Směšné lásky

1. souborné vydání. Soubor povídek, které jsou ve třech ,,sešitech", jsou vydávány v jedné knížce. Popisují muže a jejich komické zážitky s láskou a ženami. Povídková sbírka, kterou autor po jejím třísvazkovém vydání v šedesátých letech podrobil přísné kritické revizi, přichází znovu na český čtenářský stůl, aby obohatila své starší i nové příznivce autorovou radostí z vyprávění, z fabulování a kombinování a přiměla k zamyšlení nad situací soudobého člověka opuštěného bohy a zanechaného truchlivým pokusům řídit vlastní i cizí osudy. Vyřazeny texty Sestřičko mých sestřiček a Zvěstovatel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404/smesne-lasky-gkX-404.jpg 4.21595
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Směšné lásky

LenkaCechova
včera

Knihu jsem horko těžko dočetla do půlky, ale bylo to spíše trápení, proto jsem ji odložila. Kunderův styl asi nebude nic pro mě. Jak bylo psáno níže na povídkách mi nepřišlo nic vtipného a nedaly mi ani závdavek k nějakému přemýšlení nebo přiblížení se k postavám, prostě mě to minulo.

KapitánSmrt

Po mnoha letech jsem se opět vrátil ke Kunderovi. Došlo mi, že již nejde o současného autora, ale popisuje dobu překonanou. Dobu, ve které bylo nutné zlidštit pojetí lidské sexuality. Nešlo ani tak o obhajobu, jako spíše o prostý popis jakéhosi nového pojetí vztahů, oproštěných o lacinou moralizaci. Dnes jsme ale v trochu jiné situaci. Sex již není možností, ale rozkazem, jasně daným imperativem. Zatímco hrdinové v Kunderově díle bojují proti zkostnatělým moralistům, dnes je sex naprosto všude a ve všem. Člověk je neustále pod tlakem dvou slov, užívej si! Problémem je, řečeno spolu s Žižkem, že jakmile se něco stane příkazem, vytrácí se onen prožitek slasti a nutně pociťujeme zklamání. Ono užívej si nás naopak od slasti oddaluje... Odpovědí pak může být naprosté odmítnutí.

Zpět ke knize. Jde o hodně příjemné studie lidských charakterů, občas je ale autor příliš doslovný. Přesto Kundera přesvědčivě zachycuje atmosféru jedné éry.

Tereza365

Po přečtení zůstala lehce hořká pachuť. A vztek na Kunderu :))

PospecBrno

Tohle je fajn, film byl snad ještě lepší, Apostolek forever!

Verunka566

Jsem ráda, že jsem Kunderu nečetla k maturitě, ale až nyní o pár let později. Myslím, že v maturitním ročníku by mě jeho styl neoslovil a povídky bych nepochopila. Tato knížka je určitě skvělá a hodí se na léto, příběhy jsou jednoduché a krátké, o to víc je pak věnována pozornost hlavní postavě a jejímu psychickému rozpoložení. Určitě je to kvalitní kniha od kvalitního autora, která ač při pouhých eroticky laděných povídkách dá člověku větší rozhled a myšlenku než v dnešní době oblíbený Hartl.

Cajda

Já Kunderu prostě nedávám... četlo se mi to mizerně (tyhle jeho oblíbené závorky mne nestkutečně rušily a nešlo mi se soustředit na děj). Nejlepší mi přišla ta doktorská povídka. Ale víckrát už fakt nee... Navíc mi na těch příbězích nic směšného nepřišlo....

godot

já asi prostě nedokážu ocenit Kunderu. jeho směšné lásky snad byly zajímavé, ale těm příběhům něco chybělo.

petra3763

Cetla jsem poprve v puberte a tehdy me autor vylozene stval. O dvacet let pozdeji- genialni. K cetbe teto knihy je treba jiz mit neco odzito. Nic pro idealisty.

Království za story
Království za story