Jen aby, řekla moje žena

Občas potkám lidi, kteří říkají, že nejsou na Fejsbuku. Připojí k tomu vždycky zdůvodnění, ze kterého vyplývá, že já jsem debil. Co já už přečetl knih o duševní práci. Jak má být optimistické prostředí, ergonomicky správné sezení, čistý vzduch a kdo ví co ještě, a stejně všechno důležité jsem zatím vymyslel při cigáru zmáčknutý na stoličce mezi zdí a vanou v koupelně. Dřív jsem si kladl spousty otázek, ale jak jsem zrál, tak se jednotlivé dílčí otázky spojovaly do otázek obecnějších, ty pak do ještě obecnějších, až zbyla jen jedna úplně základní: Kde mám brejle?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356567/big_jen-aby-rekla-moje-zena-S4T-356567.jpg 4.2209

Kniha Jen aby, řekla moje žena

ddkk

Zpříjemnila jsem si den. Glosy, ba i kratičké příběhy z FB páně Třeštíkově, jsou vtipné, lehce ironické, vesměs optimistické a nejvíce ze všeho zábavné. Moc se mi líbí, jak se Michael Třeštík dokáže na svět dívat s nadhledem a suchým humorem, a hlavně jak si dokáže dělat legraci i sám ze sebe. To vážně každý nedokáže:

-Vždycky je mi divné, když dostanu skvělý, opravdu výborný nápad, a on mi pak dává výhradně naprosto debilní výsledky.

-Včera si na nás Ela po dlouhé době udělala čas. Hodně času. Až jsem začal uvažovat o zařazení do programu ochrany utajovaného dědy.

-Vždycky mě potěší, když někdo, kdo je několik hodin denně na Fejsbuku, řekne, že nemá čas číst knížky.

Hm, možná ten Fejsbuk kvůli panu Třeštíkovi vezmu na milost...

Doporučuji.

Verrrunka

Koncentrát humoru, ironie a inteligence. Hodně vtipné!

Katka2382

Taková milá,laskavě humorná knížečka.

petunkav

Milé, vtipné čtení. Je to spíš na takové chvilkové otevření pro zlepšení nálady. Žádné dlouhé čtení v křesle.
Ale přesně takovou jsem knihu očekávala.
Pobavila, splnila co měla.....

baji42

Moc jsem se pobavila, těším se na další autorovu knihu.

marli58

Trefné postřehy, skvělé sebehodnocení = humor na úrovni. Doporučuji na zlepšení nálady :D.

PaníLenka

Za mě naprosté nadšení, knížku nechávám na nočním stolku vedle Saturnina pro případ, kdyby mi bylo smutno a potřebovala bych si spravit náladu. Musela jsem jich koupit už několik a rozdávám je jako dárky.

Nočnípták

Dlouho, hodně dlouho jsem se na knihy pana Třeštíka chystala. Tahle je první na kterou konečně došlo. Teda jak já se pobavila. Nad některými jeho postřehy jsem se smála nahlas. Pár čtenářů zde píše, že tyto statusy měli zůstat na Facebooku. Já teda sobecky přiznávám, že jsem ráda, že nezůstaly. Číst na Facebooku mne nebaví, mám ráda šustění stránek knihy při listování. A ta vůně knížek je úžasná /ovšem čichám jenom k novým/.
Knížku jsem měla půjčenou.Při čtení jsem si začala dělat výpisky. Přestala jsem brzy, vypadalo to, že opíšu většinu knihy. Tak si ji tedy musím koupit. Michael Třeštík totiž stvořil lék na různé "nenálady" jako je splín, vztek,smutek ... ( každý si dosaďte podle svého). A čtení při nemoci vás napůl uzdraví.

Přidávám si pana Třeštíka do oblíbených autorů. Nejen pro jeho umění vyvolat dobrou náladu, také proto, že má rád poezii, fidorky a kešu oříšky. Já taky.

Ještě malá ochutnávka z knihy.

Teď jsem si uvědomil, jak přesné a výstižné je rčení "hnutí mysli". Mysl je nějak normálně nastavená, tiše vrčí, a najednou bum, něco se pohne a během desetiny vteřiny mysl vrčí úplně jinak. Otevírám ledničku, sahám pro jogurt, najednou bum a naleju si panáka.

Sedím, myslím si, že je úterý jedenáct hodin, a najednou slyším, že odbíjejí poledne. Sakra, říkal jsem si, to budu mít švicuňk. A to jsem ještě ani nevěděl, že už je středa.

Svlékám si mikinu, ale nemůžu ruku vytáhnout z rukávu, protože ji mám sevřenou v pěst. Ale nemůžu tu pěst rozevřít, protože ji mám plnou oříšků kešu a nechci, aby to moje žena viděla. Infarktová situace.