martina.culik martina.culik komentáře u knih

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Zajímavé, neotřelé, od poloviny trochu předvídatelné, přesto překvapivé.

27.12.2017 5 z 5

Malá máma Malá máma Lenka Sadvarová

Hodně jsem se pobavila a hned jsem knihu doporučila několika známým...

27.12.2017 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Knížku jsem vzala do ruky až poté, co jsem viděla film.
Ačkoli jsem tedy věděla spoustu věcí včetně toho, zda se Jackovi s Mami podaří dostat se z pokoje pryč, četla jsem knihu s napjatým očekáváním.
Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na způsob vyprávění z pohledu pětiletého chlapce. Kniha je opravdu zajímavě napsaná a určitě ji doporučuji k přečtení.

17.12.2017 4 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Silný příběh o jedné silné ženě, která postupně ztrácí sama sebe v důsledku nemoci, s níž zatím nejde nijak účinně bojovat.

07.12.2017 5 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Kniha mě tak trochu zklamala. Pokud autorka plánuje napsat více takovýchto krátkých "povídek", jak se zmiňuje v knize. Bylo by možná lepší, kdyby je vydala nějak hromadně a ne takovouto formou, kde je část knihy pouze kopií již vydaného románu.
Autorka sice vysvětluje, proč je v knize, jak próza Panicové, tak prvních pár kapitol Cizinky, ale opravdu mi přijde, že je zbytečné vydávat knihu, kde je v polovině něco nového a v druhé části pouze zopakuje, co je napsáno v jiném díle.
Jsem zkrátka z tohoto počinu trochu rozladěná.

23.11.2017 3 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Dvojici Patrika a Eriky jsem si oblíbila už v předchozích knihách autorky. V tomto díle se Erika zase tolik neobjevuje, ale upřímně musím říct, že to pro mě bylo spíš pozitivum.
Vyhovuje mi způsob psaní, kdy sledujeme příběh z pohledu více postav i propojení s historií. Určitě budu pokračovat i v dalších dílech.

20.11.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi zajímavě a věrohodně napsaný příběh o části historie, kterou by spousta lidí nejraději popřela. Ačkoliv jsem si hlavní hrdinku moc neoblíbila, držela jsem palce, aby vše zvládla, jak nejlépe to půjde.

20.11.2017 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Myslím, že je to nejslabší kniha z celé série. Propojil se celý děj, konečně tedy víme, co se přesně stalo, ale prostě mi přišlo, že se tam v podstatě nic nedělo. Takže asi tak.

26.10.2017 2 z 5

Spolkla mě knihovna Spolkla mě knihovna Klára Smolíková

Kniha je sice pro děti, ale já ji zhltla na posezení a dozvěděla jsem se pár věcí, které jsem opravdu netušila.
Kniha zábavnou formou popisuje vývoj knih ve starověkém Egyptě, Číně, Římě a evropském středověku.
Pro mě to bylo příjemné překvapení.

25.10.2017 5 z 5

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

Kdo četl Janu Eyrovou může velice snadno předvídat děj této knihy. Zpočátku mi to nevadilo a bavilo mě zasazení do současnosti, ale ve druhé polovině jsem měla problém s tím, že je děj opravdu téměř totožný a nic mě tedy v knize nepřekvapilo.

18.10.2017 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi četla stejně dobře jako V lese visí anděl.
SPOILER
Jen mě zklamalo, že byl do děje opět zatažen člen rodiny jednoho z vyšetřovatelů. Už u knihy V lese visí anděl mi to přišlo nevhodné, ale tady se mi to už zdálo skoro přitažené za vlasy.
konec SPOILERu
Až na tuto jednu výtku jsem ale byla s knihou nadmíru spokojená.

09.10.2017 4 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Knihu jsem nedočetla a to se mi moc nestává. Nezaujal mě ale příběh a hlavně se mi kniha špatně četla, nevím zda je to překladem nebo stylem psaní. Možná na tom má podíl obojí, ale ve čtení knihy určitě nebudu pokračovat.

23.09.2017 2 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tato série mě prostě baví. Není co dodat.

23.09.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ke knize jsem se dostala poté, co jsem četla recenzi seriálu. Raději nejprve čtu knihu, než se dívám na filmové zpracování, tak jsem se do toho pustila. Děj knihy i postavy mě chytly a bavily mě. Trochu problém jsem měla se stylem psaní. Nějaký ten překlep bych ještě přehlédla, ale občas mi přišlo, jakoby chyběla část nebo i celá věta a přišlo mi, že párkrát byly zaměněné jednotky míry (stopy a palce). Možná je to ale jen můj pocit, kvůli kterému mi četba trvala déle než jsem zvyklá, protože jsem některé odstavce četla dvakrát.
Přesto se určitě po nějaké pauze pustím do dalších dílů. Zajímá mě, jak se bude osud postav vyvíjet nadále a chci si vše přečíst předtím, než začnu sledovat seriál.

07.07.2017 4 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Pohádky Oscara Wilda mi nepřijdou moc pro děti, jsou smutné a jsou k zamyšlení. Já je mám ale moc ráda a četla jsem je nejednou česky i v originále.

30.05.2017 5 z 5

Racek Racek Richard David Bach

Je to zajímavé, ale příběh Jonathana Livingstona Racka mě na střední škole hodně bavil a v té době bych určitě neváhala a dala 5 hvězd. Nedávno jsem si četla příběh znovu a zjistila jsem, že mě už vůbec nebaví a neoslovuje. Nedokážu říct, čím to je, že se můj pohled tolik změnil, každopádně dávám tedy průměr.

30.05.2017 3 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Směšné lásky mě moc směšné nepřišly. Víceméně mě nijak zvlášť nezaujala žádná z povídek.

30.05.2017 2 z 5

Sto ohňů a jiné povídky Sto ohňů a jiné povídky Ludvík Aškenazy

Povídky L. Aškenazyho mám obecně moc ráda, ale tyhle se mi do vkusu netrefily.

30.05.2017 2 z 5

Vajíčko Vajíčko Ludvík Aškenazy

Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih od L. Aškenázyho.

30.05.2017 5 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Klasická dobrodružná kniha. Důvodem, proč jsem se do knihy pustila, byla zvědavost, zda se mi bude líbit stejně jako film, ze kterého se mi jako malé ne úplně dobře spalo.
Nakonec jsem ráda, že jsem ji četla, jelikož mě hodně bavila. Je pravda, že mě v ní (díky zhlédnutému filmu) nic nepřekvapilo, ale za to kniha nemůže.

30.05.2017 4 z 5