Mrtví se někdy vracejí

Sklepení staré továrny se hemží krysami, ale ne obyčejnými; zlým démonem může být posedlý i stroj – třeba žehlící prkno v prádelně; profesionální zabiják obdrží poštou dětskou hračku, skrývající v sobě smrtící možnosti; nebožtíci se někdy vracejí a ani vyvolávání démonů je možná nezapudí navždycky; mafiánský šéf chce zlikvidovat milence své ženy a pořádně se při tom pobavit – avšak ouvej!, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá; přestat kouřit nemusí být tak těžké, když víte, že další cigareta by vás mohla připravit o život – doslova; stejnou cenu můžete zaplatit, budete-li slepě důvěřovat sobeckému staršímu bratrovi; pomáhat malým holčičkám hledat ve sněhové vánici maminku se nedoporučuje. Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, se v těchto osmi povídkách s úspěchem snaží čtenáře přesvědčit, že hranice mezi realitou a světem nadpřirozených sil, nepochopitelných jevů a záhad je leckdy zatraceně uzounká. Jeho příběhy, nahánějící hrůzu, jsou průvodce po temných zákoutí lidské fantazie. Přeložil Pavel Medek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26758/mrtvi-se-nekdy-vraceji-j2D-26758.jpg 4.2728
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Odeon

Night Shift, 1978

Kniha Mrtví se někdy vracejí

ArwenAragorn

95%

Znovu jsem si přečetla tuhle tenkou knížečku a musím napsat, že je prostě dokonalá. Za mě jsou všechny povídky za maximální počet hvězdiček, některé jsou vynikající (Na dobrou noc, Nekuřáci a.s., Poslední příčka žebříku, Šroťák), další jsou JEN výborné. Opravdu jsem tady nenarazila na nějakou slabší, tahle sbírka je co do kvality velice vyrovnaná a v době, kdy vyšla, to pro mě byla bomba.
Tyhle povídky se vyskytují i v jiných sbírkách, ale vždycky si je s chutí přečtu znovu, i když už je znám skoro nazpaměť.

Usire

Vynikající kniha, kterou jsem doporučoval hned několika mým známým a přinutil je to i dočíst. Obzvláště mám rád povídky Nekuřáci, a.s. a Římsa. Povídky mají dobré tempo vyprávění a po ukončení mě vždy štve, že nevím co bylo dál.

Wasylka79
30.12.2020

Prostě KING,osm krátkých povídek které nezklamou.

karol.cadex
28.12.2020

Jedna z mála kingovek, kterou jsem nečetla. Útlá věcička plná “starého” Kinga, těch pět a půl stran má strašně velkou duši a každá z povídek je kratičký unikát.
Moje nejoblíbenější je stopro Bojiště - ten humor v ní? Ještě teď na ní s úsměvem vzpomínám (“Raketomet?!”, hahaha). Poslední povídka je ale pro mě úplně srdcová, jelikož Prokletí Salemu jsem četla jako první knihu od Kinga a do dnes ji mám nejradši.
Tahle věcička na mě trochu působí jako nějaká metafora pro Kingův strach z výšek, jinak nechápu, proč tam furt někdo leze po římsách a taky jako seznam povolání, jež by King rád dělal, kdyby nepsal - tuhle je zaměstnanec prádelny, tady právník, tenista, ...
Nezklamal!

Kontryhelka
01.12.2020

Povídky měly švih a výborně se četly.

kercah
29.11.2020

Skvělé povídky, každý si najde tu svojí, která bude tvořit jeho vzpomínku na knihu :)

Lili
28.09.2020

Nejlepší povídky. Na to vemte jed.

Eicherik
26.04.2020

Tahle útlá knížečka v sobě obsahuje ty nejlepší povídky z knihy Noční směna a v knihovně moc místa nezabere.