Marčullkas Marčullkas komentáře u knih

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Čtení této knížky jsem si dávkovala postupně a skvělé, skvělé, skvělé!!

13.03.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu je moje první setkání s autorem a jsem nadšená! Vrhám se na další knížky!

14.01.2018 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Příběh je citlivě napsaný a čtenáře do poslední chvíle udržuje v napětí.

27.02.2017 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Byla jsem v napětí od začátku až do konce. Závěr knížky jsem hltala a více se dozvíte až si ji přečtete :)
Knížka stojí za přečtení.

12.02.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Hartl opět nezklamal.
Výborné čtení bavila jsem se jak u Veronika tak u Jáchyma. Oceňuji nápad s dvojrománem!

01.02.2017 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Nikdy si nečtu komentáře a recenze před tím, než si knížky přečtu sama, ale na Playground jsem slyšela mnoho negativních reakcí.
Nemyslím si, že by knížka byla tak nevydařená. Musíte mít náladu na čtení o přechodu a balancováním mezi životem a smrtí. Ano se závěrem knížky jsem měla trochu problém, ale za mě ANO!

02.10.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět vydařený kousek!
O napětí a akci není nouze a závěr knihy mě překvapil a šokoval.
Jen se teď po přečtení asi budu bát být sama doma.

28.04.2016 4 z 5

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Příběh ve mně zanechal zvláštní nostalgii, kterou neumím popsat jinak, než krásný pocit z dětství a následné proplétání dospělým životem.
Škoda, že některé čtenáře odradí více než 900 (kouzelných) stránek! ( průvodčí ve vlaku se velice udivovala proč tu tak "tlustou knížku??"). Těžko tohle vysvětlíte. . .

14.04.2015 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Před chvíli jsem knížku dočetla a potřebuji celý příběh patřičně vstřebat.
Moc hezky napsaná kniha o životě ženy, které přicházela o vše co milovala o jistoty, o lásku, o syna o naděje.
Příběhy se rodí v nás všech už po staletí a zrovna tenhle příběh se nám otevřel a mohli jsme nahlédnout do samého nitra. Měla jsem možnost nahlédnout do života ženy, která stála na druhé straně našich dějin. A opět jsem se přesvědčila o tom, že i my Češi jsme byli nespravedliví . . .

18.05.2014 5 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Knihu bych zařadila jako povinnou školní četbu, protože "cituji" Mladší generace si nejspíš "totáč" neumí představit, pro spoustu dvacetiletých je nemyslitelné, že by jim někdo zakazoval cestovat, že by je kvůli kádrovému profilu nevzali na školu nebo že by se měli bát policajtů.
I pro mě je tohle vše nepředstavitelné, ale velice ráda si na tohle téma přečtu smysluplné knihy, které mi poskytnou autentický pohled na svět "minulý".

10.02.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Těžké kontroverzní téma eutanazie, propletené v poutavé knize! Moc pěkně napsáno!
Po přečtení jsem musela příběh napřed vstřebat, a posléze se nad tím vším zamyslet!
"ČÍST JENOM V CAFÉ MARQUIS, RUE DES FRANCS-BOURGEOIS, PŘIKUSOVAT K TOMU CROISSANT A UPÍJET Z VELKÉHO CAFÉ CREME" :) . . .

07.11.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Má srdcová záležitost ze světa knih :)

29.07.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Povinná četba k maturitě. Velice vydařené nadčasové dílo. Nadvláda zvířat, která se zvrhne.

24.07.2013 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Úžasná dětská kniha :)

24.07.2013 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Soubor básní od muže, který krásně vyjádřil lásku k mamince ...

22.07.2013 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jde poznat, že je to Nesbova prvotina.
Děj řekla bych chvílemi až moc protahovaný. Mnoho popisů a občas jsem se v tom ztrácela. Nicméně kniha přečtená, a už se těším na další jeho knihy ...

19.07.2013 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Ale jo.
Oddechovka a nenáročné čtení.
Kapitoly jsou svižné.

05.05.2022 4 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Sonda do nitra vztahu.

01.01.2020 5 z 5

Světová kuchyně plná bylin a koření Světová kuchyně plná bylin a koření Kateřina Winterová

Kniha je provoněná exotikou a kořením. Je krásně zpracovaná a rozdělení koření od pěstování až po užití v kuchyni. Recepty dodávají knize šmrnc.

01.01.2020 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Tohle beru jako jednohubku, která vás pohltí. Chci další a delší příběh :)

01.06.2019 5 z 5