Led

od:


KoupitKoupit eknihu

Příhraničí. Drsné a nepřátelské místo, které už nepatří do našeho světa, ale ani do toho druhého. Místo, kde po celý rok panuje zima a krutý mráz a vládnou mu vlčí smečky. Místo, kde se problémy řeší olovem a magií, a pouhé přežití stojí obrovské úsilí. Zvlášť když na vás uspořádají nelítostnou štvanici… Vy stále věříte, že sibiřské gulagy byly nelidsky kruté? To jste asi ještě neslyšeli o Příhraničí… Teď máte šanci se s ním seznámit. A pokud máte slabost pro akční příběhy alá Žamboch, je rozhodnuto!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245243/prihranici-led-J3H-245243.jpg 3.890

Série:

Příhraničí (1.)

Orig. název:

Лёд (2005)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Přidat komentář
Peleus
21. června

Zklamání.

Zajímavý rozjezd následovaný tunou balastu, kdy se nic neděje a kdy není nutné pamatovat si ani jména hrdinových společníků, jelikož za chvíli stejně zařvou. K tomu přidejme filozofování u vodky a akční pasáže ve stylu Miroslava Žambocha, přičemž hrdina je zcela nezničitelný, tudíž o něj nemáte ani trochu strach.

Bohužel mě autor nepřesvědčil k pokračování četby jeho pentalogie. Poohlédnu se jinde.

koprolda
09. března

Tahle kniha pro mě byla trochu zklamáním, asi jsem se na ni příliš těšil. Líbil se mi celkem komplexně vymyšlený svět i to jak se do něj hlavní hrdina dostal. Skvělá akce která vás dokáže vtáhnout, se kterou autor nešetří a i tak je stále originální. Bohužel zasazeno do velmi slabého příběhu. Většinu děje se snaží hlavního hrdinu někdo zabít a on, na rozdíl od čtenáře, neví proč. Nějak se nedokážu zbavit pocitu že někdo vzal dobrý nápad na knihu a naředil ho tak aby vznikla pentalogie.

trudoš
07.09.2017

Pavel Korněv má sice hezky propracovaný svět, ovšem že by jej dokázal využít pro zápletku, to už mi nepřišlo. Ono je vůbec pro Rusy příznačné vysvětlovat, co jak funguje, ale když přijde na děj, je to zpravidla jednoduchá road movie, prokládaná popíjením vodky a disputacemi o životě, vesmíru a monstrech. I zde je základním kamenem v podstatě jen to, že hrdinu se snaží někdo/něco zabít a on proplouvá podivuhodnými kulisami, ve kterých se stírají hranice mezi fantasy a sci-fi. Problém je, že protentokrát nějak nezaklapávaly jednotlivé epizody smysluplně do sebe. Je fajn, že se pořád něco děje, ale když chybí vysvětlení proč, pozornost dokážu udržet jen po určitou dobu. S tím souvisí i zbytečné množství bohatýrských postav, které průběžně přicházejí a odcházejí, aniž by člověk měl představu, kdo je podstatný a kdo ne. Přičemž je otázkou, zda v tom měl vůbec jasno i sám autor. Závěrečné vyložení karet je pak tak strašně pofidérní, až mi v rámci celkového rozsahu přišlo malinko směšné.

Bergelmir
07.08.2017

Výborná kniha pro fanoušky post-apo či stalkera.

BredyBredos
23.05.2017

Nevim jestli je Jaroslav2770 pacifista nebo má nějaký jiný duševní problém. Ale kniha je naprosto skvělá, rozhodně koupim i další díly. S hlavnim hrdinou Ledem jsem se naprosto ztotožnil, chapu jeho myslenkove pochody, chovani atd. Skvěle se čte a příběh má spád.. rozhodně doporučuji všem kteří hledají něco originálního

Azmodan
02.12.2016

Prostředí mi připomíná fantasy prostředí zaklínače, amulety, kouzla, vlkodlaci...jen ty vlkodlaky nezabíjíte stříbrným mečem ale kalašnikovem.

Kniha na mě působila jako sbírka příhod splácnutých do jedné knihy. Akce střídá akci a tak to občas dobře utíká, jen to (ne)plyne od nikud nikam a občas jsem měl pocit, že autor psal jen proto, aby psal.

Závěr pak připomíná kapitolu, při jejímž psaní vydavatel vytrhl autorovi knihu z ruky se slovi "už píšeš dlouho, vydáme to" a na argument, že to ještě není dopsané prostě nereagoval.

Kniha úplně špatná není, nicméně v seznamu mnou doporučených knih by určitě nefigurovala

jockel
29.11.2016

Překvapilo mě spojení střelných zbraní a kouzel.
Dobrá oddychovka, dobře se čte.

marapavelka
16.10.2016

Kniha má celkem spád, akce je dostatek. Příjemné čtení trochu kazí jen odfláknutý závěr. Dalšímu dílu dám určitě šanci.

Tomislav
24.09.2016

Zatím jsem asi v půlce, ale neskutečně mne štve překlad! Když čtu výrazy jako odtama, tudyma, hokna, valili elektřinu nebo chodili po venku, mám husí kůži. To v překladu nemá co dělat, nechápu jak to mohlo projít korekturou. Silně mi to kazí pocit z četby...

Hadati
21.05.2016

Do Příhraničí se dá dostat z Ruska, když máte tu smůlu a překročíte tu neviděnou hranici. Je to totiž jednostranná jízdenka. Tento svět je nepřívětivý, a to nejen kvůli téměř neustálé zimě a sněhu, ale i kvůli jejím nadpřirozeným obyvatelům a všudypřítomné magii. Kromě několika osad všude číhá smrtelné nebezpečí. Led je jedním z nedobrovolných obyvatel této země, kdy už tak těžký život mu je zkomplikován ještě více, když se ho různí lidé a lidské frakce začnou snažit zabít. A on neví, proč.
Při sledování osudů hlavního hrdiny se nezastavíte. Led je druhem hrdiny, který by se dal přirovnat k postavě Bruce Willise ze Smrtonosné pasti. Obyčejný chlápek, který v sobě skrývá tvrdé jádro, a který jde od jednoho drsného střetnutí do dalšího. Neustále schytává rány, ale o to více je rozdává. A vždy, když už si myslíte, že je příliš odrovnán, než aby cokoliv dělal, tak se opět zvedne a znovu čelí novým a novým nepřátelům.
Svět jako takový je i přes věčné nánosy sněhu zajímavý a hrdina je charakterní, přestože není svatoušek. Příběh je však příliš přímočarý a neustále se opakující potyčky po chvíli znudí. Knize by určitě pomohlo, kdyby se Led dozvěděl dříve než na konci knihy, proč ho vlastně všichni pronásledují. Namísto toho však většinu knihy tápete stejně jako hrdina. A pokud uděláte tu chybu, že si přečtete oficiální anotaci na zadní straně obálky knihy, pak přijdete i o potěšení z objevování důvodů, proč je hrdina pronásledován.

Eyghon
29.03.2016

Vynikající. Akce proložená mágy, čaroději, AK47, bojem proti lidem, vampýrům a jiným dobytkům v Příhraničí, kde se náš svět propojuje s jiným. O zápletce si na rozdíl od jaroslava2770 myslím, že je výborně vymyšlená a určitě půjdu i do dalších dílů.

Vé-Vé
17.02.2016

Zklamání, bída a mráz. Děs. Nemůžu uvěřit, že jsem byla schopná "to" dočíst.

Začátek vypadá moc slibně, ale pak se prostě něco stane a je to jako úplně jiná knížka. Poslední kapitola je dobrá, ale nemá šanci zachránit celek.

Škoda

tony64
16.02.2016

Ja nevim...Nebylo to tak spatne,ale neco tomu chybelo,nebo spise prebyvalo.Bylo tu hodne ruskeho jazykoveho folkloru a narazek na stare casy v dobrem i zlem.A ta neunavna snaha snad vsech ruskych spisovatelu (ale i ceskych) stale vice zlidstovat hlavni hrdiny a poukazovat na jejich "normalnost"-viz. piti veder vodky,ci piva,soudruhovani,citove problemy,ktere nemaji s dejem co delat,rozmelnovani pribehu na popisy skupinovych polemik o politice.
Presto dobry napad,pekny zacatek a to je vsechno.

STARKAN
20.01.2016

Po krátkém akčním rozjezdu následuje potloukání se hlavního hrdiny jedním z měst světa Příhraničí jménem Pevnost. Celou první polovinu knihy autor popisuje setkávání hlavního hrdiny Leda neboli Kluzkého s ostatními postavami. Snaží se zde nastínit politické fungování světa, seznámit čtenáře s jednotlivými frakcemi a jejich rolemi v tomto fantastickém světě. Přesto že je dobrodružství hlavního hrdiny proloženo sem tam nějakou akcí, považuji tuto pasáž za celkem obtížnou, hlavně z důvodu velkého množství vedlejších postav, ve kterém jsem se ztrácel. Druhá polovina knihy je doslova nabita akcí, které se střídají doslova ob stránku. Celkově se mi kniha líbila a splnila to, co od tohoto žánru očekávám. Těším se na druhý díl.

jaroslav2770
16.01.2016

Horsi slataninu jsem uz dlouho necetl.
- Zapletka a dejova linie naprosto debilni, zbytecne detailni popisy uplnych banalit, zatimco dulezite veci si clovek musi domyslet.
- Dialogy jsou asi poznamenane prekladem.
- Akcni sceny jsou sepsane obstojne, ale to knihu rozhodne nezachrani.
- Musel jsem se premahat abych to docetl, byl jsem zvedav jestli i zaver bude tak dementni jak cely pribeh...no a prekvapeni se nekonalo.

Knihu rozhodne nedoporucuji, jak je tlusta tak je mizerna....

JamieJ
09.01.2016

Povedená kniha, jen prostředí mi přijde poněkud neobjasněné a chvílemi jsem se ztrácel v tom, kdy hrdina sní a kdy ne.

roso.mak
09.01.2016

Dost bylo upírů s rozněžnělým srdcem, je tu sníh, mráz a Led. A taky spousta olova.

Nemohu si pomoct, tahle kniha mě chytla. Jsem fanda záhadně ztracených světů a drsných hrdinů, kteří nepíší básně a nevzdychají po křehotinkách.

pobijecmuch
16.12.2015

Na tuto knihu jsem se moc a moc těšil. Bohužel moje očekávání nesplnila. Nemůžu říci, že je vyloženě špatná, ale po dějové stránce hodně slabá. Do poloviny tohoto fantasy se vlastně nic neděje a neustále čtete nějaké dialogy hlavního hrdiny Leda, které děj nikam neposunou. Postrádal jsem více akce a překvapení, které hodně chybí pro každého skalního čtenáře tohoto žánru. V současné době už byl vydán i druhý díl série Příhraničí, tak snad se o Ledu dozvíme něco více. Dám tomu ještě šanci.

witko
24.09.2015

Poměrně zajímavý svět, téměř akce střídá akci a hrdina co si získal mé sympatie. Určitě si přečtu další díly.

orson
10.08.2015

Také jsem na knihu narazil spíše náhodou a docela mě v těch vedrech, co teď panují, chytila. Moc zajímavé prostředí, dobře vymyšlený svět, snad jen v těch postavách a skupinách jsem se trochu ztrácel. Každopádně čekám na další díl.

Jiří44
14.07.2015

K téhle knize jsem se dostal zcela náhodou a musím říct, že takovou kvalitu jsem opravdu nečekal. Přístup "pokud nebyla akce na předchozí stránce, tak bude nejpozději na další" je tak stupidní, až je roztomile zábavný. Autor se navíc neopakuje a i ve sto první potyčce přijde opět s nějakým novým nápadem. Až se skoro obávám, že taková nápaditost a čtivost mu těžko může vydržet celou údajně pětičlennou sérii. No ale rád se nechám překvapit...

ZloIzzyk
31.05.2015

Tak po dlouhé době byla tahle kniha opravdu pecka.
Klidně s čistým svědomím bych si ji přečetla znovu, kdybych na svém rozsáhlém seznamu neměla i jiné knihy. Velice mě tato kniha zaujala nejen klasickým postapo světem, sci-fi bojovníky, ale také magickými výjevy. Tak blízko smrti a přitom tak daleko. Velice strhující příběh patroláře Leda či také Kluzkého. :-)