Dřív než půjdu spát

Dřív než půjdu spát https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92705/bmid_driv-nez-pujdu-spat-8kd-92705.jpg 4 719 189

Vzpomínky: právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat. A právě takto žije Christine, která po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když usne. Každý nový den je pro ni první a zároveň poslední. Její manžel Ben jí každé ráno trpělivě vypráví její vlastní život a obětavě se o ni stará… Anebo je vše trochu jinak? Christine se podaří za pomoci mladého doktora začít psát deník, a jeho stránky jí jednoho dne prozradí: Nevěř svému muži. Napsala to však vůbec sama? Jak se lze dopátrat pravdy o minulosti, když jediné, co znáte, je dnešek?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Before I Go To Sleep , 2011

Ivetáček
13.06.2016 3 z 5

Při čtení jsem měla pocit, že čtu dokola pořád to samé. Konec zbytečně useknutý. Jinak fajn víkendovka.

Hella
25.05.2016 4 z 5

Joo, bomba příběh, ale "jen" 4 hvězdičky. Jednak velikánů typu Follett, Carter, Rosenfeld/Hjorth nebo Nesbo v mých očích zatím Watson nedosahuje a jednak proto, že Benovo "vyklizení" scény nebylo úplně z nejvěrohodnějších.

Thebookman
24.05.2016 5 z 5

Bomba příběh, ale jen 4 hvězdičky?

Hella
23.05.2016 4 z 5

Bomba příběh - napínavý, nepředvídatelný, neodtrhnutelný.

ThomasRuhe
01.05.2016 5 z 5

Hodně povedená kniha, jak originálním námětem, tak způsobem vyprávění, které mě bavilo od začátku do konce. S.J. Watson zvládl srozumitelně přidávat další a další vzpomínky Christine, takže nebyl problém v pohodě sledovat pokračující děj.
Proto mohu knihu vřele doporučit.

raffi
21.04.2016 4 z 5

Kniha sa mi zdá miestami nelogická, záver je zas ľahko predvídateľný... Ale oceňujem zaujímavý námet aj to, že je kniha naozaj čtivá a svojím spôsobom aj napínavá.

jane4352
21.04.2016 4 z 5

Napínavé čtení, i když lehce předvídatelné a některé detaily lehce mimo realitu, každopádně knížka mě bavila a zhltla jsem ji pomalu na jeden zátah. Těšila jsem se i na filmovou verzi, zvlášť při tak dobrém hereckém obsazení a teda to bylo zklamání největšího kalibru - vidět film jako první, nikdy po knížce nesáhnu.

Jirinamac
20.04.2016 5 z 5

V průběhu čtení knížky, jsem viděla i film. Knížka je lepší než film, i když v něm hrají mí oblíbení herci. Nevím, jestli se dá říct, že je knížka moc roztáhlá nebo film moc zjednodušený. Doporučuji obojí.

alzbeta2843
08.04.2016 4 z 5

Milujem thrilery, takze ked som dostala tuto knihu tak som sa velmi potesila. Nevedela som vobec, o com je ani ziadne tituly o nej. Takze som ju zacala citat tak ako by mal kazdy, bez akehokolvek ocakavania. Spociatku mi to pripadalo ze ani nejde o ziadny thriler, a v hlave som si vymyslala zavery a moje teorie ako to bude pokracovat. No nic nebudem prezradzat je treba si ju precitat. Mna velmi potesila nadmieru. Teraz si chcem zhliadnut film a uvidim ako bude na to reagovat okolie.

Evus
07.04.2016 5 z 5

Kniha mě dokonale pohltila, téma je opravdu zajímavé (i když netuším, jak moc reálné), ale tak moc jsem se nemohla dočkat konce, že jsem knihu musela dočíst hned. Dřív, než půjdu spát...

Beky
02.04.2016 5 z 5

Luxusní čtení !!! :-)
Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a musela jsem ji dočíst do konce hned.
Dokonalé zpracování, skvělý námět a (pro mne) překvapivý konec. Doporučuji! :-)

Leskodka
27.03.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, s touhou konečně zjistit, jak to ve skutečnosti je, ikdyž jsem tušila, že s B něco nehraje. Doporučuji. Těším se na filmové zpracování.

Barbra06
20.03.2016 5 z 5

Tohle téma nečtu každý den, ale přesto jsem přečetla jedním dechem a musím uznat, že to byl povedený příběh. Chvilkami se možná opakovaly nějaké pasáže, ale myslím, že to jen čtenáři pomohlo pochopit, jak se musela Christine cítit. Při čtení mě napadlo hned několik možností, jak to celé nakonec bylo a skončí. Ale autorův závěr byl dobrý, překvapil mě. I když řekněme možná až neuvěřitelný.

Thebookman
16.03.2016 5 z 5

Už jsem viděl i film. A musim říct, že film je také povedený. Asi to bude tím, že produkci dělal známý režisér, pan Ridley Scott. Příběh se ve filmu odvíjí svižně a to neustálé opakování, které je v knižní předloze, tak ve filmové verzi bylo potlačeno. Je pravda, že film je o některé scény okleštěný a pozměněný, ale to mi vůbec nevadí. Knížka za přečtení stojí, stejně jako film za shlédnutí. :-)

wesulle
10.03.2016 3 z 5

Asi jsem od knihy očekávala víc. Tak nějak jsem tušila, kde bude "zakopaný pes". Jinak docela obstojná knížka.

limetka2008
08.03.2016 4 z 5

Dost dobré! Pořád jsem přemítala, v čem je tam "pes zakopaný", ale na konečné rozuzlení jsem opravdu nepřišla, překvapilo.

Macinka-a
07.03.2016 4 z 5

Zajímavý příběh, určitě doporučuji :) Jen mě mrzí, že jsem nejdřív viděla film a teprve po te četla knihu... Samozřejmý kniha o dost lepší :)

Michaela01
02.03.2016 5 z 5

Skvěle napsaná a velmi napínavá kniha.Přečetla jsem ji jedním dechem,rozhodně doporučuji.
:-)

Márinka
20.02.2016 5 z 5

Jsme tím, co si pamatujeme. Bez paměti mizíme, přestáváme existovat, naše minulost je vymazána a přece věnujeme paměti jen málo pozornosti, kromě případů, kdy nás opustí. Děláme strašně málo k jejímu procvičení, živení, posilování a ochraně. Mark Twain
Tento citát je už deset let mým krédem. Proto mne zajímá také veškerá literatura o paměti, ať už naučná či beletrie. Vzhledem k tomu, že příběh byl částečně inspirován skutečnými pacienty trpícími amnézií, je to vlastně kniha dva v jednom.
Hrdinka tohoto skvěle napsaného dramatu dělá to, co bychom měli dělat všichni - psala si deník. Díky němu si vzpomněla. Díky němu nemůžeme zapomenout.

michelle23
11.02.2016 4 z 5

Zaujímavý námet, zo začiatku som však netušila, čo sa z toho vykľuje. Prišiel však denník a začal vznikať príbeh, od ktorého som sa nemohla odtrhnúť, kým skladačka nebola kompletná. Výborné!