Mrtví se někdy vracejí

Sklepení staré továrny se hemží krysami, ale ne obyčejnými; zlým démonem může být posedlý i stroj – třeba žehlící prkno v prádelně; profesionální zabiják obdrží poštou dětskou hračku, skrývající v sobě smrtící možnosti; nebožtíci se někdy vracejí a ani vyvolávání démonů je možná nezapudí navždycky; mafiánský šéf chce zlikvidovat milence své ženy a pořádně se při tom pobavit – avšak ouvej!, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá; přestat kouřit nemusí být tak těžké, když víte, že další cigareta by vás mohla připravit o život – doslova; stejnou cenu můžete zaplatit, budete-li slepě důvěřovat sobeckému staršímu bratrovi; pomáhat malým holčičkám hledat ve sněhové vánici maminku se nedoporučuje. Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, se v těchto osmi povídkách s úspěchem snaží čtenáře přesvědčit, že hranice mezi realitou a světem nadpřirozených sil, nepochopitelných jevů a záhad je leckdy zatraceně uzounká. Jeho příběhy, nahánějící hrůzu, jsou průvodce po temných zákoutí lidské fantazie. Přeložil Pavel Medek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26758/mrtvi-se-nekdy-vrace-26758.jpg 4.2641
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, Odeon

Night Shift (1978)

Kniha Mrtví se někdy vracejí

Lenka.Vílka

(K dokreslení dokonalé atmosféry, ale jenom některých povídek: Counting Bodies Like Sheep To The Rhythm Of The War Drums - A Perfect Circle)

Asi jsem divná, ale já jsem na ty hubený knihy se žlutýma stránkama. Protože mám doma Noční směnu (fajn, to je taky babička, Mustang), přesto jsem neodolala a půjčila jsem si Mrtví se někdy vracejí. Obsahem zbytečná kniha, když mám Noční směnu, já vim. Jenže...asi jsem fakt divná.

Po dočtení jsem našla vztyčné body všech povídek a celkově se mi jejich výběr v knize líbil (jo, až na něco, sorry, výběr chápu, já ale zůstala neoslovena). Asi měl autor v těch letech zajímavé období. Ale to neznamená, že mě to všechno extra bavilo. No, já jdu teď napsat povídku o tom, co dělá moje žehlička, když se nikdo nekouká.

Komentáře k povídkám u jednotlivých povídek a jejich hodnocení taky tam.

Hodnocení knihy je průměr hodnocení jednotlivých povídek.

Andynka

Ze začátku jsem byla trochu skeptická. První dvě povídky byly trochu haluz, ale pak to bylo super ! A nevím, která z těch povídek se mi líbila víc. Obdivuji, že King dokáže vymyslet skvělý děj, do tak krátké povídky.

NienorNíniel
04.11.2018

Po dlouhé době byla tohle knížka která mne doopravdy pohltila. Od začátku do konce mne nesmírně bavila. Všechny povídky se mi moc líbili, i když některé mne zklamali závěrem.

Nejvíc se mi asi líbily poslední tři povídky - Nekuřáci, a. s., Poslední příčka žebříku a Na dobrou noc.
Povídka Noční směna nebyla špatná, ale ani nijak zvlášť děsivá. Doufala jsem v zajímavější vyvrcholení. Stejně tak Římsa...
Za to Šroťák byl skutečně děsivý a závěr byl nádherně otevřený. Obávám se, že od teď budu mít trochu problémy jako strojařka, která se bojí přiblížit ke strojům xD

jaroiva
24.08.2018

Ještě nemám dočteno, ale kdybych měla knížku číst jen kvůli povídce Nekuřáci a.s., tak to stálo za to! Tuhle si fakt budu pamatovat, a to jsem nekuřák.

EDIT po dočtení:
Nejděsivější mi připadal Šroťák, líbila se mi i Římsa, ale Nekuřáci vedou. Noční směna mi naopak vůbec nepřipadala děsivá, asi mám špatnou fóbii. Jo, kdyby tam byli místo krys pavouci... To by byla jiná liga :D

xjitule
28.06.2018

Ačkoliv jsem se nemohla zprvu začíst, přečetla jsem bez dechu.
Nejlepší a zároveň nejděsivější pro mě byla povídka šroťák. Pak také Mrtví se někdy vracejí a Nekuřáci a. s.
Kdybych si měla vybrat, která povídka mě osobně zaujala nejméně byla by to Na dobrou noc.

StephenKingje
08.05.2018

Povedené povídky. Tady je hodnocení každého zvlášť:
Noční směna=****
Poslední příčka žebříčku=****(*)
Na dobrou noc=****

vitez21
19.04.2018

Až na povídku Bojiště, kterou si budu pamatovat jako to nejhorší, co jsem od Kinga kdy četl, je celá tato minikniha povídek velmi čtivou a zábavnou. Vedou u mně povídky Nekuřáci s.r.o., Římsa, Mrtví se někdy vracejí a Noční směna.

Monnyska
04.03.2018

Jedna povídka lepší než druhá. Opravdu mistrně napsáno :) Troufám si tvrdit, že je to nejlepší soubor povídek, které jsem kdy četla :) Doporučuji Noční směna, Nekuřáci s. r. o., Na dobrou noc, Římsa i Šroťák nebyl špatný. Každopádně nebudete litovat, když si přečtete knihu celou :) a dávejte si pozor, protože mrtví se někdy vracejí! :)