Veterán

Expanze lidské civilizace před staletími nastartovaná Velkým seržantem opět pokračuje, lidé se naučili lépe využívat magii i potenciálně nebezpečnou techniku; potřebují novou úrodnou půdu nekontaminovanou magií, nové zdroje surovin. Začíná vojenská invaze do liduprázdné a neznámé Pustiny prosycené syrovou, nebezpečnou magií. Lidský um a technika proti živlu deformujícímu, ovlivňujícímu vše živé. Max Bronštejn je obyčejný voják, velká slova a hesla pro něj mnoho neznamenají. Chce jen přežít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477332/big_veteran-VpM-477332.jpg 4.317

Kniha Veterán

PetrCepek

Žambochův Seržant patří mezi mé nejoblíbenější knihy. U jeho volného pokračování s názvem Veterán jsem měl zhruba do poloviny nepříjemný pocit, že opětovně mám tu čest s nějakým "veledílem" z Mistrovy slabší produkce posledních cca šesti let, korunované dvojdílnou nesmyslnou nastavovanou kaší s chudákem Baklym v hlavní roli. Naštěstí byla druhá polovina Veterána o fous lepší, nicméně víc než za tři hvězdy zatím dát nemohu. Uvidím, zda pokračování s názvem Kapitán čtenáře potěší a zároveň pozve k závěrečnému Válečníkovi nebo naopak nabídne jen samou zručně napsanou vatu, kterou mne na nějaké "to be continued" už nenaláká. Nechám se překvapit.

HNEDOOCKA

Výborné, ještě že další díl má být brzo

Nooxly

Jsem Žambochův skalní fanoušek. Přečetl bych od něj i kuchařku. Nicméně Veterán není jeho TOP. Ačkoli čtivé, děj se trochu vleče, ne vždy rozumím pohnutkám hlavního hrdiny a vadí mi neukončenost tohoto prvního dílu. Bez pokračování to prostě nejde, takže se těším na další 2 díly a pevně věřím, že vše bude gradovat, jak jsme u Mirka zvyklí.
Myslím, že hodnotit samostatně knihu nelze a bude to možné až jako celou trilogii.

Churchill

asi by mi to mnohem více sedělo jako JFK po restartu série... další díly samozřejmě koupím, ale Bakly/Koniaš/Ducatti jsou prostě jiná liga

pobijecmuch

Super autor, ale špatná kniha.
Toto bylo hodně slabé. Směska deníčku vojáka základní služby, boje mafie jako v době americké prohibice v 30. letech a trocha nevkusné magie z Bradavic.
Souhlasím s předchozím komentářem martin6849. Ten konec knihy je zřejmě úlet vydavatele. Chceš vědět více, tak si zaplať. Horší jak novácký seriál na voyo.
Jsem hodně zklamaný a nevím zda ještě bude avizované To be continued…

orson

Jako dobrý, ne že ne, však je to Žamboch! Ale Koniášův svět se mi líbí více. Pro jistotu jsem si před touto knihou přečetl ještě znovu Seržanta :) Jen mě pak trošku naštvalo, že to je jen první díl ze tří a kdo má pořád čekat na pokračování!

Planin

Cast trochu podobna na Led od Kornejeva, ale jinak se uz tesim na pokracovani

martin6849

Špatné. Bohužel jsou Žambochovy knihy horší a horší. Tohle je takový kočkopes, který se odehrává napůl ve městě a napůl v armádě a ani jedna z těch částí není extra zajímavá. Postavy taky nejsou nic extra, hlavnímu hrdinovi není proč nějak držet palce.

Navíc už to bylo na jednu knihu asi dlouhé a vydělávat je třeba, takže je děj useknutý bez jakéhokoliv zakončení nebo předělu. Prostě člověk čte a najednou je na další straně "pokračování příště". Za tohle teda palec a hvězdička dolů. Až nemám chuť si nějaký další díl kupovat. Rozdělení do více dílů klidně, ale takhle necitlivě určitě ne.