Válečník

Stará tajemství vyplula na povrch a přinesla s sebou zkázu pro celý lidský svět. Max Bronštejn se svou tankovou rotou v poslední chvíli opouští krvavou řež bratrovražedného boje dříve spřátelených armád a snaží se probít zpět do civilizace, aby přinesl záchranu, nebo alespoň naději na ni. Jediná cesta vede oblastmi, kde magie proměnila vše živé i neživé, kde člověk bez ochrany masivního pancíře nemá nejmenší šanci přežít. V zádech má tisíce pronásledovatelů vedených čaroději – pohrobky dávné minulosti. Na hrstce odhodlaných závisí osud světa lidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488212/big_valecnik-RTy-488212.jpg 4.287

Kniha Válečník

Tamten
dnes

Třetí díl již nepřináší žádné zásadní překvapení, ale je napínavě napsané a rychle odsýpá. Lze jej tak považovat za důstojné uzavření této trilogie.

mareksevc

velmi slušný diel a solídne zakončenie podarenej série

JSmerda
05.11.2022

(+ SPOILER) Chtěl jsem zkusit nějakého nového autora a tato kniha mě zaujala. V knihkupectví jsem však nedokázal zjistit, který je to díl a ze které série. Až doma jsem objevil, že je to třetí díl série :D. Neodradilo mě to a přečetl jsem.
Bohužel mě kniha nenadchla. Možná je to tím, že autor vystřílel nápady v prvních dílech a tak mu na poslední díl zbyly síly jen na neoriginální hrdinskou road movie. Hlavní hrdina celou knihu stále jede a občas se postaví protivníkovi. Kamarádi umírají, ale jeho není možné zabít. Nakonec se postaví obrovské přesile a zvítězí. Svět je zachráněn. Hurá. Čekal jsem víc.

zdenek2944
21.09.2022

No, tak já nevím. Četl jsem celou sérii dvakrát. První díl, super. Druhý mi přišel spíš jako výplň. Třetí a konec, spíš zklamání. Respektive jak tu někdo psal, zasloužilo by si to čtvrtý díl.
Hrozně mi vadil přechod mezi díly, v prvním najednou konec, v druhém už skoro nezmiňují Weblera a minulost, třetí je spíš jak Pán prstenů, pořád se někam jede, bojuje, odpočívá.
Obecně, a to mám pana Žambocha fakt rád, knížky jako Predátoři, Zakuti v oceli, tahle série je v podstatě to samé. Outsider, dostane se na pozici, má štěstí...no hodně, postupuje, potká osudovou ženu. V Predátorech a v téhle sérii mu to vyjde, v Zakutích v oceli ne. Ale přijde mi to prostě jako stejná šablona, jen s jinými reáliemi.
Pořád je to čitelné, a dost, jen mi tam chybí ten drive, co má u Baklyho a Koniáše. Nebo CR. Rád si přečtu znovu v budoucnu. Ale celou sérii bych hodnotil jako slabší ve výsledku.

olle3
17.09.2022

Už mi přijde trochu ohrané, jak neustále Žambochovy knihy vychvaluji, ale když ono kritizovat v nich není co. Max Bronštejn je skvělý, stejně jako jeho věrní přátelé a vojáci pod jeho velením, stejně jako celý magií prosycený svět a jeho zákonitosti… a stejně jako jejich tvůrce. Postava, která se s ničím nepáře, má pro strach uděláno, ale je skromná, má fištrón a smysl pro spravedlnost, se povedla. A ten konec? Epilog mě zanechal s vyraženým dechem tupě zírat do zdi a ještě dlouho po dočtení si ho v hlavě přehrávat.

berry1009
28.08.2022

Slušné zakončení celé série. Dobré pasáže se střídají s nudnějšími, tajemno ale zůstává a udržuje čtenáře v pozoru. Nutno však podotknout, že neodsahuje kvality předchozích dílů.

Mergirus
05.08.2022

Jsem moc ráda, že jsem se k téhle sérii dostala. Ale pro budoucí čtenáře doporučuji začít Seržantem. Ve druhém díle se autor k němu neustále vrací. V tomto díle je spousta záhad vysvětlena.

zbuy
25.07.2022

Hezké zakončení příběhu, závěr možná zbytečně uspěchán. Poutavé čtení.