Špinavá práce

Černohumorná fantasy o ušlápnutém obchodníčkovi, který se stal poslem Smrti. Hrdinou je zakřiknutý starožitník Charlie Asher, submisivní trouba, s nímž jeho okolí, tedy především ženy, hladce postrkují a přesto (nebo spíš proto) ho mají docela rády. Krátce předtím, než jeho manželka zemře po porodu, uvidí Charlie vedle její postele podivného muže, jehož zřejmě nikdo jiný nevidí, brzy potom začne dostávat podivné vzkazy s neznámými jmény a čísly a lidé v jeho blízkosti začnou podezřele často umírat. Z knihy, která přijde poštou, vyplývá, že si ho kdosi zvolil, aniž se ho ptal, za jednoho z poslů Smrti, jejichž úkolem je odebírat a střežit duše zemřelých. Charlie postupně zjišťuje, že nemá na vybranou, že existuje jakýsi děsivý podzemní svět, jemuž je třeba se bránit a také, že ani jako Posel smrti nepřestává být submisivním troubou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14978/big_spinava-prace-RdD-14978.jpg 4.2261

Špinavá práce 1.

Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: , BB art

A dirty job, 2006

Kniha Špinavá práce

PetrCepek

Od téhož autora jsem nedávno četl Nejhloupějšího anděla a byla to parádní jízda jako při marihuanovém tripu s chechtotem na každé druhé stránce. Naopak Špinavá práce mne rozesmála nanejvýš čtyřikrát. Když jsem se tam posté dočetl, že hlavní hrdina je beta samec, stal jsem se na tuto nadužívanou informaci značně alergický. Navíc nejrůznějších "výpůjček" odjinud - například z Burtonova filmu Beetlejuice či Gaimanova komiksového Sandmana - je zde opravdu požehnaně. Není holt každý den posvícení.

Allys
21.09.2021

Námet knihy sa mi páčil. Príbeh sa čítal dobre, bolo tam plno vtipných, absurdných a občas aj trochu morbídnych situácií. Môžeme si všimnúť aj vývoj hlavnej postavy Charlieho, ktorý sa na začiatku bál snáď aj vlastného tieňa a ku koncu bol odvážny a akčný. Jeho dcérka bola úžasná, rovnako aj jej pekelní strážcovia a slovíčko "koťátko".
Super boli aj teórie o alfa a beta samcoch :-D Čo sa mi však páčilo menej, že príbeh mal hlavne ku koncu, viac slabších pasáží, ktoré mi prišli zbytočne zdĺhavé. Časté opakovanie podobných situácií a záver mi tiež úplne nesadol. V každom prípade je to príjemné oddychové čítanie pre každého, kto vyhľadáva podobný typ humoru.

petr_
21.07.2021

Téma mi připadalo být zajímavé, ale jeho zpracování už bylo horší. Zejména mi přišla nedostatečné vysvětlení motivace aktérů, proč dělali co dělali. Kdo se stane luminátem, mě došlo už v třetině příběhů. Nejzábavnější mi na knize přišly popisy příhod se psy a jejich exhibice se saponáty.

SputnikV
11.07.2021

poněkud zdlouhavé

soukroma
27.04.2021

Asi na fantasy opravdu nejsem stavěná, a toho (černého) humoru tu bylo pramálo (anotace zase lže: "legrační a vtipný, doslova k popukání"???) - spíš velmi dojemný začátek, neuvěřitelný beta samec a rychle rostoucí miminko-holčička, v podivuhodném vetešnictví v podivuhodném San Franciscu plném podivuhodných lidiček a přízraků.
Čtení opravdu ne pro mě: celou dobu jsem se sama sebe ptala, proč to vlastně čtu, a ještě více se mi stále vnucovala otázka, co v "aktualizovaném 2. vydání" muselo být přepracované oproti 1. Dospěla jsem k nepříjemnému názoru, že 2. znamená 2x tak dlouhé... (skoro - 368 stran versus 520 v mnou čteném novém vydání!, sice příjemně velká písmena, ale jinak těžká kniha zbytečně tlustá...a opravdu neskutečně dlouhá). Takže jsem vcelku oprávněně zvládla jen půlku.

Mája873
14.04.2021

Záchrana duší před tajemnými bytostmi skrývajícími se v kanalizaci, pekelní psi kerberové, pravda o tom, kdo je vlastně nový velký Smrť...nemohla jsem se od čtení odtrhnout, obsahovala všechno co dobrá knížka má mít napětí, humor a hezký závěr.

Blanche77
22.03.2021

Skvěle napsané. Černý humor prostě miluju :-))

vodovodnice
28.01.2021

Já si omylem nejdříve přečetla druhý díl. A pak jsem si dodatečně sehnala i ten první.
Musím říct, že mne špinavá práce hodně vtáhla a asi tak od půlky jsem měla problém knihu odložit.
Je to velmi ulítlá kniha, ale občas mě tam rušili ty "postelový" chvilky, asi to tam patří, ale na mne to působilo, jako kdyby jste si četli pohádku o šípkové růžence (a princ na princeznu při pohledu na její poprsí tasil svůj penis).
Asi to sem patří, ale mě ty postelové chvilky, trochu rušily, ale to je drobnost.
Celá kniha je pro mne skvělé fantasy počtení, je to akční, rychle odcejpá, vtáhne to do děje a je vtipná.
Takže celkově kniha skvělé čtení.