Kapitán

Lidské armády, vojáci i čarodějové, desetitisíce mužů – všichni vybavení tou nejmodernější a nejničivější technikou, postupují do Pustiny na území, kam lidská noha už stovky let nevstoupila. Max Bronštejn se jako velitel průzkumného tankového oddílu musí vypořádat jak s nástrahami magií pozměněné reality, tak i se smrtelně nebezpečnými nepřáteli, které si udělal doma, v obydleném světě. K tomu všemu se soukolí válečné mašinérie postupně zadrhává, jak do něj někdo, nebo něco, sype písek. Lidská civilizace se najednou nejeví tak mocná a neotřesitelná, jak o tom byli všichni ještě nedávno přesvědčeni....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482006/big_kapitan-Knx-482006.jpg 4.335

Kniha Kapitán

Taurian

Oproti Veteránovi to bylo výrazně lepší. Druhá kniha ze tří měla (aspoň pro mě) trošku a zbytečně táhlej začátek, ale zavčasu to přešlo do akce a po zbytek knihy už to frčelo po prdeli a užil jsem si to. Po tomhle kousku se nebojím toho následujícího, kterej vyhlížím dalekohledem..)
Zpočátku jsem si chviličku musel zvyknout na to, jak se z Maxe stal najednou ostřílenej velitel, jistej v kramflecích, ale to nijak nevadilo - každej se nějak vyvíjí a "keptn" zaplať pán bůh dobrým směrem! .)

Pigleti

Druhá kniha mě pořád zcela nevtáhla, tak jak to jindy Žamboch dokázal, že svět okolo přestal existovat, ale...
...je to dvojka, čekám velkou gradaci u trojky! :D Nové postavy se mi rozhodně líbí, jen škoda, že se jim nedalo více prostoru ( například H. Brecht má z mého hlediska velký potencionál:).
Vývoj charakteru M. Bronštejna jde správným směrem a to, že se vlastně za celou knihu velké akce nedočkáme, mě kupodivu ani nevadilo. Šlo spíš o dávání souvislostí do správných kolejí, aby se vláček na konci rozjel?!

Racek213

No, jedna z lepších jeho knih, poslední dobou tak nějak moc vykrádal sám sebe i jiné. Ani se mu nedivím, už je to někdy jen mašina na romány... ono vymýšlet si něco originálního nejde vždy a všude. V téhle sérii se přece jen odtrhl od recyklace a shodou okolností vyšel se seržanta. Nebylo to špatné a nenudil jsem se. Konec konců, není to kniha pro výchovu nového, tentokrát třeba kapitalistického ekozelenotero člověka, ale pro zábavu. Ono jí moc kolem už nevidíme, že. Tak jo, ještě nevyhořel a je to dobře. Howg

PetrCepek

Hm. Nic moc. V posledních cca šesti letech se Miroslav Žamboch ve své tvorbě nadchl pro cimrmanovskou frustrační kompozici, tedy pro pravidelné střídání prvku očekávání a prvku zklamání. V knize Kapitán tuto kompozici důsledně uplatňuje přinejmenším na prvních 300 stránkách. Závěrečná část je naštěstí zajímavější a postava plukovníka Brechta určitě čtenáře potěší. Možná až natolik, že si koupí i poslední díl trilogie. Maně sním o tom, že si Miroslav Žamboch po dopsání této trilogie vzpoměl na své první skvělé knihy, posypal si hlavu popelem, vypustil z rukopisu všechen uměle natahovací balast a namísto tří dílů (celkově o cca 1350 stranách) nabídl čtenářům pětisetstránkový svižný román o Maxi Bronštajnovi, který by se kvalitou, napětím a nápady vyrovnal Seržantovi, Na ostřích čepelí, Dlouhému sprintu nebo prvním příběhům o Baklym. To by byl pro čtenáře po drahném čase úžasný zážitek! Jenomže takové ambice bohužel pan autor zřejmě hodil za hlavu, neboť by to nebylo finačně až tak zajímavé :-(

pobijecmuch

Při vší úctě k autorovi, mně tato série nijak moc neoslňuje. Při čtení druhého dílu jsem se dokonce chvílemi i nudil. Spád a děj se vlastně odehrává až na posledních 80 - 100 stranách. Každý, ale může mít názor jiný a postačí mu obyčejné fádní popisování cest po Pustině.
A když se stalo zvykem, že se tady děkuje různým vydavatelům a autorům za zaslání výtisku, tak i já rád poděkuji. Děkuji sousedovi Ferimu za zapůjčení této knihy. :-)
To be continued…

Afrodedek
31.12.2021

Výborná věc!!! Po dočtení Kapitána jsem hned znovu rozečetl Seržanta, protože si už nepamatuji, jestli v těchhle nových 2 dílech nejsou nějaké zajímavé odkazy na nultý díl, které by stály za osvěžení. Mimochodem, nevíte jak se má jmenovat poslední díl?

jennefer
30.12.2021

Druhý díl už nemá moc vlažných míst. Vlastně je místy dost horko... Výrazně lepší než jednička. Takže rychle díl třetí!

Tekken
28.12.2021

(+ SPOILER) Také vam utkvěla v hlavě nenápadná věta při pitvě Rice? "Jedno z chapadel mne zasáhlo do paže, jako bych skrz uniformu dostal injekci."