Nejhloupější anděl

Nejhloupější anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14979/bmid_nejhloupejsi-andel-LJ3-14979.jpg 4 168 61

Pilot Tucker Case série

< 2. díl

Hřejivý příběh vánoční hrůzy. Autor navazuje na humorně laděný příběh věčného smolaře, pilota Tuckera Case, který po řadě malérů skončil v kalifornském městečku vpředvečer vánočních svátků a stal se tak svědkem nepovedené mise nepříliš inteligentního anděla. V městečku Borová zátoka vrcholí přípravy k vánočnímu večírku, když bývalý soukromý pilot a věčný smolař Tuck Case, najatý leteckou společností jako pátrač po ilegálních pěstitelích konopí, zavítá mezi místní svérázné obyvatele. Dojde k tomu ve stejné době, kdy se na svou druhou vánoční misi do těchže míst vydává splnit svůj vánoční úkol nepříliš úspěšný anděl. Nenápadný příchod anděla a hlavně jeho nepromyšlené zásahy uvedou obyvatele městečka do neuvěřitelného zmatku a jeho nešikovnost je příčinou, že se obvyklý tradiční vánoční večírek zvrhne v hrůznou záležitost za účasti živých i mrtvých, normálních i šílených spooluobčanů. Jedině s pilotovou pomocí a s nemalým úsilím se andělovi nakonec podaří dát věci alespoň částečně do pořádku. Kniha se dobře čte, má vtip a humor, čtenář jistě ocení gejzír bláznivých situací a celé procesí originálních figurek.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , BB art

The Stupidest Angel , 2004

jaroiva
16.01.2020 4 z 5

Vtipně napsáno, hlavně tak první půlka. Styl podobně temný jako Špinavá práce. Takže mě to bavilo.

karel0684
09.01.2020 4 z 5

Jojo, skvělá vánoční kniha. Milá, vtipná, plná pohody... Nebo je to jinak?
Zase jsem se smíchy řezal od začátku do konce.
Typická ukázka, toho i jak lze špatně pochopit jednoduchá přání.

Chytuš
02.01.2020 5 z 5

V době lehce povánoční, kdy se ve vzduchu ještě válí dostatačně neodvětraní spálení františci, je dobré zjistit, že to, co obvykle v našich končinách považujeme za vánoční horor, vlastně žádný horor ani není. Může být totiž mnohem, mnohem hůř. Nebo jste snad o vánocích viděli mrtvého Santu, mluvícího netopýra (pardon, kaloně), polonahou Bojovnici z béčkových filmů, která tak úplně nebere své prášky, zombíky, zhuleného policajta nebo snad poněkud zaostalejšího anděla? Já se bavila. Andělsky :-)

mot33
01.01.2020 5 z 5

Tak tohle byla pecka ,super kaloň a bojovnice z béčových filmů či proč mrtvý touží po ikea.

ZoeChaya
29.12.2019 5 z 5

Vytecne jsem se pobavila. Cerny humor, silenstvi, Vanoce a mrtvy Santa Claus, co vic si prat jako cteni pod stromecek.

Finn69
05.12.2019 4 z 5

Christopher Moore, kterého jsem ještě před nějakými 14 dny neznal, se pomalu ale jistě stává jedním z mých oblíbenců. Moc se mi líbily už oba díly Špinavé práce a Nejhloupější anděl je obdobný úlet. Totálně odbržděná smršť nápadů a gagů, naštěstí ani náznak politické korektnosti, navíc ještě kaloň ve slunečních brýlích a zombie nakupující v IKEA, co chtít víc?

Veselé vánoce :)

Jizi
05.09.2019 4 z 5

Ztřeštěnost, ujetost, komedie, gagy, blázniviny a spousta, spousta srandy zalitá pořádnou polevou nadsázky.
Pokud budete ochotní s Moorem jeho hru na vánoční šílenství hrát, můžete se opravdu královsky pobavit. Nečekejte žádný převratný děj nebo hluboce propracovanou psychologii postav, protože se dočkáte (mimo jiné) mluvícího kaloně v brýlích Ray-Ban s růžovými obroučkami, jednoho trochu pomalejšího anděla nebo barmanky se slabostí pro velice speciální koláče a oslíky a samozřejmě zombíků, kteří kromě mozků milují ještě švédský prefabrikovaný nábytek.
Mozky! Mozky! IKEA! IKEA!

esma
06.06.2019

to bylo ale ujetý proti těm důstojně se tvářícím knížkám, které čtu...

Toffee
22.03.2019 4 z 5

Ano, tahle knížka je vtipná, místy až bláznivě ztřeštěná. Doporučuji nejen pro předvánoční čas.

Radim.01
16.03.2019 3 z 5

Oddechovka. Příjemné čtení, doporučuju na vánoce.
A anděl, který přijde do baru hledat nějaké dítě:-)...

Kamys
15.12.2018 4 z 5

Naprosto blazniva kniha, smala jsem se nahlas. Necekejte nic hlubokeho, proste par bizardnich postavicek z malomesta a jeden andel, co spatne pochopil, co se po nem chce. Vysledkem je par mrtvol a nekonecne mnozstvi absurdnich situaci a hlasek, ale nebojte, jsou vanoce, nakonec to dobre dopadne ????

anishta
07.12.2018 5 z 5

To byla dobrá jízda.. Každopádně je to velmi vtipná kniha dějově usazená do období vánočních svátků, ale nečekejte čistě vánoční náladičku.. Paráda..

SBH
06.12.2018 4 z 5

Fakticky to byla legrace. Akorát anotace se opět netrefila ani do budovy, na které visel terč. Tucker hrál druhé housle a anděl působil spíš jako prášek do pečiva, než jako plnohodnotná postava. Hlavní pár hrdinů, Theo a Molly, byl zato k sežrání. Četlo se to hladce a série bizarních příhod kupodivu nepůsobila uměle. Jednu hvězdu ubírám za to, že si po dvou dnech prakticky nedokážu vybavit dějovou linku, a za hodně za vlasy přitažený konec. Zdá se mi překvapivé, že kniha porazila nějakého Pratchetta, ale možná mě ovlivňuje úhel pohledu skalní fanynky.

kap66
03.12.2018 4 z 5

Jsem usedlá a rozumná žena středního věku vykonávající celkem respektované povolání, takže musím ke knížkám Christophera Moorea zaujmout jednoznačný nekompromisní postoj!!!
Autor si - naprosto proti duchu dnešní doby - dělá legraci z lidí trpících duševní chorobou, starých lidí, lidí závislých na drogách, lidí mentálně handicapovaných i těch nadprůměrně inteligentních, dále z různých náboženství a svátků či postav s nimi spojených, z rozdílných sexuálních preferencí - zkrátka uráží všechno, co každý moderní člověk bere vážně, co uznává a toleruje.
Proto prohlašuji a stojím si za tím: Nejhloupějšího anděla a oba díly Špinavé práce považuji za - nejvtipnější knížky, které jsem četla v letošním roce, ne-li za posledních pár let.

Lacerta.j
25.11.2018 3 z 5

Asi v pulce knizky jsem pristoupila na autoruv styl a zacalo me to bavit. V co se to zvrhlo, me doost prekvapilo, ale za ten konec jsem byla rada.
Netradicni vanocni pribeh. Bavil me.

nefernefer
15.11.2018 4 z 5

Je zbytečné se nějak rozepisovat. Komentář Metly je zcela vyčerpávající. Lépe bych to nenapsala. :-) Vánoční náladu se mi sice vyvolat nepodařilo, zato jsem se několikrát skutečně od srdce zasmála a fakt mě mrzí, že to nikdo nenatočil jako film. Takový Choking hazard po americku. :-)

„Tucker Case chtěl jít za jednoho ze sedmi trpaslíků, jenže Lena ho musela usměrnit. Vysvětlila mu, že do původní sedmičky patří třeba Šmudla, Bručoun nebo Stydlín, ale Trčel tam rozhodně není a nic na tom nezmění ani masivní vyfutrování přední strany trpasličích kalhot.“

Metla
29.10.2018 4 z 5

Autorovo varování: „Jestli tuhle knížku kupujete jako dárek pro babičku, syna či dceru, měli byste vědět, že obsahuje nadávky, výživné popisy kanibalismu a souložících lidí po čtyřicítce.“

Až budete za necelé dva měsíce potřebovat vyvolat tradičně absentující vánoční náladu, sáhněte po této knížce. V Borové zátoce sice také postrádají v prosinci sníh (holt Kalifornie), ovšem vynahrazuje to pestré panoptikum svérázných charakterů. Strážník Theo Crowe chová náklonnost k rostlinám, především tedy k jednomu konkrétnímu, hulitelnému druhu; jeho bipolární žena Molly občas bojuje s mutanty, její nejlepší kamarádka Lena má smůlu na chlapy a své bývalé neváhá okrádat o vánoční stromky, hospodská Mavis je zákeřně oplzlá stará rašple, biolog Gabe si dobrovolně smaží gonády, městečko navštíví okouzlující pilot DEA Tucker Case a jeho parťák Roberto, což je sice kaloň, ale nosí sluneční brýle a mluví… tedy pokud vynecháte pilulky, nebo jste labrador. No a pak se tady vyskytnou zombie. Každý zná jejich stravovací návyky, možná však netušíte, jaký preferují nábytek a že jsou to mimořádně indiskrétní svině. Nesmím zapomenout ani na spouštěč dramatických vánočních událostí, anděla Raziela a jeho ne zrovna ideálně pochopený úkol. Raziel… hm, co o něm napsat? Je to prostě blondýna, akorát nemá „tyhlety“, má velký, hodně dlouhý, masivní, skutečně obrovský meč a závislost na sladkostech.
„Nejhloupější anděl“ je zřejmě nejzábavnější knížka o Vánocích, jakou jsem kdy četla. Není dokonalá, má svá slabší místa a hlavně ze závěrečného dodatku „o rok později“ jsem malinko rozpačitá, přesto se spokojeným úsměvem zvedám palce a doufám, že Christopher Moore dostane od českých vydavatelů více prostoru, než dosud.

Ignis
26.10.2018 4 z 5

Tohle je rozhodně nejlepší vánoční příběh, co jsem kdy četla. Ocenila bych nějaké širší pozadí oné andělské mise a vůbec víc času s andělem.

milary
14.10.2018 5 z 5

Nejhloupějšího anděla miluju od úvodního obrázku po zadní stranu přebalu a žádám, aby mi to někdo vysvětlil! Já přeci takovéhle knihy nečtu! A už vůbec se jim nesměju!! (Dosaďte celý "čapkovský" arzenál výrazů pro nejrůznější projevy veselí, ať nezabírám místo)... Četla jsem ji - no, už je to docela dlouho. A stačilo, aby se mi tady jen tak mimoděk kmitla před očima, a už jsem běžela ke knihovně a natěšeně ji vytáhla a očichala a ohmatala a pohladila a prolistovala - a už leží na nočním stolku s ostatníma, a já už vím, jak to dopadne. Že místo čtení žhavých novinek a psaní fundovaných komentářů se budu svíjet smíchy (až probrekávat) do samého konce téhle úchvatné smrštisrandy a rozhodně, rozhodně si ji nenechám zas až na vánoce. S tím teda fakt nepočítejte!!!

Abia
21.09.2018 4 z 5

Takové nekorektní vánoce, plné cvoků, zombíků a neskutečných historek. Bojovnice z pustiny je skvělá, ta se mi moc líbila!

Vánoce humor marihuana zombie andělé horory absurdní humor vánoční příběhy piloti

Christopher Moore
americká, 1957