Veterán

Veterán https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477332/bmid_veteran-VpM-477332.jpg 4 193 53

Veterán série

Expanze lidské civilizace před staletími nastartovaná Velkým seržantem opět pokračuje, lidé se naučili lépe využívat magii i potenciálně nebezpečnou techniku; potřebují novou úrodnou půdu nekontaminovanou magií, nové zdroje surovin. Začíná vojenská invaze do liduprázdné a neznámé Pustiny prosycené syrovou, nebezpečnou magií. Lidský um a technika proti živlu deformujícímu, ovlivňujícímu vše živé. Max Bronštejn je obyčejný voják, velká slova a hesla pro něj mnoho neznamenají. Chce jen přežít.... celý text

karinga
23.10.2021 5 z 5

Se Žambochem se teprve seznamuju, tohle bylo třetí rande (po Koniášovi a Seržantovi) a můžu říct, že je mi ten chlápek sympatickej. A velmi. Navíc se jedna z postav Veterána jmenuje Karin, takže to Mirek rovnou přeskočil jednu metu.

Svět Seržanta je takovej zvláštní mix fantasy a sci-fi, kde jsou tanky s ochrannými kouzly, tajemná Pustina a trochu jinak tady fungujou (nejen přírodní) zákony. Takže třeba můžete oživit pomocí magie někoho, koho předtím nepřátelská zbraň roztrhala na kusy. To, že ten člověk už pak nikdy není docela oukej, je jasný, ale je živej... A mnohdy i ochotnej dál nosit kvér a kosit nepřátele.

Takže šťavnatej jazyk, dialogy, zajímavé postavy, ještě zajímavější hlavní hrdina a prostředí a samozřejmě akce, krev, chlast a kouření (které však autor samozřejmě nepropaguje ). Výtečné!

PetrCepek
17.10.2021 3 z 5

Žambochův Seržant patří mezi mé nejoblíbenější knihy. U jeho volného pokračování s názvem Veterán jsem měl zhruba do poloviny nepříjemný pocit, že opětovně mám tu čest s nějakým "veledílem" z Mistrovy slabší produkce posledních cca šesti let, korunované dvojdílnou nesmyslnou nastavovanou kaší s chudákem Baklym v hlavní roli. Naštěstí byla druhá polovina Veterána o fous lepší, nicméně víc než za tři hvězdy zatím dát nemohu. Uvidím, zda pokračování s názvem Kapitán čtenáře potěší a zároveň pozve k závěrečnému Válečníkovi nebo naopak nabídne jen samou zručně napsanou vatu, kterou mne na nějaké "to be continued" už nenaláká. Nechám se překvapit.

HNEDOOCKA
17.10.2021 5 z 5

Výborné, ještě že další díl má být brzo

Nooxly
16.10.2021 3 z 5

Jsem Žambochův skalní fanoušek. Přečetl bych od něj i kuchařku. Nicméně Veterán není jeho TOP. Ačkoli čtivé, děj se trochu vleče, ne vždy rozumím pohnutkám hlavního hrdiny a vadí mi neukončenost tohoto prvního dílu. Bez pokračování to prostě nejde, takže se těším na další 2 díly a pevně věřím, že vše bude gradovat, jak jsme u Mirka zvyklí.
Myslím, že hodnotit samostatně knihu nelze a bude to možné až jako celou trilogii.

Churchill
03.10.2021

asi by mi to mnohem více sedělo jako JFK po restartu série... další díly samozřejmě koupím, ale Bakly/Koniaš/Ducatti jsou prostě jiná liga

pobijecmuch
26.09.2021 2 z 5

Super autor, ale špatná kniha.
Toto bylo hodně slabé. Směska deníčku vojáka základní služby, boje mafie jako v době americké prohibice v 30. letech a trocha nevkusné magie z Bradavic.
Souhlasím s předchozím komentářem martin6849. Ten konec knihy je zřejmě úlet vydavatele. Chceš vědět více, tak si zaplať. Horší jak novácký seriál na voyo.
Jsem hodně zklamaný a nevím zda ještě bude avizované To be continued…

orson
22.09.2021 4 z 5

Jako dobrý, ne že ne, však je to Žamboch! Ale Koniášův svět se mi líbí více. Pro jistotu jsem si před touto knihou přečetl ještě znovu Seržanta :) Jen mě pak trošku naštvalo, že to je jen první díl ze tří a kdo má pořád čekat na pokračování!

Planin
19.09.2021 4 z 5

Cast trochu podobna na Led od Kornejeva, ale jinak se uz tesim na pokracovani

martin6849
18.09.2021 2 z 5

Špatné. Bohužel jsou Žambochovy knihy horší a horší. Tohle je takový kočkopes, který se odehrává napůl ve městě a napůl v armádě a ani jedna z těch částí není extra zajímavá. Postavy taky nejsou nic extra, hlavnímu hrdinovi není proč nějak držet palce.

Navíc už to bylo na jednu knihu asi dlouhé a vydělávat je třeba, takže je děj useknutý bez jakéhokoliv zakončení nebo předělu. Prostě člověk čte a najednou je na další straně "pokračování příště". Za tohle teda palec a hvězdička dolů. Až nemám chuť si nějaký další díl kupovat. Rozdělení do více dílů klidně, ale takhle necitlivě určitě ne.

romison
14.09.2021 5 z 5

Takovej podvyzivenej Bakly (aspon psychicky rozpolozeni teda) ve svete Serzanta :) bavilo me to moc, jen mrzi cekani na zbytek trilogie.

encyklopedie
12.09.2021 5 z 5

nenapadá mě žádný důvod, proč bych měl dát tomuto žambouchovi méně než *****
Další z jeho povedených knižních kreací ....človíček sedne a čte a čte a za pár hodin zjistí, že je dočteno....
vymalováno 321%

GrayWolfEU
05.09.2021 5 z 5

Kniha umně pokračuje v tom co MŽ rozjel v Seržantovi. Opět se setkáváme s prostým vojákem, který si hledí svého a svým osudem a nebo cizím, je vhozen do víru děje. Stejně jako Seržant i zde se mísí prvky drsné akční části s detektivní prací. Celkové propracování hrdiny, jeho života pohledu na něj a stejně tak zpracování jeho přátel je krásně detailní a dodává příběhu něco co vám nedovolí se od něj jen tak odrthnout a pokračovat hluboko do rána skrze celou noc a dál, dokud knihu nedočtete a nebo nepadnete vysílením :)

Za mě vynikající oddechovka, která mi pomohla pročistit hlavu a nemohu se dočkat dalšího dílu ;)

Lmslaver
01.09.2021 5 z 5

Miroslav Žamboch znovu dokazuje, že umí mistrně spřádat zajímavé příběhy. Ve Veteránovi chvíli čtete gangsterku, pak military, nebo se najednou ocitnete uprostřed špionážního spiknutí, a přitom to celé dohromady nepůsobí nijak překombinovaně. Naopak, je to svižné, zábavné a napínavé čtení. Naštvala mě pouze jediná poslední věta: To be contiunued… Naštěstí vím, že na další díly nebudu muset dlouho čekat, protože jsou už napsané.