Mrtví se někdy vracejí

Mrtví se někdy vracejí https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26758/bmid_mrtvi-se-nekdy-vraceji-j2D-26758.jpg 4 904 95

Sklepení staré továrny se hemží krysami, ale ne obyčejnými; zlým démonem může být posedlý i stroj – třeba žehlící prkno v prádelně; profesionální zabiják obdrží poštou dětskou hračku, skrývající v sobě smrtící možnosti; nebožtíci se někdy vracejí a ani vyvolávání démonů je možná nezapudí navždycky; mafiánský šéf chce zlikvidovat milence své ženy a pořádně se při tom pobavit – avšak ouvej!, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá; přestat kouřit nemusí být tak těžké, když víte, že další cigareta by vás mohla připravit o život – doslova; stejnou cenu můžete zaplatit, budete-li slepě důvěřovat sobeckému staršímu bratrovi; pomáhat malým holčičkám hledat ve sněhové vánici maminku se nedoporučuje. Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, se v těchto osmi povídkách s úspěchem snaží čtenáře přesvědčit, že hranice mezi realitou a světem nadpřirozených sil, nepochopitelných jevů a záhad je leckdy zatraceně uzounká. Jeho příběhy, nahánějící hrůzu, jsou průvodce po temných zákoutí lidské fantazie. Přeložil Pavel Medek.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Odeon

Night Shift , 1978

Jajulle
27.08.2012 5 z 5

Super kniha, všechny povídky mně zaujaly. Přednostně Nekuřáci, Římsa, Mrtví se někdy vracejí - klasická duchařina...

Hudis
16.08.2012 4 z 5

Tak tyto povídky mě uchvátili. A hlavně u Bojiště jsem se dobře bavil. A Nekuřáci a.s. se stává klasikou.

evickakyticka
03.07.2012 4 z 5

Jedna z prvních knih SK, která se líbila. Snad nemusím dodávat, že Nekuřáci a.s. jsou naprostou jedničkou této sbírky.

Snow
19.02.2012 5 z 5

Parádní soupis povídek, rozhodně stojí za přečtení!

Liwilterhage
13.02.2012 4 z 5

Pro mě nejlepší povídky, které by si zasloužily více jak 5 hvězdiček - Mrtví se někdy vracejí a Nekuřáci a.s. Jsem moc ráda, že ohledně kouření mám jasno, a povídka mě v mém nekuřáctví nadobro utvrdila.
Neboť tuto knížku musím hodnotit jako celek dávám 4 hvězdy, kvůli některým slabším povídkám.

KKK
20.01.2012

Nekuřáky.a.s. moc ráda vyprávím,když se někde začne téma o kouření.Dost dobrá povídka,

Rachel
26.12.2011 5 z 5

Nekuřáci a.s. je kousek, který mám ze všech Kingových povídek i knížek asi nejradši.

anisek989
16.08.2011 3 z 5

No já nevím, ale podle mě se tyhle povídky Kingovi zrovna 2x nevyvedly. Moc mě to neohromilo. Akorát poslední 2 se mi docela líbily ( Poslední příčka žebříku a Na dobrou noc ). Jinak nic moc.
Noční směna a Šroťák jsou moc..absurdní..prostě už moc velká fantasmagorie, a to zrovna moc nemusím.
Bojiště a Římsa jsou takové tuctové příběhy.
Mrtví se někdy vracejí ze začátku dost nudné čtení ale ke konci je to zajímavé.
No a Nekuřáci a.s. sice originální způsob jak přestat kouřit, ale nic přímo ohromojícího.
Ke knížce se už vracet příště nebudu.

Tuffy
08.08.2011 5 z 5

Tak tohle je snad nejlepší knížka s povídkami, kterou jsem od Kinga četla. King mě prostě zase nezklamal. :)

Didi
08.07.2011 4 z 5

Motiv povídky Bojiště mi přijde nějakým záhadným způsobem povědomý, ale za boha si nevzpomenu, odkud ho znám. Každopádně bych řekla, že mistr strachu opět nezklamal, i když některé povídky, např. Poslední příčka žebříku, mi přišly trošku slabší.

sam198
07.07.2011 2 z 5

Překvapivě dost průměrné. Vyzdvihnout můžu snad jen Nekuřáci, a.s., opravdu originální metoda jak přestat s kouřením. Většinu času absurdní, překračuje hranici únosnosti. Nenapsáno nijak zlášť, velice otravný popis přechodu v povídce "Římsa". Číst to před několika lety byl bych nadšen, dnes jsem to prostě jen přečetl. Celkově průměr, i když to z komentáře asi tak nevypadá.

WEIL
01.07.2011 3 z 5

Povídky, o jejichž vzniku píše autor v knize "O psaní".
Využil všeho, co v životě zažil či slyšel a posunul to dál, do fantazie a napětí a hororu.

PanKérka
10.06.2011 5 z 5

Troufám si říct, že to jsou nejlepší krátké povídky, co jsem kdy od Kinga četla.

Jamal
03.02.2011 4 z 5

1.Nekuřáci a.s - Učinný způsob jak přestat kouřit,velmi učinný.
2.Na dobrou noc - Pomáhat malým holčičkám hledat ve sněhové vánici maminku se nevyplácí!!!!
3.Bojiště - Skvělá dětská hračka skrývající v sobě smrtící možnosti.

messi@h
30.11.-0001 5 z 5

Moje úplně první setkání s Kingem, které se odehrálo před spoustou let. Bylo to setkání natolik příjemné, že si od té doby dávám schůzky s tímhle pánem opakovaně.