Použité duše

Charlie Asher je vetešník, lehce neurotický betasamec, otec a také obchodník se smrtí. A nyní navíc zmatený jako všichni ostatní. V San Francisku se totiž záhadně ztrácejí duše zemřelých. Někdo – nebo něco – je krade a nikdo neví, co se s nimi děje. Zdá se, že to nějak souvisí s oranžovým mostem… Parta nesourodých hrdinů se rozhodne záležitosti přijít na kloub. Kromě Charlieho k nim patří další obchodník se smrtí Mátomil Svěží, vysloužilý policista Alfons Rivera, bláznivý vládce San Franciska se svými pekelnými psisky Bummerem a Lazarem, bývalá gotička Lily či poradce z linky pro sebevrahy Severo. Volné pokračování humorné fantasy Špinavá práce o smolaři Charliem a jeho povedené dceři Sophii....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342479/pouzite-duse-1Eu-342479.jpg 4.248

Špinavá práce (2.)

Secondhand Souls (2015)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, XYZ

makemake

čebuju sejr...
...jak moc pořebuješ sýr?
...jako medvěd :D
Myslím, že to vystihuje celou knížku. Pokračování mý milovaný Špinavý práce mi přineslo přesně to, co jsem očekával, naprosto nesmyslně debilní úchylnou knížku, která mě bavila, jako už dlouho nic! Doufám, že mi u ucha zakvílí Bánší, že mi pekelní psi sežerou moje psy a že malá Velká Smrt spolu s Veverčím lidem budou dál čekat, jestli slovo "Koťátko" zabere. :)

alisie

Paralela, která se ke konci knihy objevila, byla možná trochu přitažená za vlasy. Celá problematika sbírání duší se objevila a s koncem druhé knihy zmizela jako pára nad hrncem. Škody na hlavních postavách žádné, vlastně všechno dobře dopadlo, jen malá smrtička mluví jako dlaždič. Knize by pomohla kapku větší svižnost, autor se nakonec neubránil unesení z vlastních slov...

Jizi

Podstatně umírněnější pokračování Špinavé práce, které – v mých očích – na svou umírněnost trochu doplácí. Nemá to ten švih, ten spád, tu slinu - prostě už to není ta flitry posetá kosatka. Mytologií se mísí dohromady až příliš, takže koktejl trošku ztrácí na výraznosti, ale i tak je to furt fajn, oddechové čtení, které rozhodně ani v nejmenší neuráží inteligenci a toho si já cením.

"Ty jsi jeptiška?" zeptala se Sophie.
"Ale zajisté, drahoušku, my všechny," odpověděla sestra.
"Jeptišky v mojí škole jsou protivné."
"Já jsem trochu jiná jeptiška."
"Létající?"
"Ne, ale díky za optání." Sestra zamávala křidélky.
"Tak rajcovní?"
"Nevím sice, co to je, zlato, ale líbí se mi, kam tím míříš. Ne, my jsme spíš jako - jako víly."
"Víly?" Otevřela pusu dokořán a ukázala na prázdné místo ve spodní řadě zubů. "Tak to mi, svině, ještě pořád dlužíte prašule za tohle." (s. 205)

Henry_1986

Ze začátku moc vtipný, utíkalo to, některé věty jsem musel přečíst dvakrát, abych se ujistil, že opravdu čtu něco tak ujetého a nepřehlédl jsem se.:-))) Ale v půlce mi přišlo, jakoby se tomu nějak přetrhlo lano...těžko říct, čím to bylo. Četlo se to dobře dál, ale tak nějak s méně zájmem...proto jen 3 *...za první půlku bych jich dal 5.:-)))

Terie

Ze začátku mi to přišlo až moc "ujetý", ale pak jsem se začetla a dost se mi to líbilo. Určitě si přečtu další autorovy knížky :)

Makropulos

Opět jsem se dobře bavila. Jen snad mám pocit, že první díl se mi líbil o trochu víc.

vodovodnice
24.11.2017

Toto byla moje první knížka od pana Moorea a čte se to velmi dobře, takže plánuji pořídit další knížky :-)
Je to takové lehké fantasy a myslím, že každého nevyhraněného čtenáře tato knížka zaujme.
A překvapilo mne, že se autor nevyhýbá ani zmínění sexu mezi hlavními postavami ( a není to hlavní děj příběhu) nebo dává svým fantasy postavičkám bizarní pohlavní orgány a přesto to není vůbec erotické čtivo :-D
Fascinuje mne jak to autor zapojí do knížky jen tak mimochodem a vůbec to nezavání 50 odstíny nebo něčím podobným.
Moc dobře se to čte a rychle vás to vcucne do děje.

Horalka5
30.10.2017

Po dlouhé době zase skvělá kniha, kterou jsem četla jedním dechem a neustále se u ní smála. Extrémně dobře čtivá a doporučuji! Myslím si, že pan Moore bude mít čestné místo v mé knihovně

MacBara
11.10.2017

Špinavá práce a Použité duše - dobrá zábava a dobře se to čte. A vůbec Christopher Moore - už od Nejhloupějšího anděla se pořád dobře bavím :-)

alfinha2321
15.08.2017

Protože jsem první díl přečetla s nadšením, měla jsem velkou radost, když manžel objevil díl druhý. Navíc jsem nedávno začala plnit čtenářskou výzvu, do které se mi hodí, takže nebylo s čím otálet. A uděluji solidní čtyři hvězdy, protože se mi to líbilo. Sice to pro mě nebyla taková pecka, jako první díl, některé věci nejsou příliš vysvětleny a autor má občas tendence upadat do přílišné obscénnosti, ale celkově to bylo příjemné zábavné čtení a vřele doporučuji všem, komu se líbil první díl.