Nejhloupější anděl

Nejhloupější anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14979/bmid_nejhloupejsi-andel-LJ3-14979.jpg 4 168 61

Pilot Tucker Case série

< 2. díl

Hřejivý příběh vánoční hrůzy. Autor navazuje na humorně laděný příběh věčného smolaře, pilota Tuckera Case, který po řadě malérů skončil v kalifornském městečku vpředvečer vánočních svátků a stal se tak svědkem nepovedené mise nepříliš inteligentního anděla. V městečku Borová zátoka vrcholí přípravy k vánočnímu večírku, když bývalý soukromý pilot a věčný smolař Tuck Case, najatý leteckou společností jako pátrač po ilegálních pěstitelích konopí, zavítá mezi místní svérázné obyvatele. Dojde k tomu ve stejné době, kdy se na svou druhou vánoční misi do těchže míst vydává splnit svůj vánoční úkol nepříliš úspěšný anděl. Nenápadný příchod anděla a hlavně jeho nepromyšlené zásahy uvedou obyvatele městečka do neuvěřitelného zmatku a jeho nešikovnost je příčinou, že se obvyklý tradiční vánoční večírek zvrhne v hrůznou záležitost za účasti živých i mrtvých, normálních i šílených spooluobčanů. Jedině s pilotovou pomocí a s nemalým úsilím se andělovi nakonec podaří dát věci alespoň částečně do pořádku. Kniha se dobře čte, má vtip a humor, čtenář jistě ocení gejzír bláznivých situací a celé procesí originálních figurek.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , BB art

The Stupidest Angel , 2004

Janeyx21
01.02.2018 5 z 5

Ten správný zábavný oddech pro moji maličkost.

Malýmedvěd
13.01.2018 4 z 5

Pohodová a oddechová knížka, nenadchne ani neurazí, ale rozhodně vykouzlí nejeden úsměv.

Regger
16.08.2017 5 z 5

Skutečně vtipné!

elenai
11.05.2017 5 z 5

Kniha, kterou tradičně již několik let otevřu v tom předvánočním šrumci a nechám si namáhat bránici. Báječná oddychovka, která skloubila dvě má oblíbená témata - zombie a anděly. Jo, a dala bych si Snickers!

martina.culik
24.02.2017 5 z 5

Když jsem viděla poprvé českou pohádku Anděl Páně, napadlo mě - to je stejný šikula jako Nejhloupější anděl. Všechno dělá s dobrými úmysly, ale to neznamená, že to taky dobře dopadne.

Punkies
20.12.2016 2 z 5

What's the fuss about? Celkem slátanina..

-kaja.k-
28.10.2016 5 z 5

Nikdy, opravdu nikdy v životě jsem se takhle nenasmála u žádné knížky. Postavy hemžící se Borovou zátokou jsou tak trhlé a přitom skutečné. Když se zrovna neřehtáte, nalepí se vám koutky úst k uším a vy je ne a ne odlepit. A anděl? Název knížky nelhal, ta bytost byla fakt pometlo. Zamilovala jsem si anděla i ostatní postavy a rozhodně si chci přečíst i další autorovy knížky. Jen jedna věc mi vrtá hlavou...proč je tahle naprosto DOKONALÁ knížka tak neznámá a skoro se nedá sehnat???

joslin
12.02.2016 5 z 5

To, že je tato kniha výborná svědčí to, že mi ji někdo ukrad :D takže super četba, musím si ji pořídit znovu do soukromé knihovničky :)

petrels
03.05.2015 5 z 5

Již dlouho jsem se tak nepobavil u nějaké knížky jako u této. Doporučuji.

narcisonanis
19.02.2015 5 z 5

Nejhloupější anděl je zkrátka takový ten typ knihy, po jejímž dočtení si řeknete: „Sakra, proč jsem o tom neslyšel dřív? A proč o tom lidi v mém okolí taky neví?“ Od té doby, co jsem knihu začal číst, ji všude a před každým jen chválím a chválím. Pokud čtete tento komentář a rozhodujete se, jestli si humorný vánoční román přece jen přečíst, už neváhejte a vydejte se knihu koupit/půjčit/jinak sehnat. Situace, dialogy, hlášky, samotný celkový děj – všechno stojí za pět hvězd!

Lenka.Vílka
22.06.2014 5 z 5

ZABILY SANTU, PARCHANTI...deda mraz by se ubranil, deti! Vynikajici kniha od vynikajici autora. Kdyz jsem tehdy cetla poprve (nepoznamenana autorovym stylem, bylo to v autobuse), bylo pred lidma divno...ta je vadna, proc se tak chlame...ignoranti si to pochoduji holt vsude...jeden z nejvic vtipnejsich pribehu, co se mi dostal pod ruku...fakt lze hodnotit max peti hvezdama? Sakra!

Firefox4
11.12.2013 4 z 5

Začátek je příjemná oddychovka, která se výborně hodí k předvánoční náladě lidem, kteří milují Grinche a koledy nejlépe v podání stárnoucích rockových zpěváků. Konec už mě tolik nebavil, ale určitě zařazuji do povinného adventního čtení.

muchomurka
08.03.2013 2 z 5

Dobrá oddychovka, ale knížka mě začala bavit až skoro na samém konci.

Jingle
13.01.2012 5 z 5

No já snad vážně dám poprvé pět! :) Škoda až zbytečně moc přehnaného konce, ale i tak, kniha je svižně a čtivě napsaná, některé hlášky nemají chybu. Možná za to může má láska k Vánocům a všemu, co s nimi souvisí, ale fakt jsem se dobře bavila, až jsem sama byla překvapená :) Doporučuju, třeba se pak budete těšit na Moorovy další knížky tak jako já :)

bosorka
29.12.2011 5 z 5

Bavila jsem se parádně. Příběh o andělovi, co svou misi na Zemi opravdu řádně pokoní, se čte jedna báseň. Doporučuji do sychravého počasí, odpoutá od reality na sto procent.

asam
07.12.2011 5 z 5

Co jiného doporučit v tento předvánoční čas. Skvělé

nicandra
23.11.2011 5 z 5

Praštěné, antivánoční (ve smyslu honění se za dárky), neskutečně zábavné!

Alexis
17.06.2011 5 z 5

Tak tahle kniha nemá chybu! Přečetla jsem ji na jedno nadechnutí. Doporučuji i další knihy od CH.M. :)

Denaille
06.06.2011 5 z 5

Miluju tento humor. Je to naprostá šílenost, totální kravina, ale právě z toho důvodu se mi to tolik líbí. Tak trochu mi to přípomíná filmy jako V Bruggách, Kiss kiss bang bang nebo Sedm psychopatů... Jednoduše obdivuji ty, kteří z naprosto šíleného příběhu, kde se jedna šílená scéna snaží překonat jinou šílenou scénu, dokáží vytvořit něco, z čeho vám nakonec vyleze šílená komedie vyvolávající záchvaty filosofování...

st.me
26.02.2011 5 z 5

Musím trochu upravit svůj komentář, protože tohle je takový nic neříkající. Po knížce jsem sáhla v průběhu adventu, skoro až na jeho konci, kdy je spousta z nás vyčerpaná, uštvaná, frustrovaná ( ze spáleného cukroví, z dárků, které ještě nenakoupil, z davů v obchodech, z vyprodaného zboží, které jste chtěli dát jako dárek.... nehodící se škrtněte). Po prvních dvou stránkách jsem okamžitě zapoměla na to co mě trápí, co ještě musím stihnout a užívala jsem si tenhle jedinečný a ujetý příběh. Skvěle jsem se bavila a smála, opočinula si a odreagovala se. Jednoznačně doporučuji číst právě! v době adventu!

Skvělá knížka. Četla jsem jí v období Vánoc a díky ní jsem na chvíli zapoměla na shon, šílenství kolem nakupování dárků a pečení cukroví. Udělala jsem si čaj a skvěle si ji užila. Opravdu jsem se moc dobře bavila!

Vánoce humor marihuana zombie andělé horory absurdní humor vánoční příběhy piloti

Christopher Moore
americká, 1957