mareksevc mareksevc komentáře u knih

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

táto kniha ma jednu velku smolu a to tu že Beznadej je jedna z najlepšich knih od Kinga a ludia ich preto porovnavaju vedla seba, ked si odmyslim rovnaké mena postáv tak je to velmi dobrá paralela ku knihe Beznádej, akési predjedlo ku fantastickej Beznadeji ktora je za mna asi top kniha od Kinga, každopadne ma Strážci prijemne prekvapili a zabavili a 4 * su akuratny počet

07.01.2022 4 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur C. Clarke (p)

nadčasové čítanie

24.11.2021 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

krvavé, surové, tajomné, iné a zároveň Kingovské , 5 z 5

16.11.2021 5 z 5

Bojoval jsem u Kyjeva Bojoval jsem u Kyjeva Josef Frais

fajn čítanie, skoro až autentické

13.11.2021 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

vela myšlienok nadčasových , mne osobne nesadol štýl písania bol v tom trochu chaos

02.11.2021 3 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

kúsok iné ako poznám od Kinga ale o to lepšie

14.10.2021 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Shawshank 5*, žiak 4* , telo 5*, dychanie 4*
telo bolo uplne skvele, pripomenulo mi to knihu temne leto !

02.10.2021 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

plnohodné pokračovanie, druhá polovica knihy velká bomba

19.09.2021 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

plný počet už len za HMLU, na tuto temu by som vedel od Kinga prečítať celu knihu, ostatok poviedky extra kvalita !

21.08.2021 5 z 5

Klec duší Klec duší Adrian Tchaikovsky (p)

3,5 * Klec duší je uplne iná kniha ako všetko, čo som doteraz čítal, číta sa velmi lahko a začiatok je urobený velmi dobre, postupom čítania ale dej zašne robiť odbočky až sa sám zapletie, koniec mi prišiel velmi slabý, ale stratou času by som to nenazval, svet knihy ma velký potencial, resp keby vyjde pokračovanie by som po nom určite siahol

19.08.2021 4 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

obstojné pokračovanie, ak sa vám páčila jednotka tak dvojka neurazí , za mna to rozhodne nebola strata času, a osobne by som prijal dalšiu knihu z univerza triffidov !

25.07.2021 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

objavené vdaka tejto stránke ! neskutočne nadčasová kniha, dobu predbehla snad o 50 rokov . Posledných 60 strán som si vychutnal najviac a určite siahnem po pokračovaní , samotná myšlienka konca sveta v tejto podobe je fascinujúca

12.07.2021 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

jedna z top 10 kingoviek ,, mňa osobne to zaujalo od prvej stránky a je tu všetko čo King tak dobre vie , hlavne ten boj dobra a zla

27.06.2021 5 z 5

Útek do pekla Útek do pekla Juraj Šebo

informačne super, ale v kapitolách je podla mna dosť chaos ale som rád že niekto otvoril a spracoval tému rodáka z BA ktorý sa stal uspešnym vojakom

19.06.2021 3 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

prvá polka knihy naozaj výborná , svet ktorý Kulhánek popísal by si zaslužil aj filmové stvárnenie , druha polka a záver neurazili , nad knihou som ešte par dni premyšlal ako to cele autor myslel

19.06.2021 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

začiatok výborný , stred a koniec neurazia

16.05.2021 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Prvá polka knihy mi prišla dosť pomalá a do čítania som sa občas nutil ale potom sa rozbehlo do klasického Kinga, myšlienka zato výborna , vydržať pomalší začiatok a dočitať sa ale oplatí

28.04.2021 4 z 5

Žiarenie Žiarenie Stephen King

po dlhej dobe kniha pri ktorej čitani v noci som sa musel občas pozrieť okolo seba , len tak pre istotu. Zároveň vyborna psychologická sonda , klobuk dole pred autorom

04.04.2021 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

krásna kniha, dojímavá King v jeho vrcholovej forme

23.03.2021 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Detektívky nemusim ale Kingovi som dal šancu a nelutujem

19.03.2021 4 z 5