mareksevc mareksevc komentáře u knih

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

zo začiatku keby nevidím autora knihy tak poviem že to je jasný King pri plnej sile , knihu by som určite radil medzi kingovky ktore si treba prečítať , akurat rozdelenie kapitol a časti bolo viac dynamické - aspon vo vydaní z roku 2013 . Mladý King sa podaril a som zvedavý na jeho ďalšie práce

19.04.2023 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

3,5 * ocenujem prepojenie historických realii s príbehom ako aj atmosféru Londynu z čias Jacka R . Kniha asi skvele sadne mladým dámam , na mna tam bolo dosť vela slečinkovského balastu a dvorenia - aj ked to patrilo k dobe ale ako celok vcelku fajn - kategoricky young adult jednoznačne
P.S zo zvedavosti asi aj siahnem po dalších dieloch

12.04.2023 3 z 5

Do pekel Do pekel Nicholas Sansbury Smith

na toto som sa tešil a nesklamalo - super prostredie a nápad , knihu je kategoricky skor young adult , dufam v dalšie diely !

06.04.2023 4 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

začiatok Kingovsky pomalší ale neskôr už klasická jazda , kniha je podaná dospelejšie a menej rozprávkovo ako talizman ale tomu úplne chapem kedže Jack je sám dospelý , nemalo to v sebe emociu ako talizman - až teraz si uvedomujem ako dobra kniha talizman je ale čierny dom nesklame, neurazí - aj ked na 5* to nieje :-)

28.03.2023 4 z 5

Led Led Pavel Korněv

3,5 * zaujimavé prostredie a atmosféra , knihe hy pomohla odtučnovacia kura , skratiť pasaže kde postava ide z bodu a do bodu b, taktiež ako spominalo viac ludi - mapa uzemia a popis frakcii , postav je extremne vela a vela krat sa čitatel stráca ale ako celok, hlavne druhá polka knihy ma pekny spád aj dynamiku

16.03.2023 3 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

zaujalo od prvej strany , výborné stupnovanie napätia , zaujimavé prostredie aj celkový nápad s kliatbou

08.03.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

výborný diel , kvalitatívne ako jednička , dufam že budu preložene aj dalšie 2 knihy ktoré vyšli - jedná sa o 5 dielnu seriu

03.03.2023 4 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

príjemné prekvapenie, hlavne fajn atmosféra od začiatku a miestami som mal dokonca aj drobny pocit strachu , nelutujem a odporučam i ked Kingovku nečakajte

23.02.2023 4 z 5

Oddíl Oddíl Nick Cutter

miestami citíť inšpiráciu Kingovkami ale nenazval by som to bezduché opakovanie , kniha sa číta velmi dobre začiatok mal uplne super desivu a nechutnu atmosferu ale potom som si zvykol, ale jesť som chuť pri čitani nemal :-)

13.02.2023 4 z 5

Moje třicetiletá válka Moje třicetiletá válka Hiró Onoda

silný príbeh človeka z úplne inej doby - klobúk dole pred týmto pánom

05.02.2023 4 z 5

Zakliaty kláštor Zakliaty kláštor Juraj Červenák

moja prvá kniha od Čevenáka , niektoré pasáže velmi dobre napisané , ocenujem použitie staršieho jazyka , naštudovania historie a fakt že sa dielo odohráva na našom uzemi , celé je to vytvára zaujimavý komplex - tešim sa na pokračovania

05.02.2023 4 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

velmi slušný diel a solídne zakončenie podarenej série

01.02.2023 4 z 5

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

oproti opatrnému prvému dielu to nabralo slušné otáčky , neostáva nič iné ako siahnuť po 3. diely

26.01.2023 4 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

zaujimavý svet aj hlavná postava , som zvedavý na pokračovanie

20.01.2023 4 z 5

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

super námet , velmi slušná atmosféra, niektoré pasáže mi pripomínaju Kingove práce , ako celok fajn čítanie - odporúčam

15.01.2023 4 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

jednotka mala pre mna väčší wow faktor ale pokračovanie slušné

08.01.2023 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

jednoduché ale pútavé čitanie, pokračujm dalej !

02.01.2023 4 z 5

Stanovište 2 Stanovište 2 Dmitry Glukhovsky

nuda to nieje , ale trošku tomu chýba iskra

31.12.2022 3 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

zaujímavé prostredie a čítanie, inak by som odprisahal že knihu pisala žena, autor (muž) vedel veľmi dobre popísať ženské pocity

03.11.2022 4 z 5

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

sociálna sonda do spoločnosti a jej úpadku , mimoriadne dobrá kniha na zamyslenie , výborná dynamika - prvá časť vs druhá časť . značne nadčasové na rok v ktorom táto vec vznikla , možno by to mohlo byť aj povinné čítanie

15.10.2022 5 z 5