Talisman

Život nebo smrt?
Boj dobra a zla ve skutečném i mystickém světě...

Vydejte se se statečným Putujícím Jackem do tajuplných Teritorií pro záhadný Talisman, který jediný může spasit krásnou královnu Lauru DeLoessian...

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/884/talisman-884.jpg 3.9453

Talisman 1.

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Perseus

The Talisman, 1984

Kniha Talisman

Vlk.kh
26.09.2019

Knihu Talisman jsem zkoušel číst poprvé už před více, jak patnácti lety a po chvíli ji odložil. Po tom, co se mi docela líbilo její volné pokračování jsem si řekl, že jí dám po letech opět šanci - člověk se přecejen trochu posouvá a zraje. Ale bohůmžel opět nedočteno. Sice jsem se dostal dál, než před lety, ale ani putování Jacka po teritoriích mě nedokázalo zaujmout. Při pohledu na špalek zbývajících stránek se mi protáčely oči v sloup. Děj, ani příběh mě vůbec nechytl, takže bohůmžel, opět nedočteno.

Yorika
07.09.2019

Příběh putování jednoho malého chlapce.Fantastický svět teritorií.Pomalý rozjezd ale to je prostě King.
Škoda, že jsem tuto knihu objevila teprve nedávno.Myslím, že v době dospívání, bych si ji užila mnohem víc.

Smilep
10.04.2019

K Talismanu jsem se odhodlávala dlouho . Nevěděla jsem co čekat od Mistra hororu s knihou která je skrz na skrz fantasy. Po přečtení několika stránek mě pan King uchvátil jako vždy . Není fantasy jako fantasy a v podání Kinga je kniha opravdovým skvostem .

Kubajzz
08.04.2019

Pěkné čtení, líbila se mi.

allyce
26.03.2019

Je mi líto, ale tady pana Kinga oslavovat nebudu. Talisman je pohádka, která mě nezaujala.

shmaic
14.03.2019

Kdybych uz Kinga neznal, nepockam si. Protoze jsem ale vedel, ze si mam pockat, dostalo se mi luxusne dlouheho roadtripu a zase nove exoticke hororove pletky, ktere King umi.

petrarka72
06.09.2018

Rozvleklé tu a tam nesnesitelně, k neodložení tu a tam velmi. Poněkud slabší, ale pořád ještě King.

bukiet
06.07.2018

Další zastávka na cestě k Temné věži nás zavádí k chlapci Jackovi, jehož velké putování se z části odehrává v Teritoriích, jednom z mnoha alternativních světů zakotvených Temnou věží, nikoliv ale v tom, kde putuje Roland Deschain. Román opět pracuje s motivem přechodu z jednoho světa do jiného, tedy z klíčové Země do Teritorií a hlavně zavádí do dějů pojem dvojenců a že jich po Kingových knihách běhá docela dost. Samotná návaznost na Velký cyklus Temné věže není tedy dějově příliš velká, ale nezapomínejme, že se k Jackovi po létech ještě vrátíme v Černém domě.
Cesta k Temné věži:
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení
5. Svědectví
6. Talisman
7. Temná věž III: Pustiny

Knihu jsem četl po létech podruhé, tentokrát ušima a původní hodnocení jsem pozvedl o bodík nahoru.