Nejhloupější anděl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hřejivý příběh vánoční hrůzy. Autor navazuje na humorně laděný příběh věčného smolaře, pilota Tuckera Case, který po řadě malérů skončil v kalifornském městečku vpředvečer vánočních svátků a stal se tak svědkem nepovedené mise nepříliš inteligentního anděla. V městečku Borová zátoka vrcholí přípravy k vánočnímu večírku, když bývalý soukromý pilot a věčný smolař Tuck Case, najatý leteckou společností jako pátrač po ilegálních pěstitelích konopí, zavítá mezi místní svérázné obyvatele. Dojde k tomu ve stejné době, kdy se na svou druhou vánoční misi do těchže míst vydává splnit svůj vánoční úkol nepříliš úspěšný anděl. Nenápadný příchod anděla a hlavně jeho nepromyšlené zásahy uvedou obyvatele městečka do neuvěřitelného zmatku a jeho nešikovnost je příčinou, že se obvyklý tradiční vánoční večírek zvrhne v hrůznou záležitost za účasti živých i mrtvých, normálních i šílených spooluobčanů. Jedině s pilotovou pomocí a s nemalým úsilím se andělovi nakonec podaří dát věci alespoň částečně do pořádku. Kniha se dobře čte, má vtip a humor, čtenář jistě ocení gejzír bláznivých situací a celé procesí originálních figurek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14979/big_nejhloupejsi-andel-LJ3-14979.jpg 4.1148
Série:

Pilot Tucker Case 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , BB art
Originální název:

The stupidest angel, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (54)

Kniha Nejhloupější anděl

lucakuca
17. února

Tak divoký předvánoční čas plný hrůzy, trávy a šílenství jsem ještě nezažila. Bavila jsem se!
"Dorazil právě včas, aby všechno prošvihl."

Clara_C
16.07.2021

Dobře ujetá knížka. Nic není nemožné a všichni jsou ujetí, případně sjetí a v nejhorším případě mrtví. Bavilo.

" Život je svinská záležitost. Kéž by každý kousek skládačky zapadl na své místo, každé slovo bylo vlídné, každá nehoda končila šťastně - ale tak tomu neni. Život je svinská záležitost. A lidi všeobecně jsou svině. "

Amen :-)


Alma-Nacida
08.04.2021

Tady je Tuck spíš vedlejší postava, nehledě na jeho hrdinské kousky. Jinak je to ovšem plnokrevná Moorova ujetina a věřím, že všichni, jimž se při slově Vánoce otevírá v kapse cokoli kromě rolniček, se pobaví podobně jako já.
"Kamarádky...jí řekly, že by měla chvíli zůstat sama, být sama se sebou, aby se líp poznala. To byla samozřejmě naprostá hovadina. Ona se znala, měla se ráda, myla se, oblékala se, kupovala si dárky, chodila se sebou na rande a čas od času si se sebou dopřála i sex, což vždycky dopadlo mnohem lépe, než cokoli kdy zažila s Dalem."

Rihatama
07.02.2021

Opravdu nevím, kdo byl v této přehlídce hlupáků ten nejhloupější. Jak laskavost tak hrůza jsou pojmy, které bych při četbě této Mooreovštiny použila jen vzácně. Archanděl Raziel tady má vlastně vcelku marginální roli, navíc dost tragickou. Chudák Raziel. Možná by se to mělo jmenovat spíš Zhulenej policajt. Fantasy nefantasy, Moore asi nemá Vánoce moc rád a ve svém černém humoru sází na kumulaci katastrof. Jak se říká, co se může pokazit, to se pokazí. Veselé Vánoce v Borové zátoce. Vánočním večírkem série Mooreových "laskavostí" vrcholí.

cinapo
25.01.2021

Příběh z Borové zátoky mě fakt pobavil, smála jsem se chvílemi i nahlas. Bylo to milé a vtipné setkání s dosti svéráznými figurkami městečka a pošahaným andělem, který má za úkol splnit jednomu dítěti jeho vánoční přání. A to doslova. Takže bacha na to, co si přejete, mohlo by se vám to splnit :-)

Barbara182
11.01.2021

Krásně praštěný příběh se sympatickou partou potrhlých postav a jedním retardovaným poslem Božím :-) Zcela nesentimentální vánoční kniha, kde do sebe nakonec všechno tak perfektně zapadne, že si ji budete chtít přečíst znovu :-)

LaCucaracha
15.11.2020

(+ SPOILER) Čekala jsem nějakou echt oddechovku, trochu povrchní čtení založené na vtípkách, čímž to zhasne. Ale ona to je normální plnohodnotná kniha. I docela bytelná, žádný lehký paperback. A těch vyloženě vtípků, jako že se hned zasmějete, tam vlastně zas taková přehršel není. Spíš se to celé nese v duchu pobavenosti a nadsázky. Když se to vezme kolem a kolem, je to skoro i normální román, jen odlehčený a ulítlý, a odehrávající se v rozmezí pár dní. Četlo se to dobře a bavilo mě to, a vlastně mě i překvapilo, že je to zombie román, čekala jsem něco trochu jiného. Spotřebováno za dva dny a spokojenost. Určitě si to dám někdy znova. Třeba příští Vánoce.

tatjana1737
22.12.2020

(+ SPOILER) !!! POZOR, LEHKÝ SPOILER !!!

K Nejhloupějšímu andělovi jsem se dostala přes ostatní knihy autora. Špinavá práce se mi líbila moc, hned jsem se začetla do Použitých duší, ale pak si řekla, co když bude Anděl horší a já si tak zkazím četbu?, rozečtené Duše odložila a proložila si je Andělem. Po přečtení mohu konstatovat, že to horší nebylo, jen to bylo jiné, ale pořád to byl Moore tak, jak jsem ho zatím poznala. Což mne vede k úvaze, že tento pán bude tak trochu magor. Takový ten roztomilý podivín s krásně černým a pohotovým humorem, se kterým je radost sedět u sklenky nebo jít do kina a glosovat, ale v jehož knihách byste jako postava figurovat nechtěli :-).

Do četby jsem se pustila zcela nezatížena předsudky, takže jsem pořád přemýšlela nad tím, kde je ten horor, inzerovaný na přebalu (ocenění Quill Award za nejlepší román v kategorii sci-fi/fantasy/horor). Úplně poslední věta 12. kapitoly mně navedla na správnou cestu, kudy se bude příběh ubírat (fakt jsem to nečekala). Knihu jsem odložila po kapitole patnáct, abych se taky vyspala, a jako mezník to nebylo vůbec špatné. Hned v úvodu kpt. 17 je totiž uvedeno to nejpodstatnější, a totiž že se v jedné místnosti ocitnou hned dva bývalí Leny Marquezové. (A jeden z nich ví, kdo z nás byl po celý rok hodný a kdo zlobil.)

Škoda, že anotace prozrazuje identitu vysokého blonďáka v kabátu, některé scény tak trochu ztrácí šmrnc (hledání dítěte - jakéhokoliv - v baru) a pointu si lze odvodit. Ale přesto to byla hodně zajímavá jízda, a ačkoli bych v Borové zátoce Vánoce slavit nechtěla, s některými z postav bych na party klidně zašla. Jen by to asi nesměla být party v převlecích... Pobavila mne narážka na Star trek a moc se mi líbil popis ňader jedné z hrdinek:

Připadal si, jako by znenadání padl na dvě něžné přítelkyně, obě trošku pobledlé nedostatkem pobytu a na sluníčku, trošičku pokořené zubem času, ale s trčícími nosíky, zrůžovělými nočním chladem.

Souhlasím s tím, že konec byl lehce uspěchaný, asi ho jinak uhrát nešlo (byť tedy lituji, že hrdiny jen trápily nevysvětlitelné sny o věcech, co se nestaly). Kapitola s chlapíkem, co má v dodávce hodně specifickou sbírku, mi však přišla lehce násilná. Kromě toho, že z ní Theo měl vyjít jako hrdina (neb stále toužil po tom, vyřešit nějaký velký případ, jak bylo zmíněno při vyšetřování Daleova zmizení), mi přišla trochu navíc.

Kromě obligátní výtky, že kapitoly jsou sice číslovány a pojmenovány, ale v knize chybí obsah (to fakt nesnáším!!!), nemám co jiného vytknout. Celý příběh si dokážu dost dobře představit zfilmovaný, kdyby se do vizuálna vložil Tim Burton, byla by to dobrá úchylárna a jistě by to získalo nějaká další specifická ocenění. To zásadní vlastně uvedl autor v úvodním varování: "Jestli tuhle knížku kupujete jako dárek pro babičku, syna či dceru, měli byste vědět, že obsahuje nadávky, výživné popisy kanibalismu a souložících lidí po čtyřicítce. Takže mi to nevyčítejte. Já vás varoval." (Uznávám, že postava Mavis byla i na mne moc.) Já si z toho ale odnáším ještě minimálně dvě ponaučení: formulovat svá přání co nejkonkrétněji + dávat bacha na to, co říkám či dělám na hřbitově.

Vcelku bych si chtěla přečíst další autorova dílka, která mne zaujala už jen názvem: "Jehňátko: Evangelium podle Biffa, Kristova kámoše z dětství", "Praktický chov démonů", "Chlípný plaz z melancholické zátoky" či "Ostrov korálkové jeptišky lásky". Mohu tedy jen doufat, že vydavatelé prozřou a tohoto pána, který u nás zatím ještě moc známý není, budou vydávat dál.

EDIT: Dala jsem číst oběma rodičům. Otec byl poněkud zdrženlivější a pronesl, že autor má zřejmě problémy se smrtí a sexem. Moje maminka oproti tomu byla vcelku nadšená, takže jsem jí hned vrazila Špinavou práci.

1