Spolkla mě knihovna

Dobrodružná výprava do historie knih a knihoven od oblíbené autorky Kláry Smolíkové. Schválně, jaká nejpodivnější věc se ti s knihou stala? Tak třeba Davida a jeho kocoura spolkla knihovna. Jen si to představ: v klidu si chceš číst a najednou jsi uprostřed té nejbláznivější a nejdivočejší výpravy do knižní historie! Vyprav se tam s nimi! Navštiv knihovny šlechtické i klášterní, potkej knihovníky, učence i písaře, pomáhej s knihtiskem a hledej ztracený svitek. Držíme ti palce – snad tě knihovna zase vyplivne zpátky. David by mohl číst neustále – při chůzi, v posteli, pod lavicí i na záchodě. Jenže do jeho přeplněné knihovny se už žádná další kniha nevejde. Když se pokusí silou nacpat do regálu ještě jednu útlou knížečku, knihovna se naštve a kluka spolkne i s kocourem Koniášem. Tím začne dobrodružná výprava do knižní historie. Dvojice navštíví knihovny šlechtické i klášterní, místa zarovnaná hliněnými destičkami i vzácnými papyry. Potkají knihovníky, učence a písaře, budou pomáhat s knihtiskem a hledat ztracený svitek. Držte jim palce, ať najdou způsob, jak knihovnu přesvědčit, aby je vyplivla zpět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352310/spolkla-me-knihovna-Bzf-352310.jpg 4.725
Komiksy, Literatura naučná, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Spolkla mě knihovna

Vevericka.eva
včera

Úchvatná kniha. Škoda, že nám ji ve škole nedali místo Cejpka. Teď si dějiny knihovnictví teprve opravdu užívám. Mohu doporučit dětem i dospělým.

certik003

Moc hezký příběh Davida a jeho kocoura, ve kterém se děti doví o tom, jak vznikalo písmo, knížky a první knihovny. Při čtení jsem si oprášila vědomosti ze školy a dověděla se i něco nového. Určitě je to pro větší děti nebo spíš pro ty, co rády čtou.

Kupcovka

Knížka mě bavila, něco podobného jsem i já. Čtu každý den, ale teď ke knížce: hezky se čte, já bych sem toho mohla napsat klidně milion, ale nejlepší je, že se toho dozvíte spoustu o knížkách! Určitě doporučuji těm, co se něco chtějí dozvědět o knížkách.

Anne Leyyd
31.12.2018

Na knihu pro děti to bylo čtivé a napsané tak, že si z toho ti menší odnesou spoustu zajímavých informací. Já si obzory určitě zase rozšířila a některé oprášila. Jediné 2 důvody, proč nedám plný počet hvězd, je několik chyb (překlepů), kterých jsem si všimla. Myslím, že v knihách pro děti by si na to odpovědní redaktoři měli dávat pozor dvojnásob. A ta druhá věc - klení hlavního hrdiny hned na prvních stranách? A bez nějaké výchovné dohry? Opravdu to někomu přijde normální? Ach jo :-(

sanulllka
30.07.2018

Hezká kniha o Davidovy a o jeho zážitcích, třeba o loupežnících, co ukradli vzácnou knihu a David ji našel pohozenou na lesní cestě a zabalenou v dece ji odnesl do kláštera. Nebo jak utekl býk a kocour Koniáš zachránil tři hlíněné destičky. Tato kniha je spíš pro kluky a to ji můj bratr nečetl ale já sem holka a mě se líbí. Líbí se mi, že se v knize píše, že si máme vážit knih. :)

ditul
15.06.2018

Krásný příběh chlapce Davida a jeho kocoura Koniáše "ničitele knih" - to mě pobavilo :D Do příběhu je nenásilně vložena knižní historie, která je podle mě vhodnější pro děti okolo 10-ti let, kdy už ve škole probírají panovníky a mohou si dobu líp představit. ;)

PavlínaAlžběta
19.12.2017

Dostala se mě do ruky dětská kniha, ze která jsem unešená. V knize je příběh malého hrdiny s jeho kocourem, které oba dva tzv. spolkne knihovna. Náš malý dobrodruh putuje knihovnami od starověku až po klášterní či aristokratické knihovny. Děj je zajímavý, poutavý, především přínosný nejen pro děti, ale i pro samotného dospělého. Sama jsem se tam dočetla o zajímavostech, nejen o knihovnách, vývoji písma od Sumeru po Čínu, středověkém písemnictví, písařích, vzniku knih a dalších pozoruhodných témat .Kniha obsahuje i pěkné obrázky. Určitě není vhodná pro nejmenší, ale pro větší děti, kteří rádi čtou, jelikož kniha nemusí být pro menší děti přínosná, nerozuměli by ji. Já byla překvapena jakou formou může být dětská kniha nejen hezká, čtivá, ale hlavně zajímavá. Doporučuji rodičům pro své ratolesti.

martina.culik
25.10.2017

Kniha je sice pro děti, ale já ji zhltla na posezení a dozvěděla jsem se pár věcí, které jsem opravdu netušila.
Kniha zábavnou formou popisuje vývoj knih ve starověkém Egyptě, Číně, Římě a evropském středověku.
Pro mě to bylo příjemné překvapení.