Černý dům

Černý dům obálka knihy
Mé hodnocení:

Ve Wisconsinu dojde k sérii nelítostných vražd, které připomínají nelidské řádění šíleného Alberta Fishe před desítkami let, a proto se neznámému vrahovi začne říkat Rybář. Velitel místní policie nemá s takovým druhem zločinu zkušenosti, proto požádá o pomoc detektiva Jacka Sawyera. Jenže – jsou vraždy opravdu dílem duševně nemocného člověka, nebo v tichém městečku řádí tajemná zlá síla? Čím to, že se Jackovi při plném vědomí zdají podivné sny? Možná se mu někdo snaží něco sdělit… Jack už nemůže vzkazy ignorovat a nechá se vtáhnout do vlastní skryté minulosti. Černý dům navazuje na Kingův román Talisman....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225358/cerny-dum-UR0-225358.jpg 4.1352

Talisman 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Horory
Vydáno, Beta-Dobrovský

Black House, 2001

Kniha Černý dům

wlado

Môj obľúbený autor nesklamal. Čítal som originál, no voči prekladu nemám námietky. Kniha, aj keď je veľmi objemná sa číta dobre, dej je plynulý, postavy a dej skvelo vykreslené. Odporúčam aj tým, ktorí si chcú prečítať Temnú vežu.

n.ezn.amy
26.08.2020

Volné pokračování románu Talisman, kdy z Jacka Sawyera se stal detektiv a je požádán o pomoc při řešení vražd. Musí se opět rozpomenout na dětství a vrátit se do starého světa, aby zamezil Rybářovi v dalších vraždách. U Kinga mě moc baví propojování reálného světa se světem fantasy, jeho popisu světa z druhé strany. Tato kniha je neméně napínavá jak byl Talisman. A musím říct, že mě toto pokračování bavilo i o něco více.

Predator666
15.08.2020

Velmi povedený příběh. Dá se říci, že je to vlastně spin-off k Temné věži, (Jack a dveře) který si žije svým vlastním životem. Dobře se to čte, je tu spousty překvapujících obratů, napětí a dobrodružství. King prostě umí.

Ivan F
14.05.2020

Po cca štvrťstoročí som sa s Jackom Sawyerom stretol opäť. Stretnutie to bolo príjemné, nie už tak detsky naivné a pomalé, ale ďaleko temnejšie a rýchlejšie, jednoducho kniha si ma našla v správnom veku, tak ako Talizman, ktorý ma kedysi dávno naozaj uchvátil. Tentoraz sú Teritóriá výrazne tmavšie než keď bol Jack dvanásťročným chlapcom. To, že má kniha zas a znova nekonečne natiahnutý začiatok a rozbeh trvá a trvá, na to som u SK zvyknutý a neodradil ma. Potom, ako vždy, príde zlom a príbeh sa rozbehne, až má nakoniec slušné tempo. No a koniec príbehu, ten, ak by nemal poslednú stranu, tak ten by som dlho rozdýchaval, predsa len som si našiel priateľské puto s Jackom Sawyerom, ako aj s Hucklebery Finom, na ktorého je niekoľko narážok a paralel v knihe, no najmä v Talizmane. Za mňa osobne slušné čítanie, ale na vrcholné Stephenove tlstopisy to nemá.

jfialova
02.05.2020

Četla jsem tuto knihu kdysi dávno, ale od té doby se mi úplně vypařila z hlavy. Takže když jsem začala nyní podruhé, začalo mi pomalu docházet, že toto jsem už někde... Až mi to docvaklo :-) Tuto knihu jsem bez jakékoli návaznosti četla ještě před celou Temnou věží, možná proto se mi vykouřila z hlavy, protože mnohé je bez znalosti hlubších souvislostí poněkud vytržené z kontextu. Teď už si zase podrobnosti z Temné věže nepamatuji, ale hlavní lajna se mi z hlavy asi už nevypaří, takže to tentkrát dávalo větší smysl. Pár výhrad by se našlo-například tehdy i teď mi intelektuální motorkáři nějak neseděli, Frňák v roli truchlícího otce byl tak nějak moc nad věcí naproti vyschýzovanému Fredovi a Jack byl moc velký klaďas. Celkově ale napínavý příběh a komu nevadí pár nechuťáren (což asi pravidelní čtenáři Kinga vydrží), k Temné věži dobrý doplněk.

Kopretina
22.03.2020

Nebyl to můj šálek kávy, ale přelouskala jsem to. Nechápu, jak někdo může takhle psát a jiní to číst, myslím, že po Kingovi zase dlouho nesáhnu. (ale zase netvrdím, že kniha nemá spát, nebo není čtivá, všechna čest)

boxas
04.01.2020

Nějak mi to nesedlo. Ale já se ke knize jistě ještě vrátím.

Nunee
12.12.2019

Dlouho jsem se přemlouvala, abych nějak překousala prvních pár stran popisů, které mi vůbec neseděly, ale stálo to za to :-) Předchozí díl se mi každopádně líbil o mnoho víc, ale tento má také krásnou atmosféru a padouch byl jaksepatří slizký hnusák, kterého musí nenávidět každý už od začátku :-D ;-)

Konec hlídky
Konec hlídky