Dřív než půjdu spát

Vzpomínky: právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat. A právě takto žije Christine, která po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když usne. Každý nový den je pro ni první a zároveň poslední. Její manžel Ben jí každé ráno trpělivě vypráví její vlastní život a obětavě se o ni stará… Anebo je vše trochu jinak? Christine se podaří za pomoci mladého doktora začít psát deník, a jeho stránky jí jednoho dne prozradí: Nevěř svému muži. Napsala to však vůbec sama? Jak se lze dopátrat pravdy o minulosti, když jediné, co znáte, je dnešek?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92705/driv-nez-pujdu-spat-8kd-92705.jpg 4.3608
Vydáno, Knižní klub

Before I Go To Sleep, 2011

Kniha Dřív než půjdu spát

LuCi_Lle

Tohle bylo super. První půlka knihy sice trochu dlouhá, ale řekla bych že důležitá, moc nudné mi to nepřišlo. No a od půlky to začínalo nabírat na obrátkách a mermomocí jsem se snažila přijít na to, kdo to udělal. Nepřišla jsem. No a ten závěr.. Ten opravdu neměl chybu!

smejkalova.m

Super knížka. Hodně čtivá.. Jen mě trochu štve, že je otevřený konec a nevím, jestli se Christine probudila a měla paměť a nebo ne.. ????

Theresa.2679

Bezvadná kniha, četla se mi velmi dobře. Zajímavý námět

EvaStark

První půlka knihy mě vůbec nebavila. Pak se konečně začalo něco dít. Konec byl suprový a napínavý a ten začátek vynahradil. Film jsem teda neviděla, ale chci, ať to mám s čím porovnat:)

Cleo De Nile

Měla jsem dojem, že si v knihovně půjčuji napínavý psychologický thriller, ale namísto toho jsem si domů přinesla klasický román pro ženy s tajemnou a záhadnou zápletkou. Nevadí, i tak jsem četla vytrvale dál až do samotného konce. Nedá se tomu upřít čtivost a návykovost, jakmile se jednou začtete, jste ztraceni :D Nápad je to velmi zajímavý, byť upřímně ne zrovna originální, a i po jazykové stránce je to fajn. Ale kniha je vyplněna spoustou nedůležité vaty, autorce by bohatě stačila délka dvou set stránek. Příběh místy hodně pokulhával a děj se vlekl.

NymphMaeve

První kniha, u které mi závěr vynahradil těch více jak 200 stran nudy. Vím, že ty popisy předtím byly nutné, aby se to dalo vše rozplést, ale bylo to dlouhé a nebavilo mě to. Prostě jsem se nemohla vůbec začíst, nechtělo se mi ke knize moc vracet doma. Závěr mi to dost vynahradil, protože tohle jsem fakt nečekala. Jak mě příběh a ty deníkové zápisky moc nebavily, tak jsem měla čas přemýšlet co a jak. A tohle mě vážně nenapadlo, vinila jsem všechny hlavní postavy, ale tahle možnost mi nesvitla. Úžasné a přesně tak to má u thrilleru být, i když na konci nebylo zodpovězeno mnoho otázek. Což mi zde ale nevadilo tolik jako jinde. Není to ani moc čtivé, ale za úžasné rozuzlení příběhu jsem ochotná leccos odpustit.

jaroiva

Podařilo se, že mě knížka naprosto vtáhla, a to se počítá.
Nevěřila jsem tomu, ale až do konce mě dokázala udržet v příjemné zvědavosti a ani konec mě nezklamal. Takže nemůžu dát míň než plný počet. Takových cca 92%.

Film jsem neviděla, ale asi bych i zkusila se na něj podívat, jak se běžně raději na filmy podle knih nedívám.

kannibal28

slušný thriler ktorý určite nesklamal