: , Knižní klub

Before I Go To Sleep, 2011

Kniha Dřív než půjdu spát

aishimizu

Musela jsem přeskakovat odstavce, jak mě nebavilo číst pořád to stejné dokola. Chápu, že to k tématu patří, ale fakt mě to nebavilo. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Konec předvídatelný.

Kexina

(+ SPOILER) Nápad ani zpracování nejsou nijak extra originální. Přesto se knížce nedá upřít jistá návykovost a mírné napětí. Bohužel konec spadne do ubohé frašky (doufala jsem, že se mýlím a konec, který je jasný od cca poloviny knihy, bude jiný, ale nestalo se). Takže nakonec čistý průměr.

Dalgiona

Skvěle napsané. Čtenáře to vtáhne do děje a on je tou ženou, která se každé ráno probudí a neví kdo je, kde je a co tam dělá. Závěr byl opravdu hustý. Doporučuji všemi deseti.

evineckY

Umí si vůbec někdo představit, jaké to je se probudit každý den a nevědět kdo , kde a s kým jsem ? A vůbec to není komedie 50 x a stále poprvé. Během chvilky přijít prakticky o život, protože když se podíváte do zrcadla, je vám o dvacet let víc. A to vinou nějakého grázla. Smutný příběh, ale s nadějným koncem.

Olous1

Zajímavé čtení, ztráta paměti, hrozná to představa. Závěr knihy byl také velmi zajímavý. O trochu stránek bych knihu zkrátila(moc detailně popisované),jinak jsem si početla.Za mě 80%.

Výborně napsaná kniha na neotřelé téma ztráty paměti. Její děj je naprosto strhující od první do poslední stránky a i když se místy zdá, že už se toho moc nestane, opak je pravdou. V každém takovém okamžiku dojde ke zvratu a čtenář se dozví další nové skutečnosti, které se podaří Christine odhalit. Vzhledem ke zvolenému tématu je jasné, že se určité scény a prožitky opakují, ale myslím si, že to knize vůbec neublížilo. A poslední část je jedna velká jízda! ;-) Jedno odhalení střídá druhé, nejen Christine, ale také čtenář nestačí koukat, co všechno do té doby zůstalo skryto. Naštěstí se všechno v dobré obrátí a úplný závěr je potom docela happyendový. Autor mne příjemně překvapil, proto knihu doporučuji, byla totiž doslova strhující ;-). A vysoké hodnocení si plným právem zaslouží!

Gracinka

Kniha měla strhující děj od začátku do konce.

Anitram11

Dobře se to četlo, děj byl napínavý, a i když jsem lehce tušila, kdo za vším stojí, tak musím hodnotit plným počtem hvězdiček.